Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyire lehet tudni előre,...

Mennyire lehet tudni előre, hogy mikor fog születni a baba?

Figyelt kérdés
Első baba lesz és férjem szülés után szeretne 3 hetet itthon lenni velünk. A szabadság igényét viszont másfél hónappal előre kell jeleznie. Van erre valami trükk, amiből lehet sejteni, hogy kb időben vagy picit korábban/később fog születni? Vizsgálattal mennyire pontosan tudják megmondani?

2022. jan. 1. 09:11
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
96%
Semennyire. :( A munkáltató legyen rugalmasabb, ez egy szülés, természetes folyamat, nem lehet előre megmondani, mikor kezdődik és meddig tart. (Hacsak nem programcsászár vagy indított szülés.)
2022. jan. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
52%

Semennyire. A szülés várható időpontja egy becslés. Jó esetben az a körüli 2-3 hétben jön a baba, rossz esetben koraszülött lesz.


1!

A munkáltató ilyen szinten ne legyen rugalmas. Pár nap evidens, de 3 hét az sok a rugalmassaghoz, hacsak nem egy arufeltolto apukarol van szó, 86 másik, bármikor ugraszthato kollégával. 5 nap jár neki a szuleskor vita nélkül.

2022. jan. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
91%

De igenis legyen rugalmas! Mi külföldön élünk ugyan, de az én férjem 1 hónapot volt itthon velünk és senki egy rossz szót sem szólt. Csak otthon nézik rabszolgának az embereket. 5 nap mire elég őszintén?


Kérdező, sajnos ezt semmivel sem lehet megmondani. Nekem mindenki azt mondta, hogy tuti előbb jön mint a kiírt, mégis indítottak a 42. héten. Sajnos ezt nem tudod befolyásolni.

2022. jan. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
16%

3!


Köze nincs a rabszolgasaghoz, de mindegy. Ép észhez és együttéléshez van köze. Tudod nem csak egy ember körül forog a világ. Normális ember felfogja, hogy léteznek rajta kívül is emberek, akiknek szinten vannak vágyaik és igenyeik. Mindenkinek más, mindenkinek ugyanolyan fontos.

2022. jan. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem is is legyen rugalmas! Nem minden nap születik az embernek gyereke, hogy egyszer ne lehessen elengedni 15 munkanapra.

Plusz ha van nagyobb testvér, akkor apuka vele van otthon az első 3 napban, és utána még 2 napot tud érdemben segíteni a feleségének. Azért 2 nap az baromira nem sok. Utána pedig vissza a mókuskerékbe és anyuka oldjon meg mindent egyedül. (Még ha esetleg császárral is szült).

2022. jan. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
15%
Értem. Hát, örülök, hogy nálunk nem az egoista gondolkodás dominál....
2022. jan. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
96%
Tehát az apa adja fel élete legfontosabb pillanatait, hogy a cégnek ne kelljen megoldani a helyettesítést. Ennyire nem kell nyalnod a munkahelyed seggét, hidd el pont lefognak szarni, ha bajba kerülsz, vagy kérsz tőlük valamit. Lehet egoista gondolkodásúak vagyunk, de mi nem is maradunk le a gyerekünk fontos pillanatairól.
2022. jan. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
91%
Mi ezt anno úgy oldottuk meg, hogy tudtam, hogy abban az 1 hónapban nem megyek szabira mikor a kollégámnak gyereke születik. Normális munkahelyen lehet azért egyezkedni a főnökkel. Sajnos egyáltalán nem lehet megjósolni, hogy mikor születik a pici. Optimális esetben annyi szinte biztos, hogy legkésőbb a kiírt után nagyjából 1 héttel indítanak. Ha ilyen gyökér munkahelye lett volna a férjemnek, mi így oldottuk volna meg: kiírt utáni héttől veszi ki a 3 hét szabit. 3-4 napot úgy is kórházban lesztek. Ha mondjuk 2 héttel korábban jönne mint a terminus, akkor ott az 5 nap apaszabi miután hazaengednek a kórházból, legrosszabb esetben lesz a két szabadság között pár nap munka, amikor egyedül leszel. De arra már fel lehet készülni kajarendeléssel például, ha más nem tud segíteni.
2022. jan. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
1%

7!


Aha.

Nos, az apának az élete legfontosabb pillanata. Másnak meg más. Ennyi erővel Julika adja fel az esküvőjét és a nászutat, amit épp arra az időszakra időzített, amikor Pisti felesége szül. Igaz, ő mondjuk időben kikérte rá a szabadságot, dehat ő az egyetlen, aki Pistit helyettesíteni tudja, de ugye ki nem xarja le. Csak egy példa. Néha nem ártana kicsit tullatni az egoizmuson.

Apuka megkapja az 5 napot, vita nélkül. A munkáltató megadhatja neki a szabadságot, ha tudja. De ne legyen már eljárás, meg baxxa meg mindenki más a saját életét, csak mert valakinek gyereke születik.

2022. jan. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
95%
Fejezd már be ezt az egoizmust mert nem tudod mit jelent. Ha egy cég nem tudja megoldani, hogy Julika meg Pisti is eltudjon menni szabadságra, életük egyik legmeghatározóbb eseményére, akkor nem Julika meg Pistike a hibás, hanem a cég. De nem vitatkozok veled tovább, neked a munkahelyed, nekem a családom a legfontosabb. Pont leszarom, hogy a cég hogy oldja meg, nem vagyok hajlandó a családomat háttérbe szorítani. És elmondhatod még 5x hogy egoista vagyok akkor is így lesz.
2022. jan. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!