Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha nem magánkórházba szülnék...

Ha nem magánkórházba szülnék hanem sztk, mindenképp muszáj a területileg illetékes kórházba?

Figyelt kérdés

Új helyzet elé kerültünk ezzel a törvénnyel h a terhes gondozó nem lehet a szülész . És vagy magánkórház 1 millió vagy területileg illetékes sztk


De a mi területünkhöz tartozó Flor Ferenc borzalmas ahogy kinéz és ahogy rendezve van, egyszerűen sokkot kaptam az egész kórháztól ahogy van…

Semmelweis volt első szülésnél és nem tudom hogy lehetne elérni hogy ott szülhessek újra

Van ebben valakinek tapasztalata?

Vagy hiú ábránd és ha nem tetszik akkor magán , nincs más választás?



2021. nov. 23. 08:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%

Én körzetileg Pesthez tartozok (Jahn Ferenc kórház), de Kecskeméten fogok szülni.

Ott van a magán orvosom, ott szültem az előző fiamat.

Egyébként macerás, nem szívesen fogadnak más körzetből, pláne most, a vírus miatt.. :/

2021. nov. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

És sztk kórházba fogsz szülni magamorvossal?

Mert így tudom ilyet már nem lehet


Mivel előzőleg én is semmelweisen szültem és a dokim maga szülést tartott ott

De már nincs ilyen .

2021. nov. 23. 09:10
 3/13 anonim ***** válasza:
37%

Igen, programozott császár lesz :)

Így akkorra ír majd ki az orvosom, amikor fixen bent lesz és Ő csinálja majd meg.

2021. nov. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Mármint a terhesgondozód?

Nahat

De ez valami kiskapu vagy fű alatt?


Mert nekem is úgy néz ki császár lesz második is vagyis azt szeretnek

Dokim nem tart már szüléseket és azt mondta amúgy se tarthatná terhesgondozómként a szülést mert neki 3 év börtön nekem 1 év…..

2021. nov. 23. 09:35
 5/13 anonim ***** válasza:
38%

Igen, a magán nőgyógyász fogja csinálni, akihez járok terhes gondozásra :)


Annyiba maradtunk, hogy kb a 36. héten együtt elmegyünk a kórház főorvosához, megmondjuk neki, hogy császárt szeretnék, és kiírjuk az időpontot. Nem szoktak vele különösebben foglalkozni, engedélyezni szokták.


Persze, ha kiderül, hogy fogadott orvos vezeti le a szülést, legyen az bármilyen formában munka idején kívül, azért nagyon megütheti sajnos a bokáját :/

2021. nov. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
96%
Ugyanazok az orvosok dolgoznak magánban és a kórházban is, nem tiltja semmi, hogy magánba járj terhesgondozásra és állami kórházban szülj. Ahol én szültem, úgy tudom, van az orvosoknak egy havi keretük, azt hiszem 5 kismama/hó. Ezek a kismamák magánban járnak hozzájuk, és általuk szülhetnek a kórházban úgy, hogy nem oda tartoznának. Nem tudom, a SOTE-n van e ilyen, de azt igen, hogy kb 600 ezerért köthetsz szerződést a kórházzal és szülhetsz ott.
2021. nov. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
92%
Én is a Flór Ferenchez tartozom, ügyeletben szültem a honvéd kórházban. Többen voltsk, akik befogadó nyilatkozattal jöttek. Szüles előtt a kórház kiadott nekik egy papírt melyen igazolják,hogy születhet ott a kismama, tehát a mentő is oda viszi. Az indokok változatosak voltak, pl. ott született az első gyereke. Simán megengedte a kórház mindenkinek. Szerintem érdeklődj a kórház kismamás FB csoportjába, szerinted többen jártok hasonló cipőben.
2021. nov. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
57%
Igen, amit az első ír, az egy kiskapu az új szabályt kijátszandó. Programozott császár, “véletlenül” pont akkorra kiírva, amikor a dokija ügyeletes. A kutya nem fogja tudni bizonyítani az ügyeskedést, habár mindenki tudni fogja.
2021. nov. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
34%
Magánorvos akkor sem vezetheti le a szülést ha épp ő van ügyeletben. Ez is büntetendő. Bár biztos van, aki be meri vállalni. Befogadó nyilatkozatot pedig lehet kérni s kórháztól.
2021. nov. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat szívesen fogadok infokat

Fogalmam sem volt a befogadó nyilatkozatról bár ha az 600 e Ft akkor közeli egy magánkórház szuleszete is…

Terhesgondozasra sztkba járok a dokimhoz, akivel első babával jártam és szültem nála mivel elégedett voltam és 6 perc sétára van az sztk így nem volt kérdés ez a része . Sokkal inkább a szülés

És az a tudat, hogy a Flor Ferenc covid befogadó kórház és a covidos kismamákat is oda viszik az eléggé aggaszt, ráadásul az állapotok amik ott uralkodnak…


6#os, ha jól értem a magán terhesgondozójuk tarthatja legálisan az állami kórházban a szülést ahol ezek az orvosok dolgoznak így a kórház befogadja őket ?

2021. nov. 23. 12:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!