Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Lehet abszolut fajdalom...

Lehet abszolut fajdalom nelkul szulni?

Figyelt kérdés

Mar magaval a terhesseggel is vannak gondjaim, de a szulestol kb rettegek. Milyen modszer van ra, hogy a leheto legminimalisabb fajdalommal jarjon? Barmi erdekel, nem szamit, mennyibe kerul.

Az egyertelmu valaszokat keruljuk, hogy orokbefogadas, beranya es tarsai :) Nem vagyok jelenleg terhes, elmeleti kerdes, mert nincs sok tudasom a temakorben, fogalmam sincs, a fajdalomcsillapitok mennyire hatnak, a csaszarmetszes is faj-e, stb.


2023. jan. 5. 17:49
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet.
2023. jan. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Akkor nem szulok. Koszi. :D
2023. jan. 5. 17:54
 3/26 anonim ***** válasza:
64%
Barátnőm azt mondja, neki nem fájt. Egy ismerősöm lánya is azt állítja, hogy nem fájt. De általában nem ezt mondják. Én nem tudok nyilatkozni, mert nincs gyerekem.
2023. jan. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
90%

Ha lehetne mindenki úgy szülne.

Egyébként a császár nem fáj egyáltalán mert érzéstelenítésben csinálják, de utána a többségnek a felépülés nagyon rossz.

2023. jan. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
90%

Programcsászárt lehet “venni” magánban, most olyan 1.2M forint. Viszont nem garantálja, hogy nem indul be előbb és jönnek a fájások mint a nyíl.

Ha meg is úszod, utána nem kicsit lesz szar a felépülés. Én természetesen szültem fájdalomcsillapító nélkül, inkább szülnék még meg ezerszer, minthogy egyszer megcsászározzanak, láttam mit élt át a mellettem lábadozó császáros anyuka. Na az nem

volt piskóta, főleg még ellátni mellette a babát. Egyébként én is nagyon rettegtem, terhesen sokszor ébredtem sírva, hogy én nem akarom megszülni :) Aztán a szülés maga nagyon jó emlék maradt, a terhesség az nem, nekem nem volt könnyű.

2023. jan. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
86%

A császármetszés utána fáj. Kb a varraton ki akarnak esni a szerveid. Minden moccanás fáj. Nagyon.

Tudom, átéltem.


A természetes szülés meg egyértelműen fáj. Ha kapsz is epidurált, a tolófájásoknál már nem szabad hatnia,hogy tudjál nyomni.


Szóval a természetes szülés közben fáj,a császár meg utána.

2023. jan. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak maga a szülés, de sok más dolog is fájhat...

Egy ismerősnek pl még a császár előtti katéter behelyezése is fájt.

Vagy hallottam olyat, aki a császár utáni Clexane miatt volt ki, hogy magának kellett szúrni.

2023. jan. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem sincs rá megoldás.

A császármetszés is fáj, csak nem pár óra alatt nagyon erősen, hanem napokig, és azért az se semmi. Plusz a szövődmények, pl kötényhas, összenövések, meg még ki tudja.

Azt meg előre nem tudja neked senki megmondani, hogy mennyire fog fájni a szülés. Lehet, hogy eleve a szerencsés kevesekhez tartozol, akinek olyan, mint egy keményebb menstruáció. Ráadásul egy nőnek sincs két egyforma szülése. Annyira összetett, hogy nem lehet megjósolni.

Az epidurális érzéstelenítés állítólag oké, de azt nem próbáltam. Viszont akkor nyomni se tudsz, a kitolási szakasznál én úgy tudom, hogy már nem lehetsz érzéstelenítve.

De lehet, hogy tévedek.


Szerintem egyszerűen csak várj még ezzel a gyerekvállalással. Lehet, hogy még nincs meg benned az a mindent elsöprő vàgy, hogy az se érdekel, ha fáj, sikerülni fog. De az is lehet, hogy a félelmed ilyen erős marad, és akkor nem csak az a 40 hét, meg a szülés lesz szenvedés, de akár a gyerekkel és a pároddal kapcsolatos érzéseidre is hatással lehet.

Amúgy meg ha pénz nem számít, keress egy jó szülészt, és konzultálj vele. Az lenne a legjobb, ha nő. Többet tud, mint mi együtt összesen.

2023. jan. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
30%

Csaszar.

Masnap mentunk haza, harmadnap mar 40 percet setaltam a babaval.

Kb. mintha semmi nem tortent volna. 30 perces rutin mutet.


Persze van akinek nehezebb a felepules, de ha fitt vagy elotte is, nem tulsulyos, es nem hagyod el magad, akkor altalaban jol megy.

2 baratnom is egyidoben szult velem csaszarral, mind a ketten extran elhizottak 120 + kiloval mentek szulni, ne ok megszenvedtek a felepulest.

2023. jan. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
48%

Nekem soha egyetlen fájásom nem volt, még jósló sem. Sem feszülés, sem semmi, abszolút nulla. Pedig menzeszkor megőrültem úgy fájt 2 napig a hasam, többször hánytam is

a görcsöktől. A ctg sem mutatott ki a 41. héten még minimalis méhtevékenységet se. Ez persze nem ideális, császár lett belőle.

A császar önmagaban nem fáj, a rosszabb rész az első két nap volt, de csak felkelésnél, abszolút bírható, adnak jó kis fajdalomcsillapítót. Utána már nem fájt. Viszont a menzim azóta teljesen fájdalommentes, pms tünet sincs, nekem nagyon bejött.

2023. jan. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!