Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Az orvosok mikor alkalmaznak,...

Az orvosok mikor alkalmaznak, sürgősségi császármetszést?

Figyelt kérdés

2021. dec. 30. 20:11
 1/9 anonim ***** válasza:
17%
Ha nincs idő megvárni, hogy a helyi (epidurális) érzéstelenítés hasson, mert életveszélyben van vagy az anya, vagy a gyerek, vagy mindkettő.
2021. dec. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

1 Az az életmentő császár.

Sürgősségi császár akkor van ha valami történik szülés közben. Pl. Leesik a baba szívhangja.

2021. dec. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Vagy belekakil a vízbe, elhúzódó kitolásnál, vagy nincs tágulás, fájás gyengeség, nem erősödő fájás, magas vérnyomás, IR....


Ezeknél van ill. lehet, de sokminden közrejátszhat.

2021. dec. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ikerterhesen a 26. héten beindult a szülés. Az a visszatartó infúziós lötyi sem segített úgyhogy engem ezért vittek sürgősségi császárra.
2021. dec. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha valami olyan tényező derül ki, ami miatt nem várhatják meg a természetes szülést. Pl nálam sűrű, sötétzöld volt a magzatvíz, csak 2 ujjnyira voltam nyitva, és a baba szívhangja minden fájásnál nagyon lecsökkent.
2021. dec. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%

Az elsőnél azért volt mert belekakilt a vízbe

Másodszor pedig az előző heg elveknyulasa miatt

2021. dec. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
87%

Ha belekakil a vízbe az önmagában nem indok császárra.

Nekem is belekakilt a vízbe a baba de vártak, pedig fájás nélkül repesztettek burkot, mivel március nagyon kinyilt fájdalom nélkül a mehszajam.


Annyit mondtak ha fél órán belül nem jönnek a fájások akkor oxit kapok, ha akkor sincs eredmény akkor műtő.

Szerencsére 1 órán belül a kezemben volt a lányom.



Kérdésre a válasz : ha leesik a baba szivhangja, ha fájásgyengeség van, nem tágul a kismama

2021. dec. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azért volt, mert nem tudott kibujni, — iranyban volt a feje I helyett... Kb 11 és fél órával a magzatviz elfolyasa után került sor rá, húzták amíg lehetett, de végül így volt biztonságosabb.
2021. dec. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem fordult be, faros maradt. Raadasul az egyik laba lelogott a mehszajamhoz. 38 hetesen megcsaszaroztak mert 1 ujjnyira nyitva voltam, plusz keves volt a magzatviz is. Nem vartak a csodara h vajon befordul-e. Egyik este sima UHra mentem hogy nezzek meg mi van vele mert mintha kevesebbet mozogna. De semmi fajas semmi magzatvizfolyas semmi nem volt. Annyit mondott a doki h hat a reggelt se varjuk meg anyuka, a babat itt most azonnal kivesszuk. Ha megindult volna ugy a szules hogy a laba jon eloszor hat abba bele se merek gondolni…
2021. dec. 31. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!