Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akik mostanában szültek a...

Akik mostanában szültek a János kórházban, tudnának mesélni a tapasztalataikról?

Figyelt kérdés
Részletes beszámolók is jöhetnek! :) Nagyon sokat segítene a döntésben… Előre is köszönöm mindenki válaszát! :)

2022. márc. 29. 11:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Először is, javaslom facebookon a Jánosban szülök/szültem fb csoportot, pont erre van, vannak bent nővérek, szülésznők is, és nagyon aktív anyukák. Minden kérdésre választ kapsz.


Én 2020 őszén szültem ott, akkor még fogadott orvossal, nem fogadott szülésznővel. Ballonos indítás után zavartalan vajúdás kettesben a férjemmel, csak néha nézett ránk a szülésznő. Nem kaptam oxit, hasbakönyököt, kaptam viszont kérésre EDA-t, és gátvédelmet (picit repedtem, nagy súlyú baba). Szülés után 2 óra aranyóra kettesben a férjemmel, a baba első éjjel a csesemősöknél, utána rooming-in. Zuhanyzás idejére bent hagyhattam. Mindenki nagyon kedves volt és segítőkész 1 idős csecsemőst kivéve. Kétágyas szobában voltam (nem alapítványiban), 2. éjjelre lett szobatársam, nagyon jófej anyuka, egyáltalán nem zavartuk egymást, bár elsőbabásokként kicsit sokat szirénáztak a bébik. :D egyébként nincs már protokolláris fürdetés, szoptatáspárti kórház, amiben a jófej csecsmeősök segítenek (az 1 db kivetelevel). A koszt, nem rossz, tisztaságra nem panaszkodom, wc-fürdő a folyosón volt ehhez a szobához. :) Egyébként én maximálisan meg voltam elégedve, mindenkinek áradozok róla, mert állami intézmény ellenére a szülés és a benttartózkodás is jó emlékként maradt meg, mindenki szívvel-lélekkel fordult felénk. Én nem igényeltem a tutujgatást, de a kerdeseimre valaszt kaptam, es segitettek mindenbem, amiben kertem. :)

2022. márc. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2022. márc. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Jajj, de szuper, köszönöm szépen a sok hasznos infot!! :)
2022. márc. 29. 15:25
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én most szültem januárban ott.

Nekem is ballonos indításom volt, másnap reggel burkot repesztettek, majd utána kaptam oxytocint. Férjemmel voltam a vajúdás alatt, nem zavartak minket, néha rámnézett a szülésznő. Kértem volna EDA-t is, de olyan gyorsan történtek az események, hogy lemaradtam róla, 11-kor már meg is született a kisfiam.

Az egyetlen negatívum, hogy kb. 4 különböző orvos vizsgált, az első felrakta a ballont, másnap egy másik vizsgált és burkot repesztett, aztán megint egy 3. vizsgált és a kitolásnál egy 4. orvos jött be. Nekem ez egy kicsit sok volt. De amúgy mindenki kedves volt.

A kaja nagyon szar szerintem.

Én egyágyas szobát kértem, minden pénzt megért a nyugalom meg a saját fürdő!

A csecsemősök a fentebb említett idősebb mogorvább nőn kívül kedvesek.

Én amit még hiányoltam, hogy minden nap megvizsgálták a kisfiam de soha nem tájékoztattak, hogy aznap mit csináltak vele, mennyi lett a súlya stb. NEkem erre lett volna igényem. De betudom annak, hogy hétvége volt. Illetve gondolom szintén a hétvége miatt, de szülés után a kutya se nézett rám, hogy minden rendben van-e. Első este megmérték a lázam és ennyi. Távozáskor nem tudtam orvossal beszélni, csak szóltak hogy a zárójelentésem kérjem el a pultból.... De addigra már annyira vágytam haza, hogy nem is érdekelt semmi.

2022. márc. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2020 decembereben szultem. Nem volt senkim fogadott, de a szuloszoban nem ereztem abszolut semmilyen negativumot,csodalatos termeszetes szulesem volt. Tenyleg egy alom volt. A csecsemosok viszont kiritikan aluliak. Siman hallgattak ahogy a fiam masfel napig ordit az ehsegtol aztan mikor elvittek vizitre ott megetettetk talan 2 egymast koveto alkalommal is,de annyi. Ugy gondoltak naluk ne sirjon,ne legyen ehes,csak nalam. Nem indult meg a tejem,de nem is csodalom,hisz 0 segitsegem volt,elsogyerekeskent pedig fogalmam sem volt a dolgok meneterol... Mikor kertem tapszert,mert mindtam,hogy masfel napja ehezik a gyerekem,megkaptam azt a valaszt,hogy nyugodjon meg anyuka,ugyis ehes lesz,enni fog. Aha,ha lenne mibol! Undoritoak. Utolso esten szerencsere egy nagyon kedves csecsemost kaptam ki,aki szo nelkul hozott egesz ejszakara valo tapszert, hihetetlen megkinnyebbules volt! Pont elotte sirtam ki magam egy masiknak,aki szinten nem foglalkozott semmivel. Attol feltem sargasag miatt tovabb kell bent lennunk,de halistennek nem igy lett... Viszont lehet csak en fogtam ki ilyen csecsemosoket,hatha te szerencsevel jarsz. Mindenesetre en tapszert tuti viszek kovetkezo babaval,persze csak ha nem indul be a tejem,vagy nem hajlandoak ok adni akkor fogom elovenni.
2022. márc. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!