Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért nem lehet szülés közben...

Miért nem lehet szülés közben felemelni a csípőt , feneket?

Figyelt kérdés

Fekve szültem a lábam felraktak allványra enyhén leszorítva , mikor nyomnom kellett mindíg könnyebb volt ha felemelem a csípőm , de állandóan kiabáltak , hogy rakjam le. Ez mit okozhat?

Én baromira nehezen viseltem ezt a fekve szülést. Minden póz kényelmesebb volt.


2022. jún. 23. 19:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%
Lehet.
2022. jún. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De akkor mégis miért tiltották meg ? :( annyival könnyebb volt úgy.
2022. jún. 23. 19:59
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
beszűkül a szülőcsatorna és beakad a gyerek.
2022. jún. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%
Abból kiindulva, hogy szeretkezés közben ha felemelem a csípőm, jobban érzem a párom, a #2 válaszolónak van igaza.
2022. jún. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
59%
mindegy 4., sok idióta úgyis lepontozza a válaszomat. 🤦🏼‍♀️
2022. jún. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
63%

A szemèlyzet hozzààllàsa miatt. Hogy neked mi a jò az le van...

Èn nègykèzlàb szültem, kòrhazban. De ,,fura", ott nem kellett hàton szülni. Sok helyen lusta a szemèlyzet picit is mozogni, ès ha hàton fekszik mozdulatlanul a nő, nekik ùgy a legkènyelmesebb.

2022. jún. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
70%
Nekem eszembe nem jutott elmozdulni a hátamról (már a világomat nem tudtam), így nem tudom lehetett volna-e más pózban szülni nálunk, de igen, egyébként ha megemeled a csipődet, összeszűkül a szülőcsatorna és megakad a folyamat. Szerencsétlen esetben veszélyes a babára nézve. Nekem is könnyebb volt megemelni a csipőmet (kevésbé fájdalmas) és rám is rámszóltak, ott mondták, hogy ezért kell lent tartani. Meg mert a gravitáció még annyira sem segít, ha az égben van a medence. :)
2022. jún. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
En csak azt nem értem videóban úgy látok szülni embereket , hogy szinte ülnek mert megvan emelve a háttámla , vízszintbe nagyon nem szeretnék szülni soha többet , ez elkerülhető valahogy?
2022. jún. 24. 21:24
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat is legalább kitisztult a miértje , nem direkt kínoztak ;D

Mert kicsit kínzásnak tűnt h ne mozduljak ne csináljak semmit csak feküdjek és nyomjam... hát megkínlódottam mire rájöttem mit is kéne hogyan

2022. jún. 24. 21:27
 10/11 anonim ***** válasza:

Szinte ülve elvileg a legtöbb kórházban lehetne szülni, ahol a szülőágy alkalmas rá.

Nálunk pl. feltérdelve is lehetett volna (a háttámlára támaszkodva), de én úgy nem tudtam tartani magam a fájdalmak közepén.

2022. jún. 25. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!