Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Törvényváltozás: Most akkor...

Törvényváltozás: Most akkor hol szülhetek?

Figyelt kérdés

A 17. kerben lakom.


Eredetileg szerettem volna az Uzsokiban vagy a SOTE I vagy II-őn szülni, de most a törvényváltozás miatt ezt nem tehetem meg mert nem oda tartozom?


Akkor most vagy a körzeti kórházban, talán a Bajcsyban szülnék egy éppen akkor dolgozó dokinál vagy egy magánkórházban egy választott orvosnál, akihez magánba jártam végig terhesen? Olyan lehetőség nincs már, hogy egy SOTE-n dolgozó doki magánrendelésére járok terhesgondozásra és hozzá megyek be szüni a SOTE-ra, úgy, hogy körzetileg nem oda tartozom?


Remélem nem túl érthetetlen a kérdésem.


Köszi a segítséget!



2021. szept. 14. 23:01
 1/7 anonim ***** válasza:
70%
Kérned kell egy befogadó nyilatkozatot. Az én lakcím kártyám Budapesti, de most költöztünk Kecskemétre. Nem fogok Pestig rohanni, ha beindul a szülés, de a lakcím kártyára még várni kell.
2021. szept. 15. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%

Szülésnél nincs már választott doki.

1-esnek: a lakcímkártya 2 perc alatt megvan...

2021. szept. 15. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A körzetesben kell szülnöd, főleg ha mentővel mész, akkor az csak odavisz. Befogadó nyilatkozatot nem adnak már olyan könnyen, és ahhoz általában az kell hogy a terhesség elejétől oda járj gondozásra
2021. szept. 15. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

2

Tudom, hogy azonnal kitudják nyomtatni a kormányablakba, de nekünk más okok miatt nincs még. Kb 1 hónap mire betudjuk magunkat jelenteni.

2021. szept. 15. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ahol laksz ottk örnyéken szülsz befogado nyilatkozat
2021. szept. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
En ugy tudom,ha maganba jarsz egy dokihoz,aki az adott korhazban dolgozik,kell,hogy fogadjanak. Ettol fuggetlenul nyilvan nem johet be,ha megindult a szules csak ha esetleg szerencsed van,es amugyis ugyletes.
2021. szept. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A Sote fogad akkor, ha magánúton jársz ott dolgozó orvoshoz. Teljesen biztos infó, 17 hetes vagyok, vidékről járok Budapestre az orvosomhoz és Ő visz végig mindent, a professzori bemutatásig (császár lesz) és a végén a szülést a SOTE ügyeletben vezeti le.
2021. szept. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!