Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Normális, hogy császármetszése...

Normális, hogy császármetszéses szülés után fáj a szex?

Figyelt kérdés
Kb 3 hónapja szültem. Elég durva szülés volt. A végén kb. 5 órán keresztül kitolási szakaszban voltam már, a baba feje végig majdnem kint volt, de végül téraránytalanság miatt császár lett. Elvileg nem sérültem sehol, a 6hetes kontrollon is minden teljesen rendben volt. Ehhez képest azóta is kb lehetetlennek tűnik a behatolás, tök érzékeny vagyok lent, csíp, fáj az egész. Olyan érzés, mintha be sem férne, aminek be kéne. Hozzátartozik a történethez, hogy a terhesség utolsó 4 hónapjában el voltunk tiltva a hagyományos szextől, tehát gyakorlatilag kb fél éve nem csináltuk így. Lehet, hogy csak ennyire elszoktam tőle? Volt valakinek hasonló tapasztalata?

2022. máj. 8. 21:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy ideig normális lehet bizonyos keretek között az érzékenység. De amit leírtál, azt inkább ki kellene vizsgálni. Keress egy jó nőgyógyászt, mert ha komoly sérülés maradt a komplikált szülés után, az a későbbiekben nagyon sok problémát tud okozni és abból a legkisebb, hidd el, az lesz, hogy fáj a szex.
2022. máj. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha csíp és fáj, az fertőzésnek hangzik.
2022. máj. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

#1: Igazad van, visszamegyek a nőgyógyászomhoz, ugye a 6hetes kontrollon még nem tudtam mondani neki, mert még nem "teszteltük", nem derült ki, hogy fáj.

#2: Biztosan nem fertőzés, nem is úgy fáj. Kicsit hasonlít arra az idegfájdalomra, amit a hegem körül érzek. Meg tényleg olyan, mintha fizikailag is "elakadna" a dolog. Gondoltam arra is, hogy lehet pszichés a durva szülés miatt, és talán a testem döntött úgy, hogy ott most se ki-se be?

2022. máj. 8. 21:29
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én igaz nem szültem még, gyereket sem várok, de ha hetekig nem vagyok együtt a párommal, akkor oltárian nehéz az "első" együtlét. Úgy érzem nem fog bemenni, fáj, pedig nedves vagyok, van előjáték stb. Pedig mikor elveszítettem a szűzességemet nem fájt... Ilyenkor egy ujj behatolása is kellemetlen, majdnem fájdalmas. De a következő és a többi alkalom olyan mint régen. Csak az első max 2 alkalom nehéz.
2022. máj. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, tudnád definialni, milyen érzés az idegfajdalom a heged körül?
2022. máj. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Előfordul hogy fájdalmas lesz, de nálam pl. Lesüllyedt a medencém és azért fáj. Az is lehet, hogy gombás fertőzés, nekem amiatt naaagyon fájt( a medence fájdalmas kívül). Meg ha sokáig nem csinaltatok akkor újra meg kell szokni. Érdemes síkosítót használni.
2022. máj. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

#4: Lehetséges, hogy csak erről van szó, ilyen hosszú szünet még sosem volt. Remélem, hogy tényleg csak ennyi.

#5: Hú, ezt nehéz megmagyarázni. Csípő, égő érzés, de kicsit fantom-szerű, nem olyan konkrétan lokalizálható. Műtétek után a heg körül fáj így, meg kicsit talán az is hasonló, amikor lázasan a bőröd fáj.

2022. máj. 8. 22:10
 8/13 A kérdező kommentje:
#6: Abban biztos vagyok, hogy nem fertőzés, nagyon nem olyan. Megkérdezhetem, hogy a medencesüllyedésnek voltak -e nálad más tünetei, ill, hogy hogyan derült ki?
2022. máj. 8. 22:15
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem fél év után tudtam azt mondani, hogy nem volt kellemetlen a hegem...ez van
2022. máj. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm a választ kérdező, nekem ugyanez, ráadásul ha hozzá kell érnem ahhoz a, területhez, pl torcsivel fürdés után, egyenesen rosszul leszek
2022. máj. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!