Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mihez hasonló a vajúdás?...

Mihez hasonló a vajúdás? Milyen érzés ? Mid fáj? A kitolás már nem fáj?

Figyelt kérdés

2021. aug. 28. 19:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%

Azt írom le, ahogy én éltem át. Másnak lehet nem ilyen érzés 🤷‍♀️


Először csak egy sima mensigörcs, ami időnként előjön, majd elmúlik. Ez egyre sűrűbben, erősebben. Mig egyszer csak már nem múlik, oltárian fáj. Emellett a derekam is elkezd leszakadni. Ottlenn a csontjaimat mintha szakítanák szét, minden fáj a derék és a térd között. Nekem ennél a résznél már emlékezetkieséseim is vannak a fájdalomtól.

Majd egyszer csak jön az inger. Nyomni kell. Totál mintha a nagydolgod éreznéd. Nyomsz, mégjobban tágulnak a csontok.

Majd mikor kipottyan a bébi, mintha sosem fájt volna semmi.

Ez nekem 7 órán át tartott, amiből 3 óra volt a "kritikus"

2021. aug. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%

Olyan mint egy menstruációs görcs, csak sokkal-sokkal erősebb. Nekem a derekam fájt iszonyatosan. Olyasmi volt mintha valaki a derekamnál fogva akart volna összenyomni.

A kitolás fáj a legjobban. Főleg az utolsó nyomás előtti helyzet, amikor a baba feje már feszít, olyankor azt érzed, hogy éget és mindjárt szétszakadsz. Van is erre egy kifejezés: tűzgyűrű.

2021. aug. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, iszonyú erős menzesz szerű görcs, úgy éreztem leszakad a derekam, hogy szétszakadok. Az első gyerekkel 8-9 órát vajúdtam, iszonyú volt, azt hittem, már sosem indul be a szülés. A vajúdáshoz képest számomra a szülés semmi volt, sokkal rosszabbra számítottam. A kitolás erős székelési ingerre hasonlított. Második gyerekkel csak kb 1,5 órát vajúdtam, viszont a szülés nehezebb volt nagyobb gyerek lévén. De az is sokkal elviselhetőbb volt, mint maga a vajúdás.
2021. aug. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
95%
Olyan volt mint egy mensigörcs+durva hascsikarás (olyan mint amikor mondjuk nagyon megy a hasad és szenvedsz a wc-n) szorozva százzal. Ez tartott nekem összesen 5 órát evből 3 óra volt amikor nagyon durva volt de erre nem nagyon emlékszem, majdnem teljesen kiesett. Utána fél óra volt a kitolás, amikor jön a nyomásinger, az nem fájt annyira, megkönnyebbülés volt, majd kibújt a babám és minden fájdalom abbamaradt mintha soha semmi nem történt volna.
2021. aug. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem haaonlított menzesz görcshöz. Olyan volt, mintha valaki belülről ököllel teljes erőből nyomott volna lefele. Remegtek a lábaim, mert azt éreztem, ellen kell tartanom, különben össze fogok esni. A kitolas nem fájt, de a létező összes erőm kellett hozzá.
2021. aug. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Kitolásnál belőlem is kijött a terminátor, olyan erőimet szedtem össze amiről nem is tudtam hogy van, még meg is jegyezte a személyzet hogy nem semmi vagyok, sportoltam valamit? Konkrétan hajszálerek pattantak el az arcomon és a karjaimon annyira befeszültem mindenhol :D
2021. aug. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
64%
Az élet is fájt. Nekem a kitolás is fájt, mivel pontosan meg tudtam mondani, hol repedek...
2021. aug. 29. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
vajudás hoszabb fájdalmasabb
2021. aug. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Menszeszszerű görcsökkel indul, utána nekem olyan volt, mintha ketté akarna szakadni a derekam, a csontjaim, minden. Hullámokban jön,

: jön a hullám, megtekeredsz a fájdalomtól, aztán pihensz pár percet majd kezdődik elölről. A megfelelő légzőgyakorlatokkal sokat tudsz segíteni. Ill. nekem állva-járkálva-férjembe kapaszkodva-zuhany alatt volt elviselhető. Én kaptam EDA-t a közepe fele, ott is éreztem a "hullámot", de nem fájt, egy-két óràt tudtam aludni. A kitolásra teljesen elmúlt a hatádsa. Ott az elképesztően erős kényszer, hogy nyomnod kell, én alig bírtam visszafogni (a tágulás miatt kellett elsóhajtani párat). A vége (a baba feje) nagyon feszített, de 2-3 tolásból meglett. :) Utána amint kezedbe fogod-rád teszik, elfelejtesz mindent.

12 óra vajúdás, ballonos indítás, nulla oxitocin, gátvédelem (picit repedtem). Nem piszkáltak, nem zavartak, megküzdöttünk apával érte, nekem így nagyon pozitív volt, pedig majd négy kilós volt a ded.:)

2021. aug. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
kitolás nem fáj meg leggyorsab legkönyebb része
2021. aug. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!