Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kinek milyen volt? Bővebben...

Kinek milyen volt? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Azt szeretném tudni, hogy nektek milyen tapasztalataitok vannak a szülésről, esetleg hosszabban is kifejezhetitek, hogy hogyan is zajlott az első szülés nálatok. 27 hetes leszek pár nap múlva, mondhatni már "felkészülök" az egészre.


Első terhességem, fogalmam sincs arról, hogy mi hogyan zajlik pontosan. Kicsit mondjuk nézegettem a neten, de azért kíváncsi lennék inkább személyes tapasztalatokra. Például TikTok-on olyan videót is láttam, ahol szinte belenyírnak ollóval a nő vaginájába, persze ilyen animált videó volt. Nagyon megijedtem ettől, ott is páran hozzászóltak, hogy tapasztaltak ilyet szülés alatt. Ez csak akkor történhet meg, ha nem nyílik eléggé a méhszáj, vagy úgy alapból is megtörténhet?


Minden tapasztalatot szívesen elolvasok, nyugtassatok meg :D ♡



2023. febr. 9. 07:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%

Nekem is első terhesség. Amit te írsz az szerintem gátmetszés. Ami elviekben azért történik, hogy ha úgy látja az orvos hogy szülés közben szakadni fogsz, akkor inkább belevág, mert az jobb a szakadásnál.

Egyébként ettől én is félek. Meg mondjuk az egêsztől, sokkal nyugodtabb lennék, ha egy olyan orvossal, szülésznővel lennék akiben megbízok. Viszont azt a pénzt sajnos nem engedhetjük meg magunknak.

Egyébként merész vagy, hogy itt tetted fel a kérdést. Zömében rossz tapasztalatokat szoktak írni.

2023. febr. 9. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

1-es. Hát lehetséges akkor, hogy arról néztem azt a bizonyos videót. Én is eléggé félek, hogy mi hogyan fog zajlani :(


Te hány hetes vagy?

2023. febr. 9. 07:19
 3/14 anonim ***** válasza:
92%

Őszinte véleményt írok, ha valami habos-babost szeretnél olvasni akkor ezt az egészet ugord át.

Valamilyen női anatómiával foglalkozó oldalt nézz meg. A méhszáj belül van, a méhet zárja le (már amennyire), amit láttál az a gátmetszés.

Állami rendszerben fogsz szülni? A gátmetszést rutinszerűen végzi a legtöbb szülész ha kell ha nem alapon, mert így hamarabb ki lehet pipálni a szülést.

Az első szülés nekem kegyetlen volt. Semmi hozzá hasonlítható fájdalom nincs, viszont ennek van eredménye is.

2023. febr. 9. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%

El kell engedni. Én is ezt próbálom tenni. Ráhatásunk nincsen, bízzunk a szerencsénkben.

36

2023. febr. 9. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
92%

Ha nem nyílik eléggé a méhszáj, akkor nem fér ki a baba. Császároznak. Nem a méhszájat vágják, hanem a gátat. Szóval ha magadhoz nyúlsz kívülről, a hüvelybemeneted melletti bőrt.


Én magzatvíz szivárgással mentem be, kinevettek, le se szartak. A doki szerint a magzatvíz nem szivárog, hanem elfolyik.

Egész nap feküdtem, rám sem néztek,hiába könyörögtem egy uh-ért.

Este 7kor ért be a váltás doki. Ő csinált uh-t. Nem volt magzatvizem már, ezért sos indított. Elcsípte a burkot (felnyúlt egy csipesz szerüvel és ennyi. Picit kellemetlen volt).

Majd szülőszoba. Oxitocint kötöttek be, hogy gyorsítsák a folyamatot, hamarabb táguljak. Pokolian fájt.

Végül hajnali 2re tágultam ki úgy, hogy jöttek a tolófájások.

Volt gátmetszésem, amit te ollós vagdosasnak írtál. Egy szikével magyarán megnagyobbították a hüvelybemenetet. 3 tolásra meg is lett a fiam. Őt elvitték fürdeni, mérni, engem meg összevarrtak.

