Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Adnál e extra pénzt a nőgyógyá...

Adnál e extra pénzt a nőgyógyászodnak, és ha igen mennyit, ha nem is nála szültél végül?

Figyelt kérdés

Magán nőgyógyászom volt, akinél szokás, hogy szülés után a kontrolon egy nagyobb összeget fizetünk, azért hogy úgymond a választott orvosnál szülhettünk. Így volt az első babánknál, bár a hálapénz mint olyan már akkor is tiltott volt. azóta újabb szigorítás volt és úgy alakult, hogy második babát nem is nála szültem, bár szerettem volna...

Most dilemmában vagyok, hogy illene-e adnom, ha nem is a teljes összeget, amit erre szántam, hanem pl dupla vizsgálati díjat.

mit gondoltok erről?

Ami a plusz pénz mellett szóla, az hogy rendes volt, volt hogy éjszaka is hívtam (mikor ügyletes volt), meg nem tudom mennyire elvárt.

ellen leginkább az, hogy ez nekünk nem kis pénz.


2023. jan. 16. 17:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne add oda.akkor inkább annak akinél szültél.

Megkapta ő a magánba a pénzeket az "esti" hivásokért is,meg hogy rendes volt azért is.

Nem mellesleg a mai vilagba van hová tenni és most szültél költsd a babára.

2023. jan. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy nem. Megfizettem az árát magánban: nyilván, ha van egy csepp esze, akkor szépen belekalkulálta az árba a segítségkéréseket is. Olyan pénzeket elkérnek amúgy is, hogy abba azért bőven belefér, hogy normális legyen (de annak amúgy ingyen is kéne…), és hogy ügyeleti időben 1-2-szer felhívjam. Nem a családi nyaralását zavartad meg egy egyórás konzultációval. Háláld meg azzal, hogy továbbra is hozzá jársz és fizeted ezért a kiszabott díjat.
2023. jan. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy adnam.

Koltsd a gyerekre.

Nem kell lefizetni senkit, plane nem utolag. Most ezt mire adnad ? Ugy pluszban, mire fel ?


Egyebkent meg te pont ugyanolyan vagy neki mint akarmelyik beteg, ha penzeled utolag, ha nem. Pont mint a zoldsegesnek az alma, csak munka. Egeszsegugyes vagyok, persze vannak kedvenc pacienseim, jokat beszelegetek veluk bent, de ha eljottem , ok csak a munkam resze, nem vagyunk baratnok, nem gondolkodom rajtuk, nem varnam el, hogy utolag fizetgessenek. Ettol nem fog jobban szeretni, meg nem is kell, gondolom nem ferjnek akarod.

2023. jan. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Rendben, mi is efelé hajlunk, csak szerettem volna egy kis megerősítést.
2023. jan. 16. 17:44
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ha hozzá mennék hat hetes kontrollra, akkor a kontrollért kiszabott árat adnám és kész.
2023. jan. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Magánnál régen sem hálapénzt adtak, hanem kifizették a tarifáját.

Dehogy fizetnék

2023. jan. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!