Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után most akkor lehet...

Szülés után most akkor lehet szex bármikor vagy meg kell várni a 6 hetet?

Figyelt kérdés

Sokat olvasgattam utána, tudom,hogy fertőzésveszély fennáll stb. De akkor külföldön miert elég valahol 4 hetet várni? Nem minden nő ugyanolyan? Gondoltam utánaolvasok angolul is és a következőre bukkantam:

"There’s no definitive timeline that says how long you should wait to have sex after giving birth. However, most doctors recommend women wait four to six weeks following a vaginal delivery."

Magyarul nincs meghatározott idő, a 4-6 hét csak ajánlás? Akkor mi az igazság?

Nem azért kérdezem, mert ne tudná kivárni a 6 hetet, csak kíváncsi vagyok, van-e erre bármi magyarázat.


2022. jan. 5. 14:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%

Bármit lehet bármikor. Ezért hívják ajánlásnak.

Speciel én örültem, hogy lyuk volt a s*ggemen és szelelt abban a 6 hétben, nemhogy a szexre gondoljak.

2022. jan. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
99%
Annyi a magyarázat hogy vannak különbségek országok között. Itthon sok kismama vagy háromszor megy nőgyógyászhoz az első trimeszterben, máshol a 12. hétig kb rá sem néznek a nőkre. Itthon évente javasolt a méhnyakrák szűrés, máshol háromévente elég.
2022. jan. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%
Hasonlóan voltam az #1-hez, ugyanakkor én úgy tudom, hogy miután a gyermekágyi vérzés teljesen elmúlt és a méhszáj is visszazárult (ezért kell az orvos, hogy ezt ellenőrizze), utána már technikailag csak a ti kényelmetek és érzéseitek szabnak határt a dolognak orvosi szempontból. Azért azt érdemes számításba venni, hogy a testnek időre van szüksége a regenerálódáshoz, és simán lehetnek ott a hüvelyen is még hegek meg mindenféle maradvány sérülések, amik kellemetlenné, sőt fertőzésveszélyessé teszik az együttlétet, emiatt javasolt orvosi vizsgálatra menni az első szex előtt, de ha te vállalod a kockázatot és jól esne, akkor ez csakis a te felelősséged és bármikor szexelhetsz utána.
2022. jan. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Értem,köszönöm!

3 héttel vagyok szülés után, de egyáltalán nem vágyom az együttlétre, szóval tényleg nem azért kérdeztem. Bár nagy szerencsémre, könnyű szülésem volt, nem fáj már semmim, nem vérzek. Ennek ellenére várni fogunk.

2022. jan. 5. 15:26
 5/12 anonim ***** válasza:
84%
Mindháromszor kb 5 héttel szülés után együtt voltunk. Már nem volt folyásom, és nekem is jól esett.
2022. jan. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért azt se felejtsük el, hogy sokan repednek kívűl belül is, vagy gátmetszést kellett alkalmazni, ennek is gyógyulnia kell.
2022. jan. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%
Felnott ember vagy. Azt csinálsz, amit akarsz. De gyakorlatilag van egy nyílt sebed. Lehet kisebb vagy nagyobb. Gyogyulhat gyorsabban vagy lassabban. De azért a tisztulási vernek is van egy olyan szaga, hogy János faszi a talpán, aki így rámegy a nőre…😅
2022. jan. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
70%
János=kanos akart lenni
2022. jan. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
79%

Én kivárnám, semmint, hogy valami baj legyen, olyan fertőzést lehet kapni, hogy akár a méhedet is kell venni.


János faszi :D ez tetszett :D

2022. jan. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ez a János faszi elírás nekem is tetszett, köszi, megmosolygtattál😃
2022. jan. 5. 20:29
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!