Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nem adtok hálapénzt és tényleg...

Nem adtok hálapénzt és tényleg nem is várják már el?

Figyelt kérdés

Novemberben fogok szülni és tudom, hogy már január óta tilos hálapénzt adni, de nem tudom, hogy mi is valójában(!) a helyzet?! Őszintén leírnátok, kérlek, akik mostanában szültek, tényleg nem ad már senki hálapénzt és a dokik tényleg nem fogadják el? Nehéz elhinni...


Bocsánat a kérdésért, de nyilván ezt nem kérdezi meg az ember a kórházban, ez pedig egy anonim oldal és jó lenne tudni, hogy mi a helyzet a valóságban!



2021. okt. 19. 18:32
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Nemhogy nem várják el, szigorúan büntetik is! Január óta megszüntették ezt az urambátyám orvosfogadást is. Magyarul azt az orvost, aki a terhességedet gondozza, nem “fogadhatod” fel többé szülés levezetésére állami kórházban. Ezt a hetekben magyarázta el a gondozó orvosom.
2021. okt. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
67%

Lehet, hogy csak én nem értem a kérdést, de hálapénzt eddig is csak a fogadott orvosnak adott az ember, nem? Az pedig most nincs. Júliusban szültem ügyeletben, senkinek nem adtam pénzt.

Csecsemős nővért akartam fogadni, de megmondta, hogy most nem mer elfogadni pénzt, úgyhogy nem vállalta.

2021. okt. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
90%
A nagyobb gyerekeknél sem adtam, a munkaidejükben a munkájukat végezték el…
2021. okt. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
85%
Biztos fáj a szívük azokért a pénzekért, de hát kit érdekel. Aki bent van a kórházban éppen, annál szülsz. Ő megkapja a fizetését a befizetett közterhekből, te meg igénybe vetted a biztosított egészségügyi szolgáltatást amiért egy átlag polgár nem kevés pénzt fizet ki havonta. Aztán mindenki megy szépen a dolgára. Hála az égnek ez már így megy a gyakorlatban is. Hallani még azért olyanról, aki bepróbálkozik, de az nem lehet normális.
2021. okt. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
64%

De akkor most ez hogy megy? Van egy orvos akinél már szültem 2 gyereket. Hozzá fogok járni a harmadikkal is terhesgondozásra. Eddig amikor elkezdtem szülni, akkor behívták (vagy éppen benn volt) és levezette a szülést, nem fogadott el semmit, mert 12szer kifizettem a gondozási neki a díját, és ennyi.

Most akkor végig járok egy orvoshoz, aki ismer, remélhetőleg tudja mikor mit kell tennie mert már tudja mi várható, és akkor majd gyozkodhetek egy ugyeletest szülés alatt, mert az meg nem ismer?

2021. okt. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

Igen, így van, ügyeletben szülök! A lányomat is ügyeletben szültem 11 éve, de annyira rendes, figyelmes volt az ügyeletes orvos, hogy végül kapott hálapénzt, mert őszintén hálás voltam.


Most ugyanúgy nincs fogadott orvosom, nem is lehetne.


Csak nem szeretnék kellemetlen szituációt a pénz körül, azért kérdezem őszintén, hogy mi a helyzet!

2021. okt. 19. 18:56
 7/30 anonim ***** válasza:
84%
Kérdező, ezt mondom, hogy többé ilyen sincs etikai okokból, hogy beugrasztod a gondozóorvost a szülésedre.
2021. okt. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
Bocsánat, #5nek ment
2021. okt. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván kórházanként más és más.

Ahol én dolgozom, gyakorlatilag így egy ember kivételével senki nem vállal szülést. Én speciel egyáltalán nem bánom, sokkal kényelmesebb az életem, kiszámíthatóbb és sokkal jobban keresek, mint eddig a hálapénzzel, amit vagy adtak, vagy nem (még akkor is, ha "privát" beteg volt és valóban éjszaka, a szabadidőmben mentem be!). A valódi hálapénzt (amikor ellátás után próbált adni a beteg, mert elégedett volt), eddig sem fogadtam el, maximum ha tényleg nagyon erőszakoskodtak, de most már természetesen úgy sem. Nekem nem hiányzik a börtön pár tízezer forint miatt, az biztos. Egyébként is kellemetlen és megalázó az egész szituáció.

Az a doki, aki még vállal, ő simán kockáztat. Bejön szülést vezetni, a hálapénzt meg a magánrendelésén teszi el, ahol jó eséllyel úgy sem nyomja fel senki.


A SOTE-n meg pl. csináltak egy kft-t, ami az egyetem tulajdona, és szerződéssel a klinikán csinálnak magánszüléseket és egyéb ellátásokat, van hivatalos árlista.

[link]


Olyan helyről is tudok, ahol ugyanúgy bejárnak szülést vezetni, de úgy oldják meg, hogy a konkrét hálapénz nélkül is megérje. Vagy úgy, hogy x alkalommal el kell mennie a terhesnek magán terhesgondozásra magasabb tarifáért, és akkor ennek az árában már benne van az, hogy a doki bemegy a szülésre, vagy pedig van egy szülés utáni kontrollvizsgálat (a magánrendelésen természetesen), aminek olyan árat szabnak, hogy megérje az orvosnak.


Aztán olyanról is tudok, ahol kb. semmi nem változott, mindenki csinálja ugyanúgy tovább és reménykednek, hogy senki se nyomja fel őket:D

2021. okt. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
85%

#5, miről szeretnéd győzködni az ügyeletes orvost?

Egész jól meg szokták oldani szerencsére a szülések levezetését a kórházakban úgy is, hogy akkor látnak először. (Ok, biztos vannak kivételek.) Ha van valami extra dolog, az rajta van a leleteiden, amiket viszel magaddal a szülésre. Csak lesz 3 percük átnézni mielőtt kipottyan belőled a baba 🙃

2021. okt. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!