Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen szülésélményetek volt?...

Milyen szülésélményetek volt? Megszépült az emlék?

Figyelt kérdés
Sajnos nagyon sok rossz szüléstörténetet olvastam, de azokra vagyok kíváncsi, akik élményként élték meg :)
2023. jan. 11. 20:05
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
93%

Traumának éltem meg és azt hittem sosem fogom feldolgozni. Most 7 hónapos a kislányom. Nem mondom, hogy alig várom, hogy újra átéljem, de már nem jelentem ki kategórikusan, hogy biiiizzztosan nem lesz testvére.

Az emlék abszolút nem szépült meg, inkább csak feldolgoztam és eltettem a megfelelő helyre. Már semmilyen jelentősége nincs, a jövőbe tekintek. Itt van a kislányom, egy fültől fülig mosolymanó, az én feladatom az, hogy csodás gyerekkort adjak neki. Ehhez képest az csak egy nap volt. Az élményt tekintve nem életem legszebb napja, a kislányom érkezését tekintve viszont egyértelműen az, így én inkább erre fókuszálok.

2023. jan. 11. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
93%
Nekem jó volt ahhoz képest hogy másfél napig vajudtam, 35. hétre született a babám, erőm nem volt semmi de simán megszültem, oxitocint kaptam es majd meghaltam a fajdalomtol. De mindenki emberként bánt velem es nem ugy mint egy darab ronggyal. 1-2 het után mar azt mondtam ujracsinalnam az egészet.
2023. jan. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
59%

Szar.

Nem.

Nem is vállaltam még egyszer.

2023. jan. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
11-es oh, sajnálom. Röviden leírnád miért volt trauma?
2023. jan. 12. 11:33
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Indított szülésem volt, már az esti ballon felhelyezés is megviselt lélekben, úgy mentünk az éj leple alatt egymás után négyen, mint aki a kivégző osztag elé megy. :D Egész éjjel görcsöltem, semmit nem aludtam. Reggelre tele lett a szülőszoba, így az indítósok vártak, nem kaptam enni, nem tudtam mikor kerülök sorra. Délután 3-kor kopogó szemekkel, fáradtan burokrepesztés, oxi és 20 perc alatt lettek olyan fájásaim, hogy azt hittem beledöglök. Este nyolctól kb. negyedóránként kézzel tágítás, tényleg azt hittem ott maradok, üvöltöttem a fájdalomtól közben. Annyi volt a reakció, hogy itt ki kell jönnie egy gyereknek, el kell viselni. EDÁ-t még nem lehet, fél óra múlva már nem lehet. Szóval nem tudom. Összességében egy problémamentes szülés volt, de én a kislányom kierőszakolásának éltem meg és így teljesen traumatizált. Nem éreztem a személyzet támogató közegét és talán emiatt éltem meg leginkább így. A burokrepesztésnél a kislányom fejét össze-vissza karistolták, sebes lett, így hetekig eszembejutott róla, hogy szegényemnek így kellett megszületnie. Az eseményeket és a fájdalmat elviseltem volna (kibírható), ha biztonságos, kedves közegben éreztem volna magam és normálisan kommunikálnak velem. Így alakult, ez van, előre nézünk. :)
2023. jan. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Mazipa ***** válasza:
100%

Nekem az elso szulesem egy nagyon -nagyon gyors csaszar volt. Nekem igazabol a legnagyobb traumat az okozta,hogy feltem, hogy mindketten meghalunk. Nagyon halalfelelmem volt, mondjuk nekem alapbol van altatas elott.Ez az emlek nem szepult meg,de mar birok rola siras nelkul beszelni.

A masodik PCs volt. Eletem legszuperebb elmenye! Tiszta euforiaban voltam,Mert lathattam az egeszet,es azt is,amint a kis hajas buksijat kiemelik a mehembol. Szurrealis elmenye volt, fantasztikus. 🤩

2023. jan. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!