Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Anyukák akik szülés közben...

Anyukák akik szülés közben szakadtatok és össze kellett varrni, mennyi idő alatt épültetek fel? Milyen volt az első együttlét a férjetekkel és mennyi időre rá történt meg?

Figyelt kérdés
1 hónap1 telt el a szülés óta, még van egy szál ami ki kell essen. Alig várom újra szeretkezzünk a férjemmel. De nagyon félek hogy fájni fog. Nem valami fényes még oda lent a hejzet, szeretném tudni kb mi vár a 6 hét vagy több letellte utan.
2021. nov. 21. 11:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kb. 1,5 év (!) volt a teljes gyógyulás
2021. nov. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Ezt nem lehet sajnos megjósolni. Van akinek semmi gond 6 hét után, van akinek bele kell jönni és van akinek 1-2 év után is problémát okoz. Függ a sérülés mértékétől.
2021. nov. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Pici repedés volt csak, de nem ez okozott gondot az együttlétnél, inkább a szoptatás miatt a ciklus hiánya. Csak onnantól ment jól a szex, hogy megjött az első mensim. Addig libidó szinte nulla, nem is voltam olyan érzékeny sem belül, se a csiklóm. Az első mensi előtti 2-3 hétben már éreztem valami éledező vágyat, de az igazi csak után lett megint.
2021. nov. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon hamar felépültem, szinte meg sem éreztem. Ellenben az első szülésnél gátmetszés volt, begyulladt, sokáig fájt. Szóval szerintem ez mindenkinél máshogy zajlik. Ezt jobb orvossal megbeszélni.
2021. nov. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
8%
Aki nem házas, az is írhat választ? Mert férjem nincs.
2021. nov. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Elsőnél gátmetszés volt, ott 8 hét után voltunk együtt (kontroll miatt), elsőre nem volt az a durbele, és nem fájt semmi sem. Az első pillanattól tudtam mindent csinálni, simán ültem.


Másodiknál szakadtam, varrtak és volt valami sérülés, ahhoz nem nyúltak. Simán ment minden. Egy picit jobban éreztem ülésnél, de ennyi. Először kb 5-6 héten voltunk együtt, zökkenőmentesen.


Sajnos egyéne, seb mérete, varrat mérete, varrás minősége és akár a sebkezelés is közrejátszik, hogy kinek milyen hamar gyógyul be és milyen lesz az első alkalom.


Az elején finoman, lassan közeledjetek és ha bármi kellemetlen érzel, álljatok meg. Ehhez is idő és türelem kell.

2021. nov. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%

Én 8 hete szültem. Gátmetszés is volt és repedés is. Elég hamar felépültem, igazándiból max székeléskor volt kellemetlen. De az lehetett az aranyér miatt is.

Szex még nem volt, abszolút semmi libidóm.

2021. nov. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
75%

Szakadtam, elég sokat kellett varrni, de egy héttel később már jobb volt a helyzet, 1 hónappal később meg már teljesen jó volt. A 6 hetes kontrollon az orvos is megjegyezte, hogy abszolút semmi nyoma nincs a szakadásnak, gyönyörűen begyógyult minden. Utána levő napon szeretkeztünk először a férjemmel, kicsit fura volt, éreztem azért a szakadás helyét, de nem fájt meg semmi. De iszonyú száraz voltam, szóval síkosítót mindenképp kellett használni, viszont ez a szoptatás miatt volt egyértelműen. Az első 3-4 alkalom még kicsit fura volt, de azóta olyan, mint előtte bármikor.


Szerintem ez nagyon egyéni. Én egyébként gátvédelemre készültem, a teljes szülés alatt csináltam intim tornát és a szülés másnapján is már gyakorolgattam, edzegettem, nem tudom, hogy segített-e, de melegen tudom ajánlani, mert amúgy ártani biztos nem árt.

2021. nov. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
intim torna sokat segithet neked.valakinek szülés után szakadásbol és varrásbol semmi,valakinek 1-2 honap max fél év valakinek,12- év
2021. nov. 22. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!