Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszés után 2 nappal...

Császármetszés után 2 nappal tényleg hazazavarnak?

Figyelt kérdés
Az első sürgősségi császár volt 2,5 éve, lehet hogy emiatt és a komplikációk miatt, de én nagyon ki voltam készülve utána. 2 nappal császár után éppen hogy fel tudtam állni egyedül, fájt mindenem, antibiotikumot és fájdalomcsillapítót kötöttek be reggel, délben, este, éjjel, nagyon esetlen voltam. Hétfőn éjjel volt a műtét, csütörtökre lettem minimálisan jobban, pénteken engedtek haza. Most programcsászár lesz, azt mondták hogy 2 napot tartanak bent maximum. Ez valóban így van? Ha az előzőből indulok ki, akkor nem tudom elképzelni, hogy olyan állapotban akár az autóig el tudok cammogni. Soproni kórház.
2021. júl. 10. 13:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha minden rendben az anyàval és a babával is, általában a 3. napon hazaengedik őket a kórházból.

Kollégám a napokban szült, hüvelyi szülésnek indult, császár lett belőle. Másnap sétálgatott. Azt mondta az a titka, hogy próbálkozni kell minél többet. Nyilvàn kellemetlen így is, de a gyereket el kell látni.

2021. júl. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%

Nekem is sürgősségi volt az elso, de 3. napon így is kiengedtek, este műtöttek, hajnalban már jöttek, hogy fel kell kelni.

A 2. programozott volt már, ekkor is 3 nap volt, de én már a 2. nap mentem volna haza. Hidd el, ezt sokkal jobban fogod viselni, rögtön sétálgatni kell, amint osztályra tesznek, sokat mozogni és sokkal hmarabb ki fogsz tudni jönni belőle. Ugyis rohannál majd haza az elsőhöz, ez is segiteni fog.

2021. júl. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Én is felálltam, sétálgattam, közben egyszer eszméletlen lettem. Sajnos altatásban fejezték be a műtétet, miután kivették a lányom. Utána pedig folyamatosan nagyobb lettem, vizesedtem, ami nagy riadalmat okozott, nem volt egyszerű a felépülés, folyamatos megfigyelés alatt voltam. Remélem azért a második könnyebb lesz. Simára készültem, de sajnos több ok is van a császárra, a szülést sem fogják engedni beindulni.
2021. júl. 10. 14:11
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ha nem vagy megfelelő állapotban akkor nem küldenek haza, babára ugyanez vonatkozik, akkor mentek haza 2 nap után, ha mindketten jól vagytok.
2021. júl. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha minden rendben van akkor 48 óra múlva mehetsz haza...de ez a covid miatt van (volt) így. Elsőnél 3 napot voltam bent. Most a másodiknál covid alatt csak azért 4.5 napot, mert sárga lett a gyerek. Ha minden rendben ment volna akkor 2 nap után haza engedtek volna.
2021. júl. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hát ezek szerint változó, mert engem szombaton császároztak, és 1 hét múlva pénteken engedtek haza. Minden nap azt vártam, hogy na majd most, de addig elhúzták. Pedig egyikünkkel sem volt semmi baj.
2021. júl. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
56%
Én hüvelyi úton szültem, de még a 48 órát sem várták ki :D
2021. júl. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kedden szültem, péntek reggel már dobtak is kifelé. Bár én erőt vettem magamon és "szaladgaltam" ahohy tudtam.
2021. júl. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia!

100%-ban megértelek. A leírásod alapján az előző műtétnél valami súlyosabb gond, esetleg terhességi toxémia is befigyelt. Valószínűleg ezért volt a normál császárhoz képest sokkal lassabb, nehezebb a felépülés.

Nekem is volt ilyen, sürgősségi császár lett. 1 hétig nem tudtam felállni az ágyból, a fejemet alig bírtam emelni, totális ellátásra szorultam... De tudd, hogy ez nem normális, mármint nem EZ a normális menetrend egy császármetszést követően. Emlékszem, engem is ekézett a nővér, hogy bezzeg ő a császárja másnapján már felállt, sétált stb, nem hagyta így el magát... (Mindezt az intenzív osztályon sikerült megkapnom) A főorvos tette helyre, hogy nehogymár egy terhességi toxémiás sürgősségi császárt hasonlítson össze egy simával, mivel az előbbiben a szervezet (a máj, a vese, a szív) gyakorlatilag éppen a leállás határán van, nem egészen onnan kell visszajönnie regenerálódni, mint egy olyan kismamának, akit mondjuk aránytalanság vagy farfekvés, esetleg szívhang hirtelen esése miatt császároztak, de amúgy totál egészséges...

De a lényeg: a következő császárom (programozott), ég és föld volt, minden szempontból. Gyorsabb volt a műtét is, majd 12 órával később felállítottak (na ott mondjuk össze kell szorítani a fogat, az tény, de ez van...), és onnantól szépen lassan ment minden.

Másfél héttel később már babakocsival sétálgattunk az utcán :)

Sok sikert, és hidd el, a sima császár egy fáklyásmenet lesz az előző élményedhez képest. Kívánom, hogy így éld meg, jó egészséget nektek!

2021. júl. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kérdező, ne haragudj, de nyilván az első szülésednél komplikációk adódtak, ezért is volt nehezebb a regenerálódás, felépülés. Általában egy "sima" császár után az anyukák nem kapnak napokig infúzión keresztül gyógyszeres kezelést, nem ájulnak el stb. Nem kellemes utána az első pár nap, ez tény és való, de ha csak annyi a baj, hogy kellemetlen, vagy húzódik a seb, esetleg fáradt vagy, azért felesleges bent foglalnod a helyed. Regenerálódni, pihenni otthon is tudsz.


Úgy kell szervezni, hogy te tényleg csak pihenj és szokjatok össze a babával. Ezért sem értem sokak felháborodását, akiknek segítenek az első hetekben, akár úgy, hogy a nagyszülők sokat vannak ott, vagy rendelik az ételeket, esetleg a férj ki is veszi a részét a dolgokból, nem csak a haverokkal tart tejfakasztót és ennyi. Ez az időszak a pihenésről, regenerálódásról szól. Amit otthon is tökéletesen megtehetsz, sőt... Szerintem ezerszer jobb és kényelmesebb, mint egy kórházi szobában 3-5 másik nővel, azoknak az ordító csecsemőjével.

2021. júl. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!