Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van itt olyan anyuka aki gyed...

Van itt olyan anyuka aki gyed alatt lett terhes? Ha meg szeretném szülni a babát mi a teendő? Ki rughatnak ezért? Ez hogy működik

Figyelt kérdés
Jelenleg gyedet kapok itthon vagyok az 1 éves kisfiammal. Úgy volt meg beszélve hogy ha a fiam be tölti a 2 éves kort akkor megy bölcsibe én pedig vissza dolgozni. Viszont terhes lettem és most nem tudom mi a teendő ebben az esetben. Újra tappenz? Vagy ilyenkor nem lehet? Előre is köszönöm a segítséget
2022. máj. 21. 20:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%

Elmentem táppénzre, De veszélyeztetett voltam.

( kaptam a gyedet és a táppénzt is egyszerre)


Simán maradhatsz is, ha nem vagy veszélyeztetett,hiszen a gyes alatt sem rúghatnak ki, ha már csak gyesen lennél, amikor megszülsz.

( táppénzzel anyagilag jobban jársz, de ha ne adj Isten elvetélsz, akkor a védelmed megszűnik a kirúgásra!)


Aztàn csed, majd gyed is jàt a kisebb gyerekre is.

2022. máj. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
67%
Újra táppénz + a nagyobb gyerek után kapod a gyed-et.
2022. máj. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Derjaderja ***** válasza:
82%

Tudtommal ahhoz, hogy táppénzre menj, előbb vissza kell menni dolgozni. Akár egy napra. Nyilván ez akkor működik, ha a munkáltató partner benne.

Nálunk is 1 éves volt a lányom (13 hó), amikor újra terhes lettem.

Én nem játszottam be ezt a fenti trükköt, hanem simán maradtam gyeden. Szóltam a főnökömnek, hogy ez a helyzet, jól fogadta, nyilván nem lepődnek meg, nem olyan ritka jelenség.

2022. máj. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Az én főnököm nem jól fogadná az biztos

Szóval nem tudom mit tegyek.. Vagy egyáltalán anyagilag meg engedhet én e Hogy itthon maradjak még plusz 2 évet. Az én kisfiam múlt hónapban töltötte az 1 évet

2022. máj. 22. 09:27
 5/14 anonim ***** válasza:

3 rosszul tudod

Köteles visszavenni, de nem kell 1 napot sem dolgozni, ha nem akar/ tud..

Nem kötelezhet szabadságra sem, ha az gondozást végző orvos kiadja a papírt a veszélyeztetettségről, a háziorvos pedig táppénzre vesz.


( saját tapsztalat,most vagyok már gyesen a 2. Gyerekkel )

2022. máj. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
82%

4.

Bejelented és kész.


Nem tehet keresztbe beked.

Egy hátulütő:

Amikor valóban visszamennél, akkor amikor màr teheti megválhat tőled.


Egyébként ha tudnád hova tenni a gyerkőcöt, akkor ha nem vagy veszélyeztetett és birod, akkor dolgozhatnál is.

2022. máj. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Most van aki helyettem dolgozik míg vissza nem megyek. Az az ha jövőre vissza megyek ő megy el. Így volt meg beszélve.. De most nem tudom mi lesz így.
2022. máj. 22. 11:07
 8/14 Derjaderja ***** válasza:
54%
6. Egyévest hová tegye?
2022. máj. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Derjaderja ***** válasza:
29%
5. Azért ez tappénzcsalás, ha orvosilag indokolatlan.
2022. máj. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Ez az.. Nem tudom sehova tenni. Rokonok sincsenek itt.. Csak 2 évesen bölcsibe de dolgozni se tudok vissza menni csak 2 éves kora után még hát van helyettem más most úgy hogy nem tudok sehogy dolgozni
2022. máj. 22. 12:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!