Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A hüvelyi szülés jobban fáj,...

A hüvelyi szülés jobban fáj, mint a császár utáni felépülés?

Figyelt kérdés
Nem vitaindítónak szánom a kérdést, komolyan érdekelne, hogy melyik milyen! Előre is köszönöm!

2022. szept. 5. 16:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Nekem igen, jobban fájt.
2022. szept. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
58%

Nekem volt mind a kettő. Első császár rá 2 évre hüvelyi.

A császár 100szor szarabb volt és jobban megviselt

2022. szept. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%

Én még csak itt, gyakorin olvastam, hogy a császár rosszabb.

A való életben minden anya meg merne rá esküdni, hogy a hüvelyi szülésnél semmi nem fáj jobban a világon.

Biztos hallottad már, hogy az emberi test 45 del fájdalmat képes elviselni, ezzel szemben szülés közben (hüvelyi, természetesen) a fájdalom elérheti az 57 delt.

Lehet, hogy ez így szó szerint nem igaz, de nagy hasi műtétje már sok embernek volt, és nem hinném, hogy rosszabb lenne, mint egy hüvelyi szülés.

2022. szept. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%
1 császárom és 1 vbacom volt, a vbacot megbántam. Császár után csak a heg maradt, a hüvelyi szüléssel viszont megjártam, azóta sem élvezem a szexet. És még nem is ez a legrosszabb az egészben...
2022. szept. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
93%
Kinek mi. Császárnál sem feltétlenül úszod meg a fájdalmakat. Teszem azt, ha nem programozott császárról van szó, hanem mondjuk sürgősségi császár. Az egész szülésben nekem a vajúdás volt a legfájdalmasabb, na de azt embertelennek éltem meg. A kitolás sétagalopp volt a közel 20 órányi vajúdás után. Komolyan. Legközelebb is így szülnék. De sok olyan nő is van, akiket a császár sem visel meg különösebben. Embere válogatja szerintem.
2022. szept. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%
Nekem nagyon alacsony a fájdalomküszöböm, rendesen megszenvedtem a vajúdást, soha többet nem akarom átélni, 10 év telt el de semmit sem szépül az emlék. Rettenetes volt. Majd úgy döntöttek császár lesz, beadták az érzéstelenítőt és onnantól kezdve semmiféle fájdalmam nem volt, sem műtét közben, sem utána, sem másnap. Húzódott maximum, meg furcsa volt, de nem fájt. Sajnálom hogy nem programozott császár volt, szívesen kihagytam volna a vajúdás rész és akkor szép emlék maradt volna. Így csak életem egyik legrosszabb élménye lett.
2022. szept. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
74%

Hüvelyi úton nem szültem, de nagyon megmaradt bennem az első császárom utáni nap. Az aznap reggel (hüvelyi úton) szült nő is fitten futkosott, mindenki tudott mászkálni, én meg feküdtem, mint valami nyomorék. Borzalmas volt, a gyerekem nem tudtam megfogni, másik anyuka adta oda.

Aztán két napra rá másik császáros anyuka is pokolian érezte magát, és mondta a férjének telefonon, hogy itt egy csaj (én), aki úgy futkos, mintha fel se vágták volna, ő meg mocorogni is alig tud.

Nem könnyű válaszolni erre. Második császár sokkal könnyebb volt nekem. De tudom, hogy hüvelyi szülésnél is ki lehet fogni a két szélsőséget is.

2022. szept. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
90%
Inkább úgy fogalmaznék, hogy a császár utáni felépülés sokkal hosszabb, mint a hüvelyi szülés. Volt két császárom, meg egy hüvelyi szülésem. A császároktól már teljesen kivagyok. Engem leszedált rendesen. Da van, aki könnyen viseli. Az nem én vagyok.
2022. szept. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 flora08 ***** válasza:
100%
Én úgy gondolom, ez teljesen egyénfüggő. Egy kisfiam van, ő császármetszéssel született, úgyhogy a természetes szüléssel kapcsolatban nincs saját tapasztalatom. Amikor a fiam született, csak én voltam császáros azok közül, akikkel egy szobában voltam. Az egyik úgy sétált vissza a szülőszobáról, mintha a strandról jönne, jókedvűen beszélgetett és nevetgélt a szülésznővel. A másik még következő nap is alig bírt mozogni, csak vánszorgott, még mondta is, hogy császár után milyen fitt vagyok...pedig egy reumás csiga is leelőzött volna a folyosón. Úgyhogy erre nincs konkrét válasz, nem vagyunk egyformák - ahány nő, annyi történet.
2022. szept. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
75%
15 órát vajúdtam mielőtt császároztak. Nem volt sétagalopp utána, de inkább elviseltem ezt, mint a kitolási szakaszt. Ez volt a rémálmom. Nem vállaltam több gyereket utána. Nekem egy életre szóló trauma maradt a szülés, hiába szeretem a gyerekemet. Képtelen lennék mégegyszer végig csinálni. Lehet megkövezni, de valóban így érzem. Egyszer elég volt ebből az "élményből".
2022. szept. 7. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!