Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 10 es skálán mennyire fájdalma...

10 es skálán mennyire fájdalmas a szülés?

Figyelt kérdés

2021. máj. 2. 18:19
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
72%
Nem akarom szépíteni. Nekem egyértelműen 10. De vigasztaljon az, hogy valóban csak a legvége olyan szörnyű, és akkor már csak sodródsz az árral. A légzésre való odafigyelés nekem rengeteget segített. Maga a kitolás igazi megkönnyebbülés volt, pedig én attól fèltem igazán. A gátmetszést és varrast nem éreztem egyáltalán.
2021. máj. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
53%
Nekem 4-5 volt. Teljesen kibírható, minden brutàlis fàjdalomtól mentes. Szülőszobàn oxitocint kaptam, de mellè egy kàbító injekciót is Nospa és Novocain keverèkével. Ez nálam nagyban csökkentette a fàjdalomérzetet. Gyakorlatilag a szülőszobàn töltött 4óra hosszàból csak kb 30 percre emlèkszem, úgy el voltam kàbulva. Max 10durvàbb fàjàst éreztem, de azt is elviselhető módon. Tolófàjàst szinte nem is éreztem. Az idő nagy részében csukott szemmel feküdtem és ennyi. Egy hang nélkül szültünk meg. Doki közben többször megvizsgàlt, de azt sem érzékeltem a kàbultsàgtól. Egy nagyon erős feszítő érzès volt meg végig, és hogy óriàsi köd van az agyamon. Nagyon hàlàs vagyok, hogy minden durva, drasztikus fàjdalom nèlkül megszültem. Vagyis inkàbb megszülesztettek, mert èn ebben teljesen passzív voltam, nem volt így egy nagy fizikai teljesítmèny. De nyilvàn ez úgy 4-5, hogy èn kaptam fàjdalomcsillapítàst, ami valahogy nagyon jól hatott ràm. Egy rokonom is ugyanilyen módon szült ugyanennèl az orvosnàl, de ő nagyon kínlódott, őt nem kàbította el annyira ez a szer.
2021. máj. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim válasza:
100%
Fura, mert az ember önkéntelenül mozog vagy ad ki hangot ott a fájdalom miatt. Mégsem fájdalomnak îrnám le, hanem vmi iszonyat kellemetlen elemi erőnek, amit nem tudsz igazán lokalizálni, leginkább a hátban éreztem. És végképp nem görcshöz hasonlítanám. De tényleg más mindenkinél. Ott 10/10. De utólag egyáltalán nem annyira durva. Ne fêlj tőle! Szerintem tényleg nincs miért:) én is féltem, de ott már nem. Még friss az élmény, 1 hós a babàm. Szerintem nem lehet negatívnak leîrni pusztán azért mert fáj. Nagyon felemelő is, az ember nem tud utólag már semmire úgy tekinteni mint mielőtt átélte volna ezt az érzést, és mindazt amit végül ad: az életet.
2021. máj. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó válaszoló, ennél szebben nem is lehetett volna megfogalmazni megfogalmazni. :) Annyira találónak érzem az „elemi erő” kifejezést.
2021. máj. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!