Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után ilyen sokáig...

Szülés után ilyen sokáig tartó vérzés?

Figyelt kérdés

9 hete szültem császármetszéssel. Azóta folyamatosan megvan a vérzésem, persze csak enyhén. Van hogy napokig csak barna maszatolás, majd újra élénkebb, pirosabb jön. Voltam azóta 2x is az orvosomnál, megnézett uh-val is, mindent rendben talált. Azt mondta meg van vastagodva a nyálkahártya, tehát menzesz lesz nemsokára. Legutóbb kaptam progeszteron tablettát, amit még szedek, majd ha abbahagyom megvonásos vérzésnek kell lennie.

Másnál is volt így, hogy ennyi időn keresztül tisztult?



2021. okt. 19. 12:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta az orvosom szülés után, hogy sok múlik azon, mennyire erőltetem meg magamat. Ha nem pihentetem a testemet, hanem túlhajtom, akkor nehezebb lesz a regenerálódás is. Ez persze nem azt jelenti, hogy ne csináljon az ember lánya semmit, de oda kell figyelni. Igaz, én természetes úton szültem és gátmetszés is volt. Nekem így el is múlt 3 hét alatt.
2021. okt. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én természetes módon szültem, 8-9hétig tartott a vérzés, már én is azt hittem sose fog elmúlni.

Nem mondom, hogy túlhajtottam volna magam, szó szerint csak a baba körüli teendőkkel foglalkoztam.

2021. okt. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem is nagyon sokáig tartott ez a pecsételő vérzés, majdnem 4 hónapig. A 6 hetes kontrollon még azt mondták minden rendben, de amikor visszamentem, hogy normális-e ez a hosszadalmas tisztulás, akkor már láttak egy pici szövet darabot ami nem ürült ki. Abban maradtunk, hogy 2 hónap múlva megint ránéznek, hogy kell-e műteni.

Időközben úgy néz ki megállt a vérzés, de ma újból van, csak most élénk piros. Ezt már nem értem.. ez már menzesz lenne?🤔


Az viszont biztató, hogy nálad láttak arra utaló jelet, hogy hamarosan megjön. Utána valószínűleg rendeződni fog.

2021. nov. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!