Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyire fáj az, ha az orvos...

Mennyire fáj az, ha az orvos úgymond kézzel segíti a tágulást?

Figyelt kérdés

Egyáltalán érezni azt amit a doki csinál, a már folyamatban lévő erős fájdalmaktól?

Remélem ilyenre nem kerül sor, mert ettől kicsit félek.



2022. ápr. 27. 21:56
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
8%
Én nem hiszem, hogy ez a kézzel tágítás annyira elterjedt dolog lenne, mint ahogy itt előadják. Szerintem a legtöbb nőnek szimplán csak a vizsgálat fáj, és azt gondolja, hogy biztos az orvos kézzel tágítja...
2022. ápr. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
97%

Nekem akkor csinálta, amikor még meg sem indult a szülés, lett volna még egy jó hét a kiírt dátumig. Nem tudom, mi vitte rá, talán programja volt a következő héten, minden esetre egy egyszerű vizsgálatról volt szó, és mikor felsikoltottam, akkor is csak annyit mondott, hogy csak "jobban megvizsgált". Már haza is alig tudtam menni, otthon már vérzés volt, este elfolyt a magzatvíz, hajnalban egy rakás oxi kapását követően meglett a baba, majd érzéstelenítés nélkül eü. kaparás a bent maradt méhlepény darabok miatt és ezt követően helyi érzéstelenítéssel 45 perc varrás. Ezek után talán nem csoda, hogy közel 10 óra volt, mire fel tudtam kelni az ágyból (először 8 óra után próbáltam meg, kis hijján elájultam, vissza kellett feküdnöm) és el tudtam szenvedni magamat a csecsemőosztályra a babámért. Mindezt fizetett magán orvostól.

Az, hogy valójában mi történt, egyébként évekkel később esett le, akkor csak annyit tudtam, hogy ez az utolsó vizsgálat valahogy nagyon pocsék volt.

2022. ápr. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Te jó ég...ezt szörnyű volt olvasni :(
2022. ápr. 27. 22:15
 4/28 anonim ***** válasza:
97%
Hát a bába a szülésfelkészítőn azt mondta, hogy kb olyan fájdalom, hogy menten kiugranál az asztalról, de ha minden jól halad, nem szoktak (itt) beavatkozni
2022. ápr. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
97%
Én 7 hete szültem, tablettás indítással. Miután a magzatvíz egy része elfolyt egyre erősebb fájásaim lettek. Már pont az EDA-t kértem mikor mondták, hogy a doki még egyszer megvizsgál. Totál elfelejtettem hogy fájásom van, mert kb olyan volt mintha a keze a számon akart volna kijönni. Senkinek nem kívánom. Jah és értelme sem volt mert végül császár lett.
2022. ápr. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
91%

1. Jézusom! Persze, a nők hülyék. Nem tudnak megkülönböztetni egy vizsgálatot, meg a szülészeti erőszakot. Pofám leszakad az ilyen agyhalottaktól mint te. Férfi vagy, vagy az a tipikus szuper nő, aki szerint az összes többi nő rinyál?


Kérdező. Ezt ma már nem csinálhatják. Szerencsére egyre ritkább, mégis sok helyen még divat. Készítsd fel a férjed, vagy akivel szülsz, hogy ha olyat csinálnak álljon ki érted!

2022. ápr. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
92%

Az a baj, előre nem kérdezi egyik sem meg, csinálhatja-e. Ezért nevezik szülészeti erőszaknak.

Legfeljebb előre szólhatsz neki, eszébe se jusson megpróbálni, mert nem állsz jót magadért.

2022. ápr. 28. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
88%
Nekem már az is durván fájt, amikor szimplán csak megvizsgált a doki hány ujjnyira tágultam. Tudtommal nem tágított, de ezzel tuti keverhető lehet. Van némi előnye azért annak, hogy picit tisztult a rendszer. A jelenlévő ügyeletes orvosnak mostmár ugyan hót mindegy, hogy az ő műszakjában szülsz vagy máséban. Ha be kellett anno hívni és estére színház jegye volt a dokinak, akkor nyilván igyekezett megsürgetni a kis fejpénzért.
2022. ápr. 28. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
96%

Hasonló a történetem mint a kettesnek, kicsit lightosabban


Nst után sima vizsgálat egy héttel a kiirt dátum előtt. Első baba lévén azt gondoltam ha már 2 ujjnyira nyitva a méhszáj akkor fáj a vizsgálat, a fura az volt h a fájdalmas vizsgálat után még kent vmit a kesztyűre és visszanyult... (Csak sejtem h az méhszáj érlelő volt mert rá 2 órával beindult az egybefuggo szünet nélküli fájás)

Hazafelé barnâztam, amire a doki fel is készített, de arra is azt gondoltam hogy normális....


A fiam amúgy hamar megszületett, persze biztos azért mert kaptam egy kis hasba könyöklést is indokolatlanul.


Varrás kb 45 perc majd megpusztultam annyira fájt.


Felállás nálam is több óraval szülés után volt, es le kellett ülnöm a wc felé félúton mert majdnem elajultam.


Persze ezek mind mind utólag estek le ahogy utána olvastam a dolgoknak... Hát a második szülésemre nem ezt a dokit fogadtam fel, és ég és föld volt a kettő....

2022. ápr. 28. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Az fájt a legjobban, persze nem közölte, hogy mire készül...
2022. ápr. 28. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!