Se a vágást, se a varrást nem éreztem. A vágást pont egy fájás alkalmával ejtik meg, fel sem tűnik. A varrásnál pedig kapsz érzéstelenítőt

De nem törvényszerű, hogy mindenkit vágnak. Nekem azért kellett, mert nagy baba volt, gyorsan jött. Ha nem vágnak, akkor repedek. Az meg rosszabb.


Valakinek ez a varrás fáj az első napokban, ülni nem tud. Én pl már reggel nem is éreztem. A 6hetes kontrollra már azt sem tudtam hol volt a vágás. Begyógyult, nyoma sincs.


Ez 3.5éves volt. Azóta szültem még1et, de ott nem vágtak.

2023. febr. 9. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
86%
Mondjuk én nem is magától a szüléstől félek, mert arra már valamilyen szinten felkészültem, hanem hogy mi lesz utána. Mert ott lent meg is kell gyógyulni.
2023. febr. 9. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
89%
Nem ide tartozik, de miért kell lepontozni a másikat?
2023. febr. 9. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
80%
A gátmetszés nagyon undorítóan hangzik, de gyakorlatban semmit nem érzel belőle. :) Nagyon éles az a szike. Utána is csak olyan érzés, mintha megvágtad volna magad véletlen, fáj nyilván, de az már kb semmi. Nekem a vajúdás szörnyű volt. Nagyon sokáig tartott és nagyon fájt. De anyukám 6 gyereket szült és úgy mesél mindegyikről, mintha wellnesezni ment volna, nem szülni. :D Emberről emberre is változnak a tapasztalatok és szülésről szülésre is. Kár előre félni. Nézz utána magának a szülés menetének, szerintem könnyebb úgy, ha tudod, hogy mikor mi történik, mire lehet számítani.
2023. febr. 9. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén leírom hogy éltem meg a szülést. A fogadott orvosom behívott indításra. Burokrepesztés, elfolyt a magzatvíz. Kaptam oxitocint és vártam. Enyhe menstruációs görcsöket éreztem, ami egyre gyakoribb lett. A doki közben kézzel mindig nézte mennyit tágultam, az a pillanat mindig fájt. Az igazi fájásokat az utolsó 1 órában éreztem. A vége nagyon fájt, de amint megszületett a babám elmúlt minden fájdalom. A méhlepény kinyomása már semmiség volt. Kitolásnál volt gátmetszés, de abból én semmit nem éreztem. Magát a varrást se éreztem, pedig attól nagyon féltem. Nekem a legrosszabb élményem a varratszedés volt, az nagyon fájt. Aranyerem is kijött, hetekig az is fájt. Összeségében nem éltem meg rosszul és remélem a mostani szülésem se lesz ennél rosszabb. A végeredmény kárpótol minden fájdalomért.
2023. febr. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a vajúdás volt nagyon kemény. Hajnali kettőtől nyolcig tartott, iszonyatos fájdalom volt, azt hittem meghalok kb. Hét körül folyt el a magzatvíz, az utána lévő egy óra volt a legintenzívebb fájások szempontjából. Előtte is fájt, de addig tudtam csendben szenvedni. Utána már nem ment, ott minden gátlásom megszűnt, üvöltöttem.

Szerencsére ez a szakasz tényleg nem volt hosszú, aztán maga a szülés, a kitolási szakasz ehhez képest alig fájt, inkább csak fárasztó volt. Amit láttál videón, az a gámetszés. Nem akarlak elkeseríteni, de első babásként nagyon nagy arányban csinálják. Vannak ellene praktikák, pl gátizom torna, meg lehet gátolajjal kenegetni azt a területet hogy rugalmasabb legyen, aztán ezek vagy hatnak vagy nem. Nekem kellett vágni, de az sem fájt. Utána a varrást néha éreztem, de a vajúdáshoz képest ez sem volt semmi. Amúgy a legjobb persze ha nem vágnak, de ha azt mondják hogy kell, akkor nem feltétlen érdemes vitatkozni. Mikor én szültem volt egy nő aki mindenképp gátmetszés nélkül akart szülni, és ő végül szétrepedt helyette. Az elvileg nagyobb kárt is csinál, meg nehezebben is gyógyul.

2023. febr. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!