Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért csodálkozik,némelyik...

Miért csodálkozik,némelyik szülésznő,férfi szülészorvos,hogy a megszületett baba hogy fért el az anyukájában?

Figyelt kérdés
pl: a baba 3-3,5-3,7 kg az anyuka meg 160-165 cm magas vagy az anyuka 170 cm magas és kicsi hasa és szül egy 2-3-3,5 kg babát

2021. máj. 23. 13:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak egy amolyan szülésznői szólás-mondás és arra utal, hogy nagy a gyerek.


Minden baba elfér az anyukája hasában hiszen benne van. A megfelelő időben megindul a szülés. Az esetek nagy részében.


Én 175 cm magas vagyok, a fiam 3500 g-al született és szerintem nem volt nagy. Teljesen átlagos.


Van olyan hogy téraránytalanság, de ez nem a magasságtól függ hanem a medence szélességétől és hogy a gyerek feje átfér-e a keresztcsont alatt.

Ha nem akkor beszorulhat és automatikusan császár.

2021. máj. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

Ez viccesen fog hangzani, de én is csodálkoztam, hogyan fért el bennem annak idején a fiam és hogyan tudtam megszülni.

4870g-al született az én medencém meg elég keskeny :) Meg a pocaom is kicsi volt. Mondjuk magasnak magas vagyok.

2021. máj. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, olvassatok a sorok között. Nagy a gyerek, az átlagoshoz képest. Ennyit jelent ez a mondás.
2021. máj. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
71%
Èn is csodàlkozom ,hogyan fèrt el bennem a lànyom. 3 kilò 490 grammal született 53 centivel. Èn 165 cm vagyok ès 74 kiló.
2021. máj. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagymamám 158 cm-es, vékony, filigrán kis nő volt, nagybátyám pedig közel 5 kg-al született. Volt is csodálkozás, de egyáltalán nem rosszindulatból.

Egyébként a 2 kg-os baba kifejezetten pici, a 3 kg is messze van a nagytól. Kötve hiszem, hogy ekkoráknál bárki elsütne ilyen szólásokat, nem lenne “értelme” még egy vékonyka, alacsony kismama esetében sem.

2021. máj. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!