Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért nem indul be a szülés?

Miért nem indul be a szülés?

Figyelt kérdés

40+2 hetes kismama vagyok, az előző terhességemnél a kiírt nap előtt megszületett a babám. Most pedig bármit csinálok nincs semmi jel, se josló fájdalmak,se vizesedés, pocak teljesen fent, de tényleg semmmi. Kezdek aggódni, orvoshoz csak jövő héten megyek. Már mindenféle praktikát kipróbáltam, tegnap este 11-kor még kakaós csigát gyúrtam, vasaltam.

Tudom, hogy jön, amikor szeretne, de az indítástól nagyon félek. Szexen, tonikon, lépcsőzésen kívül még mi válhat be?


2022. jan. 7. 10:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
A türelem. Az én lányom, hiába lány és a fiam hiába jött a kiírt napján, 40+5re jött. Semmi de semmi nem használt, pedig én is ablakot pucoltam...
2022. jan. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
67%
Én 41+2 hetesen szültem a fiamat, addigra már be is fektettek a kórházba, amit NAGYON nem akartam. Kipróbáltam minden praktikát, 40+6 hetesen kirándulni mentünk, kipucoltam a fürdőszobát úgy hogy még a fugák is csillogtak, de semmi. Az egyetlen amit nem próbáltam az a bábakoktél. Tök spontán indult be a kórházban, indítani sem kellett. Szerintem ezek a praktikák csak akkor használnak ha amúgyis indulna már..
2022. jan. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
65%
Hidd el, bent még nem maradt egy gyerek sem. 42.hétig még mindig van idő. Tudom, hogy ilyenkor már minden baja van az embernek, túl szeretne lenni rajta, találkozni a babájával. El fof indulni amikor itt az ideje
2022. jan. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
65%

Nekem minden előjel nélkül 40+2 napon éjjel elfolyt a magzatviz.

Másnap már indították volna.

Nyugalom.

2022. jan. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
72%
Hat nekem pl vagy 3 nappal el van szamolva a terminus, szoval ilyen is van. Lehet, hogy nalad sem hajszal pontos. Igaz, az a par nap ilyenkor mar mit sem szamit, de a fene tudja.
2022. jan. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
72%
38-42 hèt egy vàrandòssàg. Mièrt nem indul be a szülès? Mert nem àll mèg kèszen a babàd.
2022. jan. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
56%

Nálam sem vált be semmilyen testmozgás vagy praktika.

Viszont ne félj az indítástól, nekem nagyon pozitív az élmenyem róla. Nagyon türelmes volt az orvosom. Első nap 3 óra oxitocin és a magzatvíz elfolyásán kívül nem történt semmi (féltem, hogy vagy kierőltetik belőlem vagy megcsászároznak), hagytak pihenni. Másnap újra oxitocin reggel 6-kor, burokrepesztés 7-kor (az orvosom szerint azért nem indult be a szülés előző nap a burokrepedés ellenére, mert nem lent repedt meg a burok), 9-kor megszületett a kisfiam.

Itt a gyakorin is sokan mesélnek jó indításokról.

2022. jan. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
68%

"az előző terhességemnél a kiírt nap előtt megszületett a babám."



Őőő... de ez már nem az előző terhességed.

Arról hallottál már, hogy nincs két egyforma terhesség?

2022. jan. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
35%

8as, miert kell ilyen stilusban valaszolni?

A kerdezo gondolom arra gondolt, hogy sokan a masodikat hamarabb szulik, nem, hogy kesobb. Valószínűleg a 9 honap alatt rajott h nem egyforma a 2 terhesseg ;)

2022. jan. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
69%

Kérdező, arról tudsz, hogy jogod van visszautasítani a beavatkozásokat? Ha nem akarsz indítást, nem egyezel bele az indításba. Addig, amíg minden rendben "odabent", addig tulajdonképpen indokolatlan a szülés mesterséges megindítása.

Egyébként sajnos semmit nem tudsz tenni a várakozáson kívül.

2022. jan. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!