Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszés után mennyi...

Császármetszés után mennyi idő elteltével vettétek le a sebről a sebtapaszt,meddig óvtátok a víztől?

Figyelt kérdés
2021. júl. 8. 08:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Elsőnél 2 hétig ragasztottam, másodiknál egy hétig. Szépen gyógyult mind a kettő.
2021. júl. 8. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szülés után 5.napon vette le az orvosom a kötést, és egyúttal kiszedte a varratot. Utána már lehetett vele normálisan zuhanyozni. (Fürödni azért nem.)
2021. júl. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Kérésre fent volt a tapasz a varrat szedésig, ami a szülés után 1 héttel volt. Ott levették a tapaszt, varrat fonal ki és akkor mondta az orvosom, hogy most már bátran zuhanyozhatok, de mindig szárazra töröljem utána és levegőztessem. Addig csak mosakodtam.

De sokan mondják, hogy már a kórházban kérték a nővérek a zuhanyzást, nem tudom hol az igazság. Nekem szépen begyógyult így, nem volt gyulladás meg semmi.

2021. júl. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Sürgősségi császárom volt.


Nálam megkérdezték, hogy mit szeretnék, és én a szellőztetést választottam, így levették első nap, mikor óvatosan lezuhanyoztam és utána nem tették vissza. Felszívódó varrat volt. Nagyon figyeltem rá, hogy csak víz érje, és óvatos tapogató mozdulatokkal töröltem, mindig friss törölközővel, és azzal kezdtem a törölközést. A nadrágom kicsit mindig lejjebb toltam, hogy szabadon legyen á'lá 2000' évek.


Már első nap sétáltam, pisiltem, második nap ment a nagydolog is (kis hashajtóval), harmadik napra nem kellett a fájdalomcsillapító, hatodik napon pedig már nem túl nehéz hátizsákkal vonatoztam (kaja, innivaló, babaruha, pelenka, tápszer volt benne) mert elvitték speciális kórházba a gyerekem.


Már szinte nem látszik a heg, nagyon profi munka volt. Majdnem 14 hónapja volt.

2021. júl. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
3.napon már nem volt ragasztva.Szellőzött.
2021. júl. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

7. napon mentem varratszedésre, onnantól nem volt rajta kötés.

És onnantól érhette víz is

2021. júl. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!