Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mihez hasonló a vajúdás?...

Mihez hasonló a vajúdás? Milyen érzés ? Mid fáj? A kitolás már nem fáj?

Figyelt kérdés

2021. aug. 28. 19:46
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Elolvastam a válaszokat, és kb. tényleg mindenkinek egészen más. Van aki írja, hogy a kitolás nem fáj, az a legkönnyebb rész. Nekem az pl 1 óra hosszú volt és azt hittem belehalok. Tolni mindig akkor kell mikor jön a fájás ami már annyira erős volt, hogy azt hittem megdöglök ÉS még pluszban mellé teljes erőböl nyomni is kellett. A vajúdás 11 óra hosszú volt nekem, laza 10 percenként ismétlődő összehúzódásokkal kezdődött. Mikor 5 percenként jöttek a fájások akkor mentem be a kórházba, beérkezés után 1 órával meg már toltam. A vajúdásból az utolsó 2 óra, plusz 1 óra kitolás volt a brutál fájdalom, az első 8-9 óra viselhető volt. Repült az idő. Maga a fájdalom az elején nekem is olyan volt mint a menstruációs görcs, a végén a hasam és a derekam fájt úgy, mintha meggyújtottak volna, semmihez nem fogható. 1-1,5 percig tartott a végén egy fájás és mindig az éppen aktuálisat próbáltam túlélni. Küzdöttem, hogy ne pánikoljak be, de azért voltak percek mikor azt éreztem nincsen holnap. Viszont amint kint volt a baba, azonnal elmúltak a fájdalmak.
2021. aug. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
62%
A menstruációs görcs milyen érzés?
2021. aug. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem menstruációs görcshöz hasonló fájásokkal indult este, ez még csak olyan, hogy épp eszrevezzem, nem fájt, nem is voltam benne biztos, hogy szülni fogok. Reggel 7re már 8-9 perces fájások lettek, ezek kezdtek kicsit fájni. Kb délelőtt 11-re megváltozott a fájás mikèntje, nem mensi görcs volt már hanem konkrétan az egész pocakom görcsölt, egyik válaszoló írta is, hogy olyan mint a hascsikarás. Nekem is olyan volt, mint mikor rámjön a hasmenés, csak 100x erősebb. Nem fájt se a hátam, derekam, semmi, csak a pocakom volt görcsben. De az annyira, hogy a fájdalomtól kb felére nem emlékszem, egyszerűen kiestek dolgok. Ez tartott kb 2.5 órát, egyre erősödött és sűrűsödött, végül burkot repesztettek és 25 perc múlva megszületett a kisfiam.

Nekem a kitolás is nagyon fájt, rendesen nem is éreztem mikor kezdődik egy fájás és mikor ér véget, folyamatosan fájt. Mindent éreztem, gátmetszèst is tudtam, hogy melyik irányba történt.

2021. aug. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát, én semmihez sem tudom hasonlítani a vajúdást. Nekem nem olyan volt, mint a menstruációs görcs. Sokkal inkább, mint ahogyan a 11-es is írta, mintha meggyújtottak volna. Nekem is nagy erőfeszítésembe került, hogy ne pánikoljak be, ne ájuljak el, de arra próbáltam fókuszálni, hogy csak most ezt a fájást gyűrjem le.. a kitolás nekem igazi megkönnyebbülés volt. Arra emlékszem vissza a legszívesebben. :D
2021. aug. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

3 napig vajúdtam. És a kitolás se volt egy szuper élmény.

Kb. ennyit elég is leírnom. Eszembe ne jusson többé.

2021. szept. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!