Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van olyan hogy valaki szülés...

Van olyan hogy valaki szülés előtt 1-2 nappal szó szerint bepánikol?

Figyelt kérdés

2022. nov. 30. 20:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem nagyon sokan. Én nem csak a szüléstől, hanem attól is, hogy ezentúl itt lesz velem egy kis lény, akiért örökre én leszek a felelős. A sógórnőm magától a szüléstől, de olyan szinten, hogy végül császározni kellett.
2022. nov. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%
Én az utolsó napokban folyton azt kívántam, bárcsak felébrednék és kiderülne, hogy csak álmodtam az egész terhességet. Ugyanannyira féltem a szüléstől, mint a császártól. Épp attól jobban, amelyikről olvastam valamit. :D Aztán szerencsére semmi gond nem volt.
2022. nov. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
22%
1, örökre nem, csak 18 évig. 😀
2022. nov. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%
3-as, nem fogom a gyerekemet kirakni 18 évesen. A felelősség nem az eltartást jelenti.
2022. nov. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
78%
A felelősség tulajdonképp azt jelenti, hogy felelősségre vagy vonható ha bármi történik vele. 18 éves korától ez nincs így.
2022. nov. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
87%
A háziállataimért is felelős vagyok, pedig senki nem fog felelősségre vonni, ha valami történik velük. Nekem a gyerek is egy életre való elköteleződés. A 70 feletti anyukám is aggódik a jóllétemért, boldogságomért.
2022. nov. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
35%

Aggódni aggódhatsz, az úgy a helyes, de felelős a szó szoros értelmében egy felnőtt emberért nem vagy, még ha te is szülted.

Különben, a háziállatodat sem szabad mondjuk kínozni ésatöbbi, mert felelősségre vagy vonható. Persze az más ha elüti egy kocsi, de ha egy gyerek meghal egy balesetben, amit nem te okozol, akkor sem te vagy a felelős.

Nem szeretem ha rosszul vannak használva a szavak.

2022. nov. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Emiatt biztos érdemes volt szétoffolnod a kérdező kérdését. Egyébként meg ha nem jogi értelemben használta a felelős szót (ami elég egyértelműen ki is derült), akkor semmi gond sincs a szóhasználattal. Attól, hogy a jog csak 18 évig kötelez rá, te érezheted magad később is felelősnek a gyermekedért. (Normális szülő legalábbis szerintem így gondolkodik.)
2022. dec. 1. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
91%

7. Pont ez a kérdés. Amúgy te vagy, aki rosszul használja, prof. Érezhetsz felelősséget a férjed iránt is, még sem jogilag te vagy érte felelős. De igen, igazad van, jogilag csak 18 éves korig, most megnyugodtál? Nagyon ügyi vagy!



Kérdező, szinte mindenki. Ha beindul a szülés mégis olyan erő fog felszabadulni, amit nem is tudsz elképzelni. Ott már minden menni fog, hidd el!

2022. dec. 1. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Igen, érezhetsz felelősséget, de NEM VAGY felelős:D.
2022. dec. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!