Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Fèlelem?Szülèstől?Akiknek...

Fèlelem?Szülèstől?Akiknek 2.baba hogy viseltètek a nagy hiànyàt amìg kòrhàzban voltatok?3ès fèl èves a kisfiam.1hèt van a kiìrt időpontig.Itt a vàrosban 1hete lett làtogatàsi tilalom.

Figyelt kérdés
Màsik kèrdèsem,hogy fèlek a szülèstől ès a komplikàciòtòl.Első szülèsem 8òra vajùdàs utàn sürgőssègi csàszàr lett.Most kèrdeztèk,hogy àllok a termèszetes szülèshez,mondtam,hogy szeretnèm megpròbàlni.Engedik,jòl döntöttem?Fèlek a gerincèrzèstelenìtőtől is,hajlamos vagyok a pànikra,règebben voltak pànikrohamaim.Az 1.szülèsnèl altattak.Fèlek,hogy kiszakad a hegem,vagy kipurcanok.🙈Habàr tudom,hogy erre kicsi az esèly,ès ott a legjobb kezekben vagyok ha bàrmi baj lenne.
2023. febr. 24. 13:45
 1/9 anonim ***** válasza:

Nagyon megértelek, nekem az első indítás volt, végül császár lett. Olyan hirtelen történt, hogy nem volt időm megijedni. Engem nem altattak, elsönél is gerinc érzéstelenítő kaptam. Mikor a másodikat vártam, szülhettem volna simán, de nem indult magától így kiirtak császárra. Rettegtem a gerincszúrástól, és konkrét halálfélelmem volt, mint neked. Nagyon jó tanácsot nem tudok adni, de tudd,hogy nem vagy egyedül. Persze minden rendben volt, mindez 2 éve történt, most várom a harmadikat, már az elején mondta az orvosom, hogy csak programcsászár lehet. Most 20 hetes vagyok, szóval azon még van időm aggódni, hogy kinyiffanok a műtőben. Most azon szenvedek, hogy a 2 évesem,hogy fogja bírni nélkülem, hisz nagyon anyás, csak velem alszik el.

Nem voltam még ilyen helyzetben, de lehet jobb is lesz neki,ha nem jön be látogatni, hisz akkor csak nehezebb lenne az elválás, tuti sírva szednék le a nyakamból. Szerintem mindenkinek rosszabb lenne. Kivancsi vagyok aki volt már ilyen helyzetben bevitte-e a nagyobbat.

Én csak kitartást tudok kívánni, próbálj meg csak a jó dolgokra koncentrálni. Ha túl vagy rajta, esetleg jelentkezhetnél, hogy alakultak a dolgok.

2023. febr. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
1 vagyok, azért nem voltam ilyen helyzetben ,mert az első 12 éves volt,mikor a 2. született és covid volt, így nem tudott jönni látogatni, de azért 12 évesnél ilyen aggodalmam nem lett volna. A látogatási tilalom viszont jó dolog volt. Nagyon egymásra tudtunk hangolodni a picivel, senki nem zavart minket. Az elsőnél boldog, boldogtalan bemaszkált hozzánk, nem volt jó.
2023. febr. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A covid kezdetén (másnaptól volt kijárási tilalom, meg iszonyú káosz a kórházban) szültem az ikreket. Korababák, így 2 hetet voltunk bent. A lányom 4,5éves volt. Az első nap videó telefonáltunk. Hát többet se. Ahogy letettem elbőgtem magamat. Ő jobban viselte mint én 😅 Itt volt anyósom szóval tök jól szórakozott nélkülem. A 2 hét alatt talán 2x sírt. De jobb volt h nem telefonáltam vele mert az nagyon felzaklatta(na meg engem is)
2023. febr. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem is indítás, aztán császár volt az első. Mi most várjuk a másodikat júliusra, nagyon szeretnék vbac-t, meglátjuk hogy alakul. A gerinc érzéstelenítéstől nem féltem, érzéstelenítés nélkül elszenvedtem magam a tolófájásokig, mire kiderült, hogy nem fog kijönni, mert rosszul ékelődött be a feje… mondták császár, ott akkor én már úgy voltam, hogy mindegy, csak valahogy legyen meg. 2 órát vártam, hogy legyen szabad műtő, megkönnyebbülésnek éltem meg az érzéstelenítést, kb meg se éreztem.

