Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tényleg annyira nehéz és...

Tényleg annyira nehéz és fájdalmas a szülés mint mondják? Vérzés, esetleg vágás alul ha nem elég nagy a tágulás van? Maga a szülés meddig tartott nektek? ( a fájásokat kivéve) Apás szüléssel könnyebb hogy a párod melletted van?

Figyelt kérdés
Május végére vagyok kiírva es kicsit félek hogy nem fog menni. Apás szülést szeretnénk és ez egy kicsit megnyugtat hogy ott lesz mellettem akkor is ha segiteni nem is tud. Van mitől félnem vagy nem olyan nehez mint mondjak?

2022. márc. 5. 17:40
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
98%

Tényleg. Maga a szülés fogalmam sincs meddig tartott, azt sem tudtam hol vagyok, nehogy az órát nézzem. A párom bent volt mindkét babánál, nélküle én sem mentem volna be 😀

Gátmetszés mindkétszer volt, de csak a zárójelentésből tudtam meg. Vért annyit láttam, amennyi a babákon maradt amikor rám tették őket, ószintén szólva az egész szülésből ennyit láttam...

Félni nem kell, felesleges, attól nem lesz jobb

2022. márc. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
93%
Ahogy beszélgettem erről a témáról a család nő tagjaival azt kell mondjam változó. Most itt sok ilyen jellegű kérdés volt és én is beijedtem picit, de a beszélgetés a többiekkel megnyugtatott.. Igen fájdalmas, igen nehéz, de ha megfelelően készülsz !mentálisan is! nem lesz gond és végre ott lesz a kezedben az a kis csöppség.
2022. márc. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
95%

Nincs olyan 2 ember akiknek ugyanolyan volt a szülés. Mindenki máskápp éli át-

Bevallom én azt bánom a legjobban, hogy terhességem ideje alatt mindenkit kifaggattam a szülésről, és mire eljött az én időm annyira paráztam, féltem, ideges voltam, hogy belázasodtam miatta. Nővérem 13 órán keresztül vajúdott. Ő elmondása szerint nagyon szenvedett. Barátnőm 4 hónappal korábbam szült mint én. Ő neki farral jött a kislánya a világra. Ő is nagy szenvedésről mesélt.

Na gondolhatod milyen állapotban voltam amikor közölte a doki, hogy "aranyoskám, éppen szülsz!" Pedig nem szülni mentem be a kórházba, hanem azért mert 3 héttel túlhordtam, és a dokim behívott, hogy megvizsgáljon. Amikor megvizsgált, megkérdezte, hogy nincs semmi bajom? Nem fáj semmim? Mondom nem fáj, csak kicsit, olyan mint amikor megakar jönni, és "leakar szakadni a derekam" érzés. Inkább az a bajom, hogy iszonyatosan szomjas vagyok, hiába iszok literszámra vízet, teát stb. Na ekkor mondta a doki, hogy éppen szülök. Megijedni sem volt időm. 20 perccel később már a karomban volt a fiam. Gátvágást sem éreztem, igazából csak azt éreztem amit ma is ha megjön a menzetem.. Az extrém szomjuság még van 2 hónapig tartott. ( már figyelnem kellett,hogy ne igyak napi 3-4 liternél többet, mert az többet ártott volna) Végig féltem a szülés miatt, és 20 perc alatt megszületett, kicsi fájdalommal. Ne parázz. Élvezd a terhességet, és ha majd eljön az idő akkor úgyis átéled a szülést. Lehet hosszan, de lehet röviden is.

2022. márc. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
94%

ne félj tőle. ha valakit esetleg kérdezel, az anyukád legyen. nekem a család nőtagjai könnyen szültek, így nem is féltem tőle. a természet azért tud valamit, mert a szülésben az a jó, hogy van szünet a fájások között. tavaly, mikor vesegörcsöm volt, arra gondoltam, hogy inkább a három szülés.

és az, hogy a végén láthatod a babádat, sokat jelent.

én légzőgyakorlatot csináltam közben, az is segített.

2022. márc. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
86%

A szülés fájdalmas, akárki akármit mond az fáj. Főleg első gyerek, esetleg az ötödik szülést már nem érzi meg az illető, olyan gyorsan történnek a dolgok.

Sőt a szülés hosszú dolog. Akár 12 óráig is vajúdhat az ember és nem kell megijedni, meg sürgetni önmagát, hogy "történjen már valami".

A fájdalom jó, mert az segít lentebb és lentebb menni a babának, végül kibújni. Ha erőt merít belőle az anya és nem fel tőle, akkor mentálisan kevésbé fog fájni is az egész.

Ha nincs fájás, azt fájás gyengeségnek nevezik, ami nem jó a babának.

Szóval igen fáj, igen ez természetesen és nem baj és valamilyen módon jó dolog.


Gátmetszés nem minden esetben szükséges és nem is nagyon érzik meg a nők, annyira lefoglalja őket a szülés.

2022. márc. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
81%
Én végig ordítottam az egészet, de sem akkor sem most nem érdekelt. Nekem akkor ez jött ki, mert fájt.
2022. márc. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
95%
Három gyerekem van, és nekem is minden szülés más volt. Azt tapasztaltam, hogy minél jobban fáj, annál hamarabb vége.
2022. márc. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
35%

csak az a gáz, hogy az ordítás nem segít, viszont az energiádat máshonnan veszi el.pl. ha nyomni kell, akkor oda kell az erő, nem a torkodba. ha fáj a fogad, akkor is ordítasz?

nekem a légzőgyakorlatot szülésfelkészítőn tanították. más fájdalomnál is használható.

2022. márc. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
Maga a szülés nekem 10 perc volt és nem éreztem fájdalmat. Előtte fáj a vajúdás szerintem.
2022. márc. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
ilyenkor mindenki a vajúdásról beszél. maga szülés már nem plusz fájdalom.
2022. márc. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!