Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tokofóbia esetén kérhető...

Tokofóbia esetén kérhető császármetszés Magyarországon állami kórházban? Hogy lehet elintézni?

Figyelt kérdés
Nem vagyok terhes, és nem is gondolkodom egyenlőre rajta, csupán érdekel.

2022. nov. 19. 11:28
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
61%

Mint mondtam, van olyan kórház, ahol de, igen is van, és igen is ez az elv.

És hiába van a magánrendelésen "szülés utáni kontroll 100 ezer", ha a beteg nem megy vissza.

2022. nov. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Na jó, akkor most hol lehet, mennyiért, és milyen orvos kell hozzá? Államiban szeretnék ha egyszer úgy alakulna, előre megbeszélt császárral, még akkor is ha nincs rá különösebb indok.
2022. nov. 19. 21:11
 13/22 anonim ***** válasza:
86%

Keresni kell egy orvost, aki vállalja, hogy valami olyan indokot ír a lapra, ami miatt császármetszést fognak végezni.


Hivatalosan nem csinálhatnák, de a Margitban pl. rengetegen szülnek császárral, nagy eséllyel találsz olyan orvost, aki valami ilyesmit ír a papírodra. Lehet, hogy el kell menni a magánrendelésére és megtárgyalni vele.

2022. nov. 20. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
35%
4es, sokra megy vele ha nem a Margitba tartozik. Körzetes kórházban kell szülni
2022. nov. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
66%
Igen, ha program császár, akkor valószínű a körzeti kórházban kell majd szülnöd, legalábbis csak ők kötelesek fogadni. Vagyis a lakcímed szerinti kórházban kell olyan orvost találnod, aki ezt vállalja. A hálapénz ugye már büntetendő (az is, aki adja), tehát a lefizetés nem játszik. A császár hivatalosan nem választható, így valami eü okot kellene találnod, hogy megcsászározzanak, pl rossz szem. A kérdés az, hogy az a kórház ahova te tartozol, milyen szemléletet követ. Én pl a Szent Imréhez tartozom, itt ha keresztbe vágom magam a küszöbön sem császároznak meg valós indok nélkül. De sok kórház meg örül a császárnak, mert kiszamítható és nekik kényelmes megoldás. Ilyen helyeken ha benyögöd, hogy pl szemüveges vagy, és ezért nem akarsz szülni, akkor simán kiírnak császárra. Úgyhogy az első lépés utána járni, hogy az a kórház ahova te tartozol, hogy áll a kérdéshez.
2022. nov. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
A második, hogy átjelentkezel egy olyan kórház körzetébe, ahol találtál orvost, aki megcsászároz.
2022. nov. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
17%
Hát ez ingyen bizony nem fog menni. Megnézed az orvosok magánrendeléseit, kiválasztasz egyet akivel meg lehet beszélni, hozzá jársz a magánrendelésre, és valami jogcím alatt kifizeted neki a kényelmi császár árát.
2022. nov. 21. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
90%

"Államiban szeretnék ha egyszer úgy alakulna, előre megbeszélt császárral, még akkor is ha nincs rá különösebb indok."

Sajnos ezt jelenleg nem lehet garantálni. A pszichiáteri szakvéleményt is felülbírálhatják, ha épp olyan a kórház/orvos szemlélete. Főleg, hogy a pszichés betegségeket még mindig nem kezelik azonos súllyal, mint más betegségeket. A pszichikai beteg csak "hisztizik", meg "mindenki fél", "túlreagálja".

Magánkórházban tudsz sajnos biztosra menni.

2022. nov. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
72%

Csak magán kórházban garantálják neked az indok nélküli császárt.


Meg a szüléstől félsz de attól nem hogy három rétegben vágnak át császár közben miközben egy cső lóg ki a gerincedből egy másik meg a húgycsövedből?

2022. nov. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

#19 Én amúgy megértem, mert én attól tartok, hogy a gyerek beszorul a szülőcsatornába és oxigénhiányosan születik.


Valahogy a programcsászárnál sokkal kevesebbnek tűnik a komplikáció valószínűsége.


De én most lettem terhes, kiváncsi vagyok, ha mélyebben megismerem a témát, akkor ugyanezt fogom-e gondolni.

2022. nov. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!