Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mikor indokolt “rossz” nst...

Mikor indokolt “rossz” nst miatt megindítani a szülést?

Figyelt kérdés
Tegnap voltak 5 perces fájásaim. Kaptam magnézium infúziót mondván még ne szüljek meg pár napig (36+6). Este befektettek. Nst-n voltam 2 órát de nem igazán akart mozogni a baba és a szívhangja is egyenletes volt, nem ugrált ki. Görcsök ma reggelre elmúltak, ultrahangon mindent rendben találtak. Viszont 2 hete mérték akkor 2540 grammnak mérte a gép és a ma reggeli uh szerint is 2550 gramm. Most megint nst-n vagyok de nem igazán akar mozdulni és nem ugrik ki a szívhang sem. Fájásom nincs, az nst folyton 28-30 között mutatja. Aggódom.

2021. szept. 16. 09:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy szokott mozogni rendesen, csak nst-n nem? Ebben az esetben én nem aggódnék.
2021. szept. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem ha nem lesz változás, akkor ebből császár lesz, amint betöltötted a 37. hetet.

Szobatársamnak voltak ilyen gondjai a terhespatológián, 26 hetesen. Próbálták húzni az időt, de mivel a baba sem mozgott, és nem is fejlődött, így muszáj volt kivenni, mert veszélyben volt.

2021. szept. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Hazaküldtek 🤷🏻‍♀️ Azt mondtak lehet 2 hete tulbecsultek a sulyt ma meg alulbecsultek :/

Eddig ugy mozgolodott napkozben de tegnap ota annyira nem. Az aramlast jonak talaltak. Hetfon megyek vissza nst-re

2021. szept. 16. 11:01
 4/11 anonim ***** válasza:
33%
Figyelejd babádatm ozog-e mert császármetszés gyanus vagy tüneteiddel.kivánom, hogy ne legyen bajotok
2021. szept. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Figyelem. Ha estig nem változik akkor visszamegyünk. Nem lehet, hogy ez a magnéziumos infúzió leszedálta kicsit? Mert azóta nyugodtabb amióta azt adták
2021. szept. 16. 11:30
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Mar miert lenne csaszarmetszes gyanus? A sulymeresnek nem sok ertelme van. Annyi talan,hogy ha extrem kicsi,vagy extrem nagy,akkor azt lassak. Bar mar errol is hallottam olyat,hogy nem jott be. Nekem pl 30.het korul megkerdezte a nogyogyasz h dohanyzom e,mert kicsi a gyerek,illetve,hogy a parom nem e alacsony (180 centis). 3600 grammal szuletett a fiam es 55 centivel. :) Nst-n meg barmi elofordukhat,ha nem mondtak az orvosok,hogy baj van,es meg haza is kuldtek,akkor meg lehet nyugodni. Egyik doki sem csinalna ilyet,ha baj lenne. Sajat magukkal is kicsesznenek egy eletre,ha bent kellene maradnod,mert problema van,de kozben meg hazakuldenek. Ha fejvegu akkor meg vegkepp semmi ok a csaszarra. Nyugalom. :)
2021. szept. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Utolso vagyok. Ultrahang is volt? Ha igen,akkor vegkepp nincs ok az aggodalomra.
2021. szept. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
19%
Nyugodj meg kérdező semmibaj nem lesz.orvosaid mondták voltak az orvosaid,hab aj lenne,. babád szép és egészséges lesz.hüvelyi uton szülsz
2021. szept. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Emlékszem nekem sose mozgott nst alatt. Volt hogy lépcsőztem, hogy állva ettem, kérték, hogy ugráljak, köhögjek... Semmi. Aztán este meg beindult bent a buli. Mint aki foci meccsre készül. Az nst csak a pillanatnyi állapotot mutatja. Ha éppen teljes nyugiba van, akkor azt. Abból nem tudnak jósolni.

Nekem is mondta a doki, hogy amit a papíron látok az csak az elmúlt 30 perc. Ha az Uh-n minden rendben (méhlepény, áramlás, magzatvíz, szívhang...stb) akkor szerintem nincs miért aggódnod.

2021. szept. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
56%

Nekem pontosan beszűkült NST miatt indították a szülést. Az áramlás vizsgálat jó volt, de az csak pillanatnyi állapot. Oxigénhiányosan valódi kzs csomóval született a kislányom a 36.héten.

Már szinte mindenhol elérhető hordozható NST, Ilyen esetekben miért nem adják ki? Szomorú, remélem jól lesztek

2021. szept. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!