Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mihez hasonló a vajúdás?...

Mihez hasonló a vajúdás? Milyen érzés ? Mid fáj? A kitolás már nem fáj?

Figyelt kérdés

aug. 28. 19:46
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Elolvastam a válaszokat, és kb. tényleg mindenkinek egészen más. Van aki írja, hogy a kitolás nem fáj, az a legkönnyebb rész. Nekem az pl 1 óra hosszú volt és azt hittem belehalok. Tolni mindig akkor kell mikor jön a fájás ami már annyira erős volt, hogy azt hittem megdöglök ÉS még pluszban mellé teljes erőböl nyomni is kellett. A vajúdás 11 óra hosszú volt nekem, laza 10 percenként ismétlődő összehúzódásokkal kezdődött. Mikor 5 percenként jöttek a fájások akkor mentem be a kórházba, beérkezés után 1 órával meg már toltam. A vajúdásból az utolsó 2 óra, plusz 1 óra kitolás volt a brutál fájdalom, az első 8-9 óra viselhető volt. Repült az idő. Maga a fájdalom az elején nekem is olyan volt mint a menstruációs görcs, a végén a hasam és a derekam fájt úgy, mintha meggyújtottak volna, semmihez nem fogható. 1-1,5 percig tartott a végén egy fájás és mindig az éppen aktuálisat próbáltam túlélni. Küzdöttem, hogy ne pánikoljak be, de azért voltak percek mikor azt éreztem nincsen holnap. Viszont amint kint volt a baba, azonnal elmúltak a fájdalmak.
aug. 29. 21:34
 12/15 anonim ***** válasza:
75%
A menstruációs görcs milyen érzés?
aug. 30. 10:36
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem menstruációs görcshöz hasonló fájásokkal indult este, ez még csak olyan, hogy épp eszrevezzem, nem fájt, nem is voltam benne biztos, hogy szülni fogok. Reggel 7re már 8-9 perces fájások lettek, ezek kezdtek kicsit fájni. Kb délelőtt 11-re megváltozott a fájás mikèntje, nem mensi görcs volt már hanem konkrétan az egész pocakom görcsölt, egyik válaszoló írta is, hogy olyan mint a hascsikarás. Nekem is olyan volt, mint mikor rámjön a hasmenés, csak 100x erősebb. Nem fájt se a hátam, derekam, semmi, csak a pocakom volt görcsben. De az annyira, hogy a fájdalomtól kb felére nem emlékszem, egyszerűen kiestek dolgok. Ez tartott kb 2.5 órát, egyre erősödött és sűrűsödött, végül burkot repesztettek és 25 perc múlva megszületett a kisfiam.

Nekem a kitolás is nagyon fájt, rendesen nem is éreztem mikor kezdődik egy fájás és mikor ér véget, folyamatosan fájt. Mindent éreztem, gátmetszèst is tudtam, hogy melyik irányba történt.

aug. 30. 11:54
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát, én semmihez sem tudom hasonlítani a vajúdást. Nekem nem olyan volt, mint a menstruációs görcs. Sokkal inkább, mint ahogyan a 11-es is írta, mintha meggyújtottak volna. Nekem is nagy erőfeszítésembe került, hogy ne pánikoljak be, ne ájuljak el, de arra próbáltam fókuszálni, hogy csak most ezt a fájást gyűrjem le.. a kitolás nekem igazi megkönnyebbülés volt. Arra emlékszem vissza a legszívesebben. :D
aug. 30. 22:01
 15/15 anonim ***** válasza:

3 napig vajúdtam. És a kitolás se volt egy szuper élmény.

Kb. ennyit elég is leírnom. Eszembe ne jusson többé.

szept. 4. 20:31
1 2

További kérdések:

Minden jog fenntartva © 2021, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info@gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!