Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszés vagy természete...

Császármetszés vagy természetes úton történő szülés? Többi lent :)

Figyelt kérdés

Van itt esetleg olyan anyuka, akinek újszülött korában észrevették, hogy rossz helyen (konkrétan a gát részen) van a végbélnyílása majd sikeresen megműtötték? Olyan kérdésem lenne, hogy ezek után be merték vállalni a természetes úton történő szülést?

Már konzultáltam az orvosommal is, szerinte nincs akadálya, hogy természetesen szüljek de én ennek ellenére rettegek tőle, hogy az újszülött korban elvégzett műtét miatt komplikációk lépnek fel szülés közben. Viszont a császármetszés sem gyerekjáték ugyebár. Nagyon tanácstalan vagyok...



2022. ápr. 30. 20:07
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Én nem jártam így ugyan, de szerintem kicsit mélyülj el magadban és gondold át melyikhez húz a szíved. Egyik sem jobb a másiknál, mindegyik máshogy nehéz, de nehéz. Annak sincs értelme, hogy a félelemtől nem mersz majd nyomni. Ha a császárt választod és arra készülsz, ugyanolyan jó szülésélményed lehet. Szorítok! :)
2022. ápr. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%
Én a császárhoz ragaszkodnék. Hüvelyi szülésnél szokott gátmetszés is lenni, na most egy eleve műtött területet vagdosni szerintem nem szerencsés.
2022. ápr. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2022. ápr. 30. 23:33
 4/8 anonim ***** válasza:
20%

Túlliheged a problémát. Az orvosod megmondta, hogy a hüvelyi szülésnek nincs akadálya. Viszont a császártól való félelmed is teljesen irracionális.

Gyakorlatilag mindkét megoldás teljesen jó lenne, te meg itt szorongasz, hogy melyiket válaszd. A fejedben kéne rendet tenned először.

2022. máj. 1. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha belul tiltakozol a term.szules ellen, esetek legnagyobb reszeben nem is sikerul kivitelezni, tehat csaszar lesz.
2022. máj. 1. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

4) el nem tudod képzelni, hány esetben legyint tévesen az orvos, hogy nincs akadálya a hüvelyi szülésnek...

Ez kb olyan, mint a kórházi 'statisztikák', amikre itt szeretnek hivatkozni. Nincs olyan ismerősöm (és egészségügyben dolgozom), akinek a problémás szülése a valóságnak megfelelően került volna be a zárójelentésbe.

2022. máj. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hogy vagytok azóta kérdező és a válaszolok?
nov. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Császármetszéssel szültem végül, spinális érzéstelenítéssel. Életem legpozitívabb élménye, imádtam minden percét. Csak pozitív érzéseim vannak a szüléssel kapcsolatban :) és nem, nem idővel szépült meg, hanem a szülés után 1 órával is ugyanígy gondoltam 😊
nov. 10. 12:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!