A testvér részhez annyi tapasztalatom sajnos lett a nyáron, hogy 1 hetet kellett bent feküdnöm kórházban, akkor párszor behozták a nagyfiamat (3 éves :) ), nagyon jól bírta. Karácsonykor most megint kórházba kerültem pár napra, most nem jöhetett be. Szerencsére nagyon jó a viszonyuk az apukájával, ő is simán elaltatja, úgyhogy nem volt semmi probléma. Ezek után attól a pár naptól (jó esetben) nem félek. Azért ennyi idősen már nagyon okosak. :)

2023. febr. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek.Szerintem hamarosan jelentkezek,sokat jòslozok.Ő màr elalszik egyedül,csak annyi a bibi,hogy velünk alszik ès ő is anyàs.Majd mi is meglàtjuk,hogy lesz jobb neki,de szerintem neki jobb ha telefonàlunk egymàsnak.Az elsőnèl is fèltem,de nem ennyire.Most annyival lehet jobb lesz,hogy bejön fèrjem amìg bìrja.Habàr ő is fosos🙈🤣Pròbàlok a jòra gondolni,de nem mindig sikerül főleg ìgy a vège fele,eszembe jut,hogy a nagynàl majdnem baj lett.De hàlistennek nem lett.🙏
2023. febr. 24. 14:22
 6/9 anonim ***** válasza:

Én vagy 2 napot voltam bent a második gyerekkel, mivel 11-re lett meg, és azt az egy órát beszámították egy napnak. Igaz, bejöhettek látogatni, de nem voltam abban az állapotban, hogy nagyon élvezni tudtam volna, ráadásul az jobban zavart, hogy folyamatos átjáróház volt a szoba. Szóval én nem bánnám a látogatási tilalmat egyáltalán.

Gerincérzéstelenítést meg egy csomó helyen nem is adnak, szóval attól nem kell félni. Amúgy a természetes szülés szerintem nagyon jó dolog. Igaz, hogy persze, fáj, de én bármikor újra csinálnám, annyira pozitív élmény volt.

2023. febr. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem is 3.5 éves volt a kisfiam,mikor a kislányom született. Otthon indultak br a fajások. Kisfiam semmit se vett észre belőle (jól titkoltan a szenvedést).Ez egy csütörtöki nap volt. Este meg elaltattam,a mama vigyázott rá,majd 23 órára értünk be a kh-ba. 00:45-kor megszületett a kislányom. A férjem hajnalban hazament és reggel monda a kisfiamnak,mikor felébredt,h éjjel megerkezett a kistesó anya azért nincs itthon. Olyan izgalomba jött a kisfiam,h reggel háromnegyed 8kor már bent voltak nálam,h megismerkedjen a hugival. (VIP szobában feküdtem.) Szinte estig ott voltak pénteken és szombaton is. Kicsit szomorkodort mikor haza kellett menni,de nem csak miattam igazából,hanem,h a hugit még nem viheti haza. 😀Abban az időszakban rengetegen szültünk,valóságos babay boom volt. Hétfőn mehettünk volna haza,de vasárnap bejött a nőgyógyászom a gyerekgyógyásszal és kérdezték mit szólnék hozzá,ha ma hazamehetnénk? Annyian szültek,h tele volt az osztály,nem volt már hely. A gyerekgyógyász megvizsgálta a babát,minden rendben volt vele,velem is,szóval hazamentünk ebéd után. A kisfiam pont aludt. Melléfeküdtem. Mikor felébredt majd kiugrott a bőréből,ölelt,puszilt és rohant a babaszobába a hugihoz.Azóta is töretlen a szerelem. 🥰
2023. febr. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hétfőn indítanak, nálunk 4 éves a nagy. Szerintem én rosszabbul fogom azt a kis időt viselni, mint ő. Nagyon várja a babát. Bejött volna megnézni, de a látogatási tilalom miatt nem jöhet. Apás szülés lesz. A fiam már most mondta, hogy mutassam meg szokszor a babát videón. Majd elmesélem, hogy viselte végül.
2023. febr. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

3 éves lesz a nagyteso, öcsi 2 hete született.

Terminustullepes miatt befektettek, így több mint egy hetet a kórházban voltam. Igaz, hogy ő bejohetett látogatni, de nem igazán akart. 3szor jött be 15 percre. Apával nagyon jól megvoltak, én rosszabbul viseltem. Pedig előtte sosem voltunk külön egy éjszakát sem


Egyébként nekem is vbac volt. Sokáig úgy tűnt hogy császár lesz újra, de aztán a kismano felül írta a terveinket.

Ne aggódj, minden rendben lesz :)

2023. febr. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!