Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után jöjjön a nagyszülő...

Szülés után jöjjön a nagyszülő segíteni vagy ne?

Figyelt kérdés
27 hetes várandós vagyok jelenleg és felmerült már korábban is a kérdés, hogy anyukám idejönne hozzánk egyből mikor szülök. Nos lehet, hogy ez valahol egy szokás, de én valahogy nem szeretném. Szeretnék majd a férjemmel és a babával hármasban összeszokni vagy legalább pár napig nyugiban lenni. Ezt akkor mondtam is anyukámnak, hogy lehet hogy jobb lenne egy kis idő nekünk mint új család majd, de elkezdett sírni emiatt.. Plusz van egy nagytestű kutyája és őt is hozni akarja.. erről is elmondtam a véleményem finoman, hogy nem szeretnék kutyaszőrt takarítani majd újszülött mellett fáradtan, erre még jobban megsértődött. Most feljött megint a téma és mintha mi sem történt volna úgy beszélt erről, nem értette meg a dolgot.. Most én vagyok gonosz, vagy mit kéne tennem? A férjem szerint nem mondhatom neki, hogy ne jöjjön … Nektek mi a véleményetek erről?
2023. febr. 1. 21:22
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
13%
Menjen
2023. febr. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
100%

Én 14 éve szültem és mondtam anyukámnak, hogy nem kérünk segitseget itt nálunk. Viszont annak örülnék ha főzne valami finom levest és áthozna. Mivel két utcával odébb lakik itt a városon belül, így nem volt probléma.


Főzött, áthozta, itt volt egy két órát és hazament. De nem mindennap, szóltam neki amikor úgy érzetem hogy jöjjön. Ő pedig nem problémazott.


6 napos volt a lányom, amikor el kellett mennem itthonról cca 3 órára. Atjott és vigyázott a babára. Nagyon boldog volt tőle.


Légy határozott.

2023. febr. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
88%
A kutyát ne vigye.
2023. febr. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
60%
Anyád nem normális,pláne a kutya miatt. De a férjed se. Annyira nem, hogy nem lepődnék meg, ha ez is trollkérdés lenne. Kifejezetten mondjál nemet, semmi baj nem történik, ha megsértődik, sőt jó, a férjedhez pedig nem kellett volna hozzámenni, mi a fenét szerettél rajta, ha betojik az újszülött melletti apai szereptől, és már hárítja?
2023. febr. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
63%

"A férjem szerint nem mondhatom neki, hogy ne jöjjön"

Ha nekem mondaná ezt a párom, közölném vele, hogy még egy ilyen beszólás, és ajtón kívül találja magát ő is.

Az a baba a te gyereked. Az jön, akit jónak látsz. A párodnak meg semmi köze anyádhoz, nem az ő anyja. Ilyen hozzáállású férjtől mentsen meg mindenkit az Isten.

2023. febr. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 A kérdező kommentje:
Te 4-es nem vagy normális 😳 vezesd le máshol a frusztrációdat…. Remélem te csak véletlen kerültél a szülés kategóriába, mert ha nem akkor jó szar lehet veled élni, mint férj/feleség/anya/apa ….
2023. febr. 1. 21:34
 7/43 anonim ***** válasza:
100%
Egyenként egyetértek, nekem se hiányzott senki, össze akartam szokni én is előbb. Teljesen jó volt így.
2023. febr. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 A kérdező kommentje:
Az a gyerek a férjem gyereke is, nem csak az enyém … mivel 2 ember kell a gyerekcsináláshoz.. Ez az egyik. A másik, meg hogy miért ne lenne köze anyámhoz? Évek óta egy család vagyunk… Ti amúgy hol éltek???? Ilyen szinten elnyomjátok a férjeitek véleményét vagy mi a jóisten folyik itt?
2023. febr. 1. 21:36
 9/43 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akarod, akkor NE! Nincs szükséged a baba mellett plusz stresszre.
2023. febr. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
75%
Akkor mi a problémád, ha ez a válasz nem felel meg nagyúri gusztusodnak? Hogy persze, jöjjön csak anyukád és hozza a kutyát is, és köszönd meg a férjednek, hogy ezt lehetővé teszi, ez a válasz jó lesz? Hát akkor parancsolj, akkor ezt válaszolom. Ahogy a kedves megrendelő óhajtja!
2023. febr. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!