Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a velemenyetek arrol, hogy...

Mi a velemenyetek arrol, hogy nem lehet fogadni orvost allami korhazban?

Figyelt kérdés
Szeretnek meg egy gyereket, de annyira lutri, hogy igy kihez kerul az ember, milyen a szemlelete, milyen beavatkozasokat akar radtolni a protokol miatt.
2022. nov. 26. 13:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
80%

Szia! Első babámat várom. Először nem akartam magándokihoz járni, de az első sztks élmény után meggondoltam magam. Nekem nagyon fontos, hogy a terhesség alatt bizalom legyen az orvosom felé, tudjam minden rendben van és körültekintő, stb.


A szüléssel úgy vagyok, hogy fejben nekem kell ott lennem, rá hangolódnom. Nem szabad, hogy bármi hatással legyen rám külső dolog. Ha nem tudunk azon változtatni ami a szabályzat, akkor ebből a helyzetből kell kihoznunk a maximumot. Lelkiekben minden rosszra fel kell készülni, bármi meg eshet de pozitívan kell állni a dolgokhoz.


Hallottam már olyat is, hogy fogadott orvossal sikerült rossz szülés, és fordítva is. Nekünk kell beletenni magunknak azt a plusszt. Nem mindegy hogyan éljük meg fejben...


Tehát ha az orvosom el tudja intézni, hogy bent legyen akkor rendben, ha nem akkor sem érdekel. Meg fogom szülni így vagy úgy, de velünk lesz a kisfiam és nekem csak ez számít.

2022. nov. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Én eredetileg sem terveztem orvost fogadni a szülésre,így engem megkímélt egy kellemetlen szituációtól, mert a terhesgondozást viszont magánban intéztem a munkahelyem miatt.

Semmi gondom nem volt az ügyeletes dokikkal, nagyon normális volt mindenki.

2022. nov. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Anno a fiam is úgy szültem, hogy magandokihoz jártam, aztán ügyeletesnék szültem. Nem bántam meg.

Most is úgy csináltam a kicsinél. Semmi hátrány nem ért

2022. nov. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
91%

Engem csak egy dolog miatt bosszant.


A sima magánorvosi terhesgondozás ára irrális méreteket öltött.


4 éve Budapesten 15e volt egy alkalom, majd 20e

Mindez top dokinál.


Több, mint 10 alkalommal voltam nála.


Citológia nem volt plusz, benne volt alkalmankénti uh és a kenet is.. stb


Kisvárosban ez akkor 7-9 e volt


Most ugyannál a kisvárosi dokinál 28-32e.. ha citológia akkor 38-40


Miközben a Czeizelben és az Istenhegyiben a genetikai uh kombinált teszttel!!!alig emelkedett..

2022. nov. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Első lányom pont akkor született, amikor már nem lehetett a kórházban sem fogadott orvossal, sem szülésznővel szülni. Nem bántam meg, mert attól függetlenül, hogy nem a saját orvosom és szülésznőm volt bent, sikerült pont egy olyan team kezébe kerülni, akik a saját dokimmal mindent le tudtak gyorsan egyeztetni. Semmi gond nem volt, és pozitív tapasztalat volt az egész.


Az nagyobb önbizalmat adott, hogy a terhesgondozásra saját magán orvoshoz jártam, aki mindenre fel tudott készíteni, mindent át tudtunk beszélni a szülésről a gondozás során. A kórházban pont ezért tisztában voltam azzal, hogy mi miért történik, mertem kérdezni, beszélni az orvossal, a szülésznővel.

2022. nov. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Énis akkor szültem mikor már nem lehetett fogadott doki meg szülésznő.

Na ez úgy nézett ki 6an voltunk egy szobába 4 kismamának volt fogadott dokija akihez járt magánba és utána

a saját beosztásába írt ki szülni. kettőnknek fogadott szülésznője volt.

De egyébként nálunk például nagyon jó a szülészet..itt is vannak rossz élmények de sztem mindenhol.

Én szinte csak jót tudokmondani és nekem nem volt fogadott dokim.

De ha fogadsz valakit biztosan tájékoztat ott lesz e a szülésnél vagy nem tud esetleg vállalni.

Nálunk 1 ember bejöhetett 1 órára vagy kettő fél órára de ugye csak a váróba.persze csak oltással...

2022. nov. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
82%
Nekem ez volt az utolsó dolog, ami meggyőzött, hogy magánkórházban szüljek, olyan orvossal, akit ismerek, akiben bízok. Nem bántam meg egy percig sem, hiába nem volt olcsó.
2022. nov. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen az biztos megnyugtató de sajnos sztem 10 kismamából 8 nem.teheti meg sajnos.A pénz miatt
2022. nov. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

8


Vagy távolság miatt…


Egyszerűen a terhesgondozás, és a szülés is kivitelezhetetlen nekem mondjuk magánban..

2022. nov. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%
Az orvos a dolgát végzi,maximum te akarsz rátolni laikus szemléleteket, amitől így legalább meg van kímélve.
2022. nov. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!