Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után az osztályon mit...

Szülés után az osztályon mit kell csinálni a csecsemővel?

Figyelt kérdés

Elsőbabás anyuka leszek. A híresztelések szerint segítségem nem lesz. 0 km-es, szalon új anyuka leszek (soha nem pelenkáztam, öltöztettem stb csecsemőt). A csecsemősök pedig nem engem fognak abajgarni.

Néztem pár csecsemőápolós videót, hogyan kell felemelni, rugit ráadni stb. de ezek technikai dolgok. Én arra vagyok kiváncsi, hogy aki esetleg gyakorlotabb, rutinosabb anyuka, mit csinál abban a pár napban a picivel, hogy néz ki az, hogy ellátjuk a babát? Mikor kell pelust cserélni? Mikor kell mellre tenni? Honnan tudom, ha valami rosszul csinálunk?


2021. jún. 23. 15:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
32%

Magyarországon élsz? Hányadik hétben vagy?

Ha itthon élsz a védőnő ezeket el fogja mondani, ha nem mondja kérdezd meg tőle ugyanilyen részletesen.

Anyukád van? Ő is biztosan szívesen segít.


Mellre tenni kb egész nap egy újszülöttet, tisztába tenni pedig ha magzatszurkos a pelus, eleinte az ürül neki. És ha tapintásra sok a pisi

2021. jún. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%

18 évesen szültem, de kb 6 éves korom óta kerestem a lehetőséget, hogy babázzak.

Soha nem volt körülötted gyerek.

2021. jún. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Az elejen varhato,hogy egy fekete (szo szerint,szurokfekete) "kaki". Ami akar szuloszoban is kijohet,mikor rajtad van,de altalaban pelusba az elso par napban. Nalunk ez kb 1 napos korban volt. Mikor elviszik a csecsemosok napi 1-2 alkalommal orvosi vizitre,stb,megcsinaljak o. Ha te is mesz veluk,akkor nyilvan nezheted,kerhetsz segitseget,de hidd el,a pelenkazas es az oltozkodes a vilag legegyszerubb dolgai. Nekem nem volt tejem,szoval ebben nem tudok segiteni. Amennyit,ahogy csak tudod,ldgyen a melleden,de sajnos ez magatol nem megy minddnkinem... nagyonis szukseg lenne segitsegre,hogy milyen pozban,hogy csinald,de a csecsmosok jo resze sz**rik rad... Valahogy tul kell elni a korhazban toltott idot...
2021. jún. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak messziről láttam babát mielőtt az enyém megszületett, egyszer megmutatták, hogyan kell pelenkát cserélni, a köldökét kezelni és mellre tenni, onnantól egyedül voltunk.

Kb ennyi is amit a kórházban csinálni kell. Pelenkát cserélsz amikor szükséges, mellre teszed amikor csak tudod, aztán ennyi

2021. jún. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha megteheted érdemes csecsemőst fogadni, ő eltud látni jótanácsokkal(pl fürdetés, pelenkázás öltöztetés, helyes szoptatás stb)
2021. jún. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
76%
Én az idő 90%-ban csodáltam a babát :D A maradékban meg mellen volt. A peluscserét megmutatták egyszer, a mellrehelyezést meg még a szülőszobán mutatta a szülésznő az aranyórára. Igazából a kórházi napok arról szólnak, hogy bemutatkozzatok egymásnak a picivel- a legalapabb dolgokat még ott megtanulod, hogy öltöztesd át, hogy cseréld a pelust, ilyenek, de aztán az ismerkedés nagy része még folytatódik otthon is, szóval ebből a szempontból annyival nem másabb a kórház. Csak közben pihenni se tudsz. Én legalábbis nem tudtam, vártam a hazamenetelt mint a megváltást.
2021. jún. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

A fürdetést ők csinalják, ott lestem el, hogy kell öltöztetni és pelust feladni. Csak lassan, vigyázva, szerettel, becézgetve. Ők siettek még ha nem is voltak durvák.

Ha nem voltam biztos valamiben, akkor az egyik szimpatikus csecsemős nővért kértem hogy segitsen. Segítőkészek voltak. Egy nővér volt bunkó, azt kerültem.

A fiam előtt nem láttam csecsemőt még

2021. jún. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon egyszerű az egész és meg is fogják mutatni a csecsemősök, vannak babadoktor nevű videók a neten, ott megmutatják, hogy kell fürdetni, stb., de tényleg nem bonyolult.
2021. jún. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem megmutattak mindent, amit kértem.

Azt is hogy fogjam meg.

Sosem volt a kezemben 1 év alatti gyerek előtte.


Viszont a szoptatásban semmit nem tudtak segíteni, azt egyedül oldottam meg a “szoptatás tanácsadás kérdezz felelek” fb csoporttal.

2021. jún. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Én elmondtam, hogy nagyon bizonytalan vagyok, félek, nehogy megszorítsa a pelenka, nehogy túl laza legyen... Annyira lassan és óvatosan öltöztettem, hogy attól tartottam, megfázik. Segítséget kértem a csecsemősöktől. Végtelenül kedvesek és előzékenyen voltak, nagyon hamar rutinos lettem én is. :) belejössz! Én is nagyon tartottam ezektől, de hidd el, egy idő után ösztönös lesz! :) Minden jót!
2021. jún. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!