Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Vajúdáshoz tippek?

Vajúdáshoz tippek?

Figyelt kérdés

Már nem sok van hátra a kiírt időpontig, már sokszor gondolok a szülésre. Csak azt tudom, hogy nagyon fájdalmas lesz.


Ti milyen módon készítettétek fel magatokat fejben a szülésre? Milyen gondolatokat tudtatok előhívni vajúdás közben ami segített? Gyakorlati praktikák is érdekelnek amik hasznosak voltak közben.


Köszönöm a tippeket!

Egy szorongó kismama



2022. aug. 8. 10:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Erre kíváncsi vagyok. Én is még csak készülök, de amit biztosan tudok, hogy nem szeretnék úgy nekifutni, hogy arra koncentràlok mennyire lesz fájdalmas. Elég sokat olvastam a témában, igyekeztem/igyekszem fizikaikag is készen állni. :)
2022. aug. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%

Arra gondoltam hogy ez az élet rendje és minden egyes ember anyja szült, és nagyrésze kibírta, sőt aztán még szült többet is sok közülük. Bár ezt több hétig szülés után el sem birtam képzelni hogy valaki ezt mégegyszer akarná 😅 1 évvel később már mi is gondolunk rá hogy legyen majd 2.is, igaz, hogy az idő megszépíti az emlékeket...

Ezen túl kell esni, és aztán ott lesz baba hogy feledtesse a kínokat.

2022. aug. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
71%
Én málnalevél teát fogok inni az utolsó hetekben, gyakorlom a légzést és tudatositom magamban minden nap, hogy képes leszek kibírni a fájdalmat és képes leszek szülni. Kaptam egy tippet: a fájás/tágulása sokkal rosszabb ha közben megfeszülünk, ökölbe szorul a kezünk stb. Nehéz a fájdalmat “lazulással” kezelni, de jó trükk lehet, hogy amikor jön a fájás tegyétek a kezeteket a hasatokra. Ki látott már kismamát hasát simizni ökölbe szorított kézzel? :)) Akaratlanul is nyitva fog maradni a tenyér és egy picit kevesebb feszülés lesz a testben :) én ezzel fogok próbálkozni . No meg ameddig bírok állni vagy állva támaszkodni , két lábon maradok, a gravitáció sokat fog tudni segíteni.
2022. aug. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%
Arra készülj, hogy nem minden alakul terv szerint és ezt el kell fogadni ha úgy alakul.
2022. aug. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
49%

Én is elég szorongó alkat vagyok. 1 hónapja szültem az első babámat, fájdalomcsillapító nélkül, én a szülést vártam (egyedül attól féltem, hogy ne császár legyen), a fajdalomkuszobom is alacsony, ennek ellenére pozitívan gondoltam a szülésre. Mindenki kibirta, tudatosan szülnek a nők tobbedik gyereket is, én úgy gondoltam a szülésre, hogy egy élmény, amit meg akarok élni, kíváncsi voltam, milyen. Nem volt olyan vészes ☺️

Nekem hajnali fél egykor elfolyt a magzatviz, rá 2 órára kezdődtek a fájások, 8ig teljesen kibírható volt a fájdalom (rögtön 3-5perces fajasai voltak), nekem sokat segített, hogy végig a zuhany an ulhettem fittlabdan és fájás alatt csorgattam magamra a meleg vizet. Egyedül voltam, így tudtam befelé koncentrálni. Az utolsó 2 óra volt nagyon durva, akkor már összeertek a fájások és akkor már csak azt vártam, mikor nyomatok már. Ekkor már ott volt velem a férjem, nekem az segített, hogy szorithattam a kezét és simizte az arcomat. 11kor született meg a kisfiam. Utána még majdnem egy órát varrtak, de nem fájt, teljesen módosult tudatallapotba kerültem, olyan félálomszerűbe (szerintem a kimerultsegtol, mivel előtte való éjjel 45percet aludtam csak).

2022. aug. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
70%

Tájékozódj! A lehetősegeidről (fajdalomcsillapítás, vajoúdási lehetőségek, pózok) , a császárról, a kórház szokásairól. Biztos vannak csoportok facen, ahol az adott hely kismamái megosztják az infókat.

A császárral kapcsolatban is van egy nagyon jó oldal, alkalmazás, fb csoport.

2022. aug. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Van erről egy jó könyv, Noll A. Nandu: Vajúdástámogatás mindenkinek
2022. aug. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
78%

Én azt tudatosítottam magamban, hogy lesz egy elcseszett napom-fél napom, és kész. Ez van.


Aztán “elcseszett” csak egy fél óra volt, akkor voltak jajgatós fájásaim, a többi része bőven tűrhető volt.

2022. aug. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
91%
Ami nekem most a második szülésemhez nagyon fontos tapasztalat lesz, az az, hogy nekem nem szabad állva vajúdni, csak ülve, fekve vagy négykézláb. Ugyanis állva durván befeszítem a fájdalomtól az egész lábamat és kismedencémet, ami akadályozza a tágulást. De erre nem azonnal jöttem rá az első szülesemnél sajnos. Most, hogy tudom, biztosan könnyebb lesz.
2022. aug. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
91%

Mantrázd folyamatosan vajúdás közben hogy túl fogom élni 😀

Bocsi hogy ennyire őszintén leírom de így 2 szüléssel a hátam mögött nincs jobb tanácsom.

Talán az az egy nyugtasson hogy mindenkinek más a fájdalomküszöbe, az enyém a béka feneke alatt van és elég nagy babák is voltak(3,7 és 4,5 kiló)

2022. aug. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!