Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mire lett volna szükségetek a...

Mire lett volna szükségetek a császármetszésetek után a környezetektől?

Figyelt kérdés
Pl egy barátnő hogyan tudná kivenni a részét a segítség adásban? Mi az ami tényleg hasznos segítség ilyenkor?

2022. nov. 28. 18:50
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Nekem az lett volna jó ha anyós nem babázni jön hanem ténylegesen segíteni. Nem is a császár hanem inkább a szoptatás miatt. De még pelenkázni se volt hajlandó.
2022. nov. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%
Én pl imádom a tyúk húslevest,de ritkán csinálok, mert kettőnkre tiszta pazarlás (nem fogy el) Mikor hazajöttünk, másnap már csörgött a telefon hogy a kapura felakasztott egy nagy ételessel (covid volt nem akart bejönni, meg szerintem alkalmatlankodni se, csak kedveskedni) Nagyon jól esett ☺️
2022. nov. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
Semmi.
2022. nov. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%

Barátnő tud pl. főzni, kaját vinni. Ha nem olyan belepofázós, mint a mamák általában, akár babázni is tud, de szerintem ez elég ritka. Mindenesetre kérdezd meg az anyukát.

Nekem császár után az lett volna legnagyobb segítség, ha mindenki békén hagy, és nem akarnak már az első pár napban meglátogatni.

2022. nov. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%
Ha apuka elején otthon van, szerintem nem nagyon kell barátnő, viszont főtt étel mindig jól jön. Ha esetleg már apuka nem lesz otthon beugorhat barátnő takarítani, vagy babázni míg anyuka pihen. Vagy ha egyedül van a picivel társaság is lehet jól esne neki,hogy legyen kihez szólnia. De ha úgyis olyan jó barátnők vagytok, kérdezd meg miben lehetsz segítségére. Ha annyira nem vagytok jó barátnők, akkor pedig hagyd békén, az is segítség lehet.
2022. nov. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 1 hét anya 1 hét anyós segédkezett közben a férjem is otthon volt így tudtunk babázni.

Föztek takarítottak mostak meg minden.így is nehéz volt.De másnak.ennyi sem.jut

2022. nov. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Bevásárlás főzés takarítás bármi ilyesmi
2022. nov. 28. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
57%

Miért ne mehetne akkor is a barátnő, ha a gyerek apja is otthon van?:D

Hozzánk jön akkor is a legjobb barátnőm, férjem vagy elvan a hálószobában, irodában, vagy kijön közénk beszélgetni. Pofámról lesülne a bőr, ha arra jó lenne, hogy eljöjjön takarítani, de csak és kizárólag akkor, ha a férjem már nincs itthon. Jöjjön, amikor kedve van, függetlenül attól, éppen ki van itthon rajtam kívül.

2022. nov. 29. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én barátnőmhöz átmentem 3 hét után saját kisfiammal együtt, aki akkor egy éves volt, beszélgetni (ő kérte) , mert magányos volt. Vittem ebédet mindenkinek, annak örült. Segítettem is, ha kérte, de csak apróságokban, pl fogtam a babát, amíg vécére ment, töltöttem neki vizet, ilyesmi.

De ő is volt nálunk, miután én szültem, szóval nálunk ez belefért.

2022. nov. 29. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy megosztottátok velem a saját élményeiteket. Természetesen megkérdezem őt is folyamatosan. :)

Azt gondoltam a császár után kicsit mások ebben az igények, de talán inkább csak intenzitásásában más, mint a hüvelyi szülésnél. Mert utóbbinál is jól esik a főtt étel, takarítás, társaság. Gondolom császár után pedig a fizikai terheket levenni az újdonsült anyukáról még fontosabb. :)


Minden jót nektek :)

2022. nov. 29. 12:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!