Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért nem így szoktak szülni?

Miért nem így szoktak szülni?

Figyelt kérdés
Több helyen is olvastam már, hogy a hanyatt fekvő helyzetben nem túl ideális a medence állása ahhoz, hogy világra jöjjön a baba. Ennél sokkal megfelelőbb a négykézláb vagy legalábbis térdelő helyzet. Miért nem ez a standard eljárás akkor a szülőszobán? Nekem még nincs gyermekem, csak tervben van, így nem tudhatom milyen egy szülés, de szeretek sokat olvasni a témában.

2022. júl. 13. 12:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem a dokinak így a kényelmes.
2022. júl. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%
Az elsőnek igaza van. Orvos/ szülésznő szempontból erőltetik, mert úgy jobban hozzáférnek az alsó fertályhoz.
2022. júl. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%
Anyukám állva szült. Sajnos a szülés módja " divat" kérdése. Hogy akkor a dokik éppen mit favorizálnak.
2022. júl. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%

Mert a doki úgy ülve tudja végezni a dolgát.


Kényelemből, csak nem szülő nőéből.

2022. júl. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
71%
Nem tudom, én például nem tudtam volna négykézláb lenni szülés kozben.
2022. júl. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
53%
Engem erőszakkal át akartak fordítani négykézláb pozícióba. Nem akartam, egy ellő tehén jutott az eszembe róla. Szerintem szörnyen megalázó.
2022. júl. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
56%
Pedig mi is csak ellünk,nem különb születés mint egy tehén szülése. Mondom ezt ezt baba anyjaként. Nem érdekelt hogy mindent látnak,hogy aranyerem van,hogy ott kell lenniük amikor pisilek stb szerintem az orvosok,nővérek már mindent láttak.
2022. júl. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
33%
Én meg 2 baba anyjaként mondom, hogy szerintem pedig az.
2022. júl. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
82%
Tudom, hogy rengeteg nőnek máshogy kényelmes, de én hanyat fekvésen kívül képtelen voltam bármi másra. Bár én vagy 22 órát vajúdtam, olyan fáradt voltam, hogy a lábaimat is alig bírtam emelni. Szóval nem igaz, hogy csak és kizárólag az orvosnak jó ez így, nekem is jó volt. Pedig én váltottam volna pózt, ha úgy jól esik, de tényleg nem esett.
2022. júl. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
97%
Engem a doki állított fel és csak akkor fektett le, amikor remeget a lábam. Kitolni kénylmesebb volt állva, de utána már azt hittem összerogyok.
2022. júl. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!