Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után milyen menstruáció...

Szülés után milyen menstruációs eszközt használtatok? Változott a szüléssel valami e téren?

Figyelt kérdés

Azon túl hogy szülés után csak betétet lehet - az akkor még nem mensis - vérzés miatt 6 hétig.

De egyébként változott a szokásotok? Tehát ha tampont használtatok szülés előtt, a 6 hét elteltével visszaálltatok a tamponra? Vagy a kehelyre akár?



2023. jan. 11. 11:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
Nem változott és ugyanúgy intimkelyhet használok. Az első gyerek után 6, a második után 4 hónappal jött meg először.
2023. jan. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
52%
Szülés után 4 hónappal jött meg újra először, én továbbra is tampont használtam/használok.
2023. jan. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét szülésem után 5 héttel jött meg, így az első alkalmakkor betétet használtam mert nem volt még meg a 6 hetes kontroll. Utána már tampont és betétet felváltva ahogy épp jól esett.
2023. jan. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
69%
4. Hónapban jött meg először. Huszonévesen tampont használtan, harminc után inkább betétet.
2023. jan. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
40%

(Ez a vérzés/betét/tampon fétises pasi, csak szólok.)😉

Semmi sem változott, Fétike, ugyanazt használom, amit szülés előtt.

2023. jan. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
37%
Előtte is betét,utána is betét. Éjszakai, mert ömlik belőlem 12 éves korom óta 8 napig.
2023. jan. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
20%

Nekem az első után 4 hónapra jött meg először, de sajnos a kehely kényelmetlen volt és betétet kellett használnom. Mondjuk belül is varrni kellett lehet emiatt nem volt jó kehely, de a következő alkalommal már simán jó volt.

A második után 3 hónapra jött meg és ekkor már egyből tudtam használni a kelyhet.

2023. jan. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
35%
Én tampomt használt de áttértem betétre..
2023. jan. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
17%
Fétinek ma jó napja van, jön sok válasz, lehet rángatni 😉
2023. jan. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
47%

Szülés előtt egy évig próbálkoztam kehellyel, már éppen meglett a tökéletes, amikor nem kellett többé. :D Szülés után 4 hónappal jött meg, betéteztem, következő ciklusban tampon és betét váltva ahogy jól esett. Most a negyedik ciklusom ment le, de még nem volt ingerenciám a kehelyre. Hogy őszinte legyek, a szülés egy kicsit elidegenített a testemtől, vagy nem is tudom hogy fogalmazzak, a kehelynél meg ez nem túl előnyös.

Ez változott és az, hogy hála az égnek már nem görcsölök annyira, mint szülés előtt. Le is kopogom gyorsan.

2023. jan. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!