Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Házasság után név változtatás?

Házasság után név változtatás?

Figyelt kérdés
Mi történik akkor ha házasságkötés után még nem készülnek vagy esetleg még el se jutok új okmányokat készitettni név változás esetén és közben megszületik a baba?

2021. ápr. 18. 10:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A házassági anyakönyvi kivonaton ott van, hogy a baba milyen vezetéknevet kap. A te neved, már elnézést, de ez az igazság, senkit nem fog érdekelni.
2021. ápr. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmi. A házassági anyakönyvi kivonat kell, azon szerepel minden, ami szükséges.
2021. ápr. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Így van. A te férjezett neved teljesen irreleváns. A gyerekét előre megadjátok. A gyerek szempontjából az anyja neve meg úgyis a te leánykori neved lesz.
2021. ápr. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2021. ápr. 18. 11:26
 5/12 anonim ***** válasza:
83%

Plusz házasság után valószínű első dolgod volt bemenni a hivatalba. Ott kapsz papírt, hogy kiállítás alatt vannak az okmányaid. Minden megjön kb.egy hét alatt, csak az adókártya sok idő.

Lakcímkártyát megkapod egyből, sok helyen a TAJ-t is.

2021. ápr. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
51%

5!


Miért lett volna első dolga? Vagy miért lenne az első dolga? Nekem pl egyértelmű, hiyg a házasságkötés valahol a terhesség utolsó hetekben lesz vagy volt és abból kiindulva, hogy az átlag kismama érezi magat akkor, plusz megfejelve a vírus helyzettel egyértelmű, hogy még véletlenül se az az első dolga, hogy átiratait intézze.

2021. ápr. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
86%

Nekem épphogy elkészült szülés előtt a személyim, de a lakcím és a TAJ kártyát rögtön megcsinálták az okmányirodába, a személyire sem kellett sokat várnom, 4 munkanap alatt el is készült és mehettem is érte :) de ha az nem készülne el akkor is kapsz róla egy papírt, hogy folyamatban van.

Bár a kórházban tényleg nem fog senkit érdekelni, csak a házassági kivonatot nézik és az alapján kapja meg a baba az apa nevét. Könnyű szülést és jó egészséget nektek! :)

2021. ápr. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Igen így van,már eléggé a vége felé járok esküvő viszont csak a héten lesz. Nyilván amint tudok megyek intézni de kíváncsi voltam mi történt vagy mit befolyásol ha esetleg elöbb érkezne a baba mint az iratok.
2021. ápr. 18. 12:49
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
2016-ban volt az eskuvonk. Azóta is az 1994-ben kiállított taj kártyámat használom. Az volt az egyetlen, amihez külön időpontra kellett volna bemennem. Ráadásul elsőre potyara mentem, mert mint kiderült, az anyakönyvi hivatal pont a mi iratainkat nem tette fel a rendszerbe... mondtam, ha most nem tudom intézni a taj kártyát, en harmadszor vissza nem megyek. Hat izé de sajnálják stb. de külön kell oda időpont mert azt a tokom tudja osztály intézi. Azóta is boldogan élünk. En és a régi taj kártyám. 😂
2021. ápr. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
78%
9 vagyok az lemaradt hogy ezt csak azért osztottam meg mert egyáltalán nem mindig olyan sima liba ez “az első dolgom és akkor majd minden meg is lesz”. Ja nekem 1 hónap utánajárás volt csak mire kitapostam az anyakonyvi hivatalból az iratokat, hogy küldjek meg a kormanyhivatalnak.
2021. ápr. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!