Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van olyan, hogy valaki aszexuá...

Van olyan, hogy valaki aszexuális lesz szülés után?

Figyelt kérdés
4 hónapja szültem, és nem szeretnék többet szexelni. Borzalmas trauma ért a vajúdásnál, szülésnél. Nagyon fájt, amikor nyúlkáltak bennem, meg a vajúdás, a szülés is leírhatatlanul fájt. Ebből kifolyólag a szexre is úgy gondolok, hogy ne érjen senki hozzám ott lent. Inkább azt a területet a párom se piszkálja többet sehogy. Kívánni se kívánom amúgy a szexet, pedig régen elég nagy volt a szexuális étvágyam. Ez most nulla lett, plusz jön hozzá a rettegés is, hogy ott fájdalom ér. Ezt a traumát nem fogom elfelejteni soha. 2. gyereket nyilván nem szeretnék.
2022. nov. 27. 08:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%
Hormonális oka van,de kB szoptatás idejéig nem akar az ember szexelni,nálad ez és a trauma együtt közrejátszik. Ha pár hónap múlva sem múlik ez az érzés akkor ajánlott egy pszichológus felkeresése.
2022. nov. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
34%

Ha ez a tényállásod, el kell fogadd hogy a férjednek lesz igénye, és hamarosan vagy megcsal vagy elhagy vagy mind a kettő.


Szerintem érdemes lenne egy pszichológushoz elmenned, nekem egy abortuszom volt egy éve, borzalmasan fájt de attól ugyan olyan a szexuális életem.

Nem normális dolog ha valaki sosem szexel, az embernek szüksége van rá.


Nekem azóta spirálom van mert többet nem szeretném áttélni az abortuszt.

2022. nov. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem egy szexualpszichologust Keress fel, o mindenre tudni fogja a valaszt. Vannak online terapeutak is, nem kell kimozdulni otthonrol.

Megertem, amin keresztul mesz, velem is ez volt, Csak en kozben feltem is és nagyon szerettem volna egyszerre mindketto erzes bennem volt, de elengedni magam azt nem tudtam..

Azóta minden ok,

Most ujra terhes vagyok, 26 hetes.:)

2022. nov. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
67%

Én sürgősségi császáros voltam, szoptatok, és van kedvem szexelni, csak időnk, energiánk nem marad a nap végére az esetek 90%-ban.

Máshol is hallottam hogy a szoptatás idején csökken a vágy, de élő példa vagyok hogy nem mindenkire igaz. Igaz azt nem bírom ha a mellemhez ér, fájnak is.

A traumával érdemes lenne pszichológust felkeresni, amit itt sokan sokszor ajánlanak ugyanakkor nem könnyű jót találni. A városomban pl. 4/3 tele van, akihez én jártam az meg nem volt jó. Szóval kitartóan kell keresni.

Ameddig nem dolgozod fel a traumát, addig nem lesz kedved hozzá az biztos. Adj időt magadnak, ilyenkor nem a szex a fontos. A férjed meg ha normális, akkor megérti és tud várni, (nem mindenki olyan erkölcstelen hogy egyből félrelép, miért kell ezzel riogatni egymást és rákényszeríteni egy nem akart aktusra?).

2022. nov. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
89%
Adj magadnak pár hónapot. Azért eléggé le is merülhettél.
2022. nov. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
46%
En is szakembert ajánlanék. Szerintem nem tudod/akarod feldolgozni a szülést, amiatt van
2022. nov. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
80%

2. Lehet a te férjed egy ősember, de vannak olyan férfiak is akik többre tartják a nőket, mint egy darab hús. Sajnálom, hogy téged csak erre tartanak, de téged hamarabb fog az ilyen elhagyni.


Kérdező ez normális még. Nekem 6 hónappal szülés után jött vissza a kedvem. Próbálkozzatok visszacsempészni a romantikát, beszélj erről a férjeddel. Lehet több előjátékra lesz szükséged. Ha pedig pár hónap alatt sem jön vissza a kedved, fel kell keresni szakembert. Semmi szégyellnivaló, vagy különleges nincs az esetetben, csak a társadalmi nyomás miatt nem lehet erről beszélni. Mert jujjujuj akkor is ha fáj, akkor is ha rossz csináld meg elhagy a férjed. Hát az a férfi menjen is akinek csak a saját élvezete számít.

2022. nov. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
70%
Ha korábban nagy volt a szexuális étvágyad, akkor nem hiszem, hogy végleg odalett. Még túl közeli az a szörnyű élmény, fáradt vagy, a szervezeted sem állt helyre. Az a fontos, hogy ne kösd össze a szexet meg a szülést, főleg, hogy nem akarsz több gyereket. Ha nem ez lebeg a szemed előtt, meg fog szűnni a félelem.
2022. nov. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
69%

Bírom ezt a jajj nekem van kérném bibibi

A kérdező nem kíváncsi arra, hogy egy anonim felhasználónak de van kedve. Nem itt kell hencegni.

2022. nov. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
77%
9es ha ezt nekem szántad mert le mertem írni azt a korábbiakra válaszként hogy nem feltétlen a szoptatás miatt nincs kedve valakinek akkor bizonyára nem olvastad tovább a válaszom. Nem dicsekedtem ugyanis azt is láthattad hogy nekem se idilli az életem. Valamint tanácsot is adtam míg te csak lepontoztál és engem fikáztál. Nem hiszem hogy a kérdezőnek ez segítene.
2022. nov. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!