Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha elfolyik s magzatvíz le...

Ha elfolyik s magzatvíz le lehet fürdeni utána vagy megtorolni magunkat vagy rögtön rohanni kell a kórházba?

Figyelt kérdés

2021. dec. 31. 03:48
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Nyugisan be lehet menni. Bőven belefér a zuhany.
2021. dec. 31. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Kád vízben ne áztasd magad, zuhanyozni lehet és ahogy írták nyugisan készülődni.
2021. dec. 31. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
45%
Én itthon vajúdtam 2 napot folydogáló magzatvízzel. 😊 Nem kell rohanni.
2021. dec. 31. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
33%

Nyugodtan lezuhanyozhatsz és rendbe teheted magad.

Az sem igaz, hogy kádba nem szabad ülni. Én folydogáló vízzel a kórházban kádban vajúdtam első babánál. (Másodiknál meg csak kitolás közben repedt meg a burok az utolsó kb 1-2 percben)

2021. dec. 31. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 babyboom567 ***** válasza:
71%

Lezuhanyozhatsz, de ne utána menj kórházba.

Hát 3-as szerencséd volt,ismerősömnek elfertőződött a magzatvíz és a baba már halva született.Ők is pont így gondolták, hogy simán eltinglitanglizhat otthon,mert hát háborítatlan szülést meg lóf@szt akart.A saját szájával mondta egyszer," hogy az a divatkényeskedés ami mostanában a szülés körül van,és aminek én is bedőltem, az a kisbabám életébe került".

Amikor szültem, a szobatársam kisbabája került súlyos állapotba a fertőzött(nem mekóniumos, hanem felszálló fertőzéses baktériumos) magzatvíz miatt.Ők is már kb csak a kitolásra jöttek be.

Én is magzatvíz szivárgással mentem be, és már szülés lett,és mondta a doki,hogy 24 órán belül meg kell születnie, mert 12 óránként extrém módon nő a fertőzés veszély.És mivel én húgyúti fertőzésre már 3 napja antibiotikumot kaptam, ezért nem kaptam pluszban még.

2021. dec. 31. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem szépen tusolj le HA tiszta a magzatvíz, aztán indulj a kórházba, inkább ott vajúdj de jó kezek között, ahol tudnak kontrollálni bármikor, de ha nem tiszta a víz pl. zöld, vagy extrán véres akkor rohanás a kórházba, bár ilyen esetben azt mondta a védőnőm hogy inkább mentőt hívjunk és ne ugráljak, hanem feküdjek amíg ki nem érnek, nehogy gond legyen.
2021. dec. 31. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
72%

Természetesen nyugodtan tedd rendbe magad, de aztán irány a kórház. Az én dokim erre tipikusan azt mondta, hogy rögtön indulni kell. Olyannyira, hogyha nincs összekészítve a táska, akkor felejtsem el a szüttyögést, majd a férjem beviszi utánam. Gyors zuhany, öltözz és induljatok.

Más ellenőrzött körülmények között vízben vajúdni és más otthon kádban lubickolni mondván, hogy úgysem lesz semmi baj. De nyilván ezt mindenki mérlegelje maga.

2021. dec. 31. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%
Lezuhanyozhatsz, rendbe teheted magad és ha a magzatvíz nem zöld, akkor összepakolhatsz,ráérsz.
2021. dec. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyben elfolyt, szépen nyugisan lezuhanyoztam, addig férjem is felöltözött, berakta a kocsiba a táskákat és bekocsikáztunk a kb 30percre lévő kórházba.
2021. dec. 31. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Abból lehet baj, ha a magzat feje még nem illeszkedett be a szülőcsatornába, és a hirtelen kitóduló víz kisodorja a köldökzsinór egy darabját. Mikor kezdődnek a méhösszehúzódások, a fej és a méhszáj közé szoruló köldökzsinórban nincs keringés...

Gyógypedagógusként foglalkoztam egy kislánnyal, akinek ez volt az anamnézise: sürgősségi császármetszés köldökzsinór előreesés miatt. Túlélte, de az oxigénhiány de értelmi és mozgásproblémákat okozott.

2022. jan. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!