Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek első és második szülese...

Akinek első és második szülese is császárral volt, az hogy élte meg a második mütétet, regenerálódást, stb?

Figyelt kérdés

2019 februárjában született a kisfiam császárral. Nem volt gond, de indítani kellett, és én a legnagyobb kínok között se tágultam, aztán meg a kisfiamnak leesett többször is a szívhangja és így végül császáros baba lett. Akkor voltam 30. Viszonylag gyorsan regenerálodtam. Kórházból hazajövet (3 éjszaka után már egész jol mozogtam) és itthon 6-7nap után meg szinte úgy mint aki csak egy kisebb műtéten esett át. Szóval szerencsés voltam.

Most várom a a másodikat, igaz még csak 6.hét, de bízom benne hogy minden rendben lesz.

Egy dolgot fogadtam meg az elsőnél, hogy indított szülést soha tobbet nem vállalok. Így, azon gondolkozom, hogy inkább a programozott császár mellett döntenék. Persze nem beszéltem még erről orvossal, de az én fejemben most ez lenne az elképzelés. Szóval majdnem 5 év különbséggel fog megszületni-ha minden igaz.

Akinek több èv távlatában volt 2 császár, ott a második milyen volt? Gondolok itt a felélülésre leginkább (mert a fájdalom az biztos hogy ugyanolyan rossz lesz-ezt nem kétlem). Gondoljátok hogy ennyi idő elteltével azért nem olyan borzalmasan kockázatos még egy császár?

(Ismerösnek most születik szintén császárral a második is, épphogy 15 hónap telt mèg el náluk-az úgy tudom azért kockázatosabb)


2023. márc. 11. 13:59
 1/4 anonim ***** válasza:
68%
Nálam a 2 császár között 16 hónap volt. Úgy kellett kiállni magamért, hogy én márpedig császárt akarok, nem próbálom meg a természetes szülést. Szóval nem tudom, hogy 5 év elteltével ez választható-e... Egyébként nekem a 2. császár egy vicc volt. Már aznap este sem vettem be a fájdalomcsillapítót, amit adtak. Itthon pedig (műtét utáni 3.napon) megszokásból felemeltem a nagyfiam, mert elfelejtettem, hogy nem lehet. Tehát ennyire nem fájt.
2023. márc. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
86%

4,5 év van a gyerekek között. A lányom pcs volt érzéstelenítéssel , az ikrekkel sürgősségi lett, altatásban

Nagyon szerencsés vok a műtétekkel. Nem éreztem vészesnek először sem. Gyorsan helyre is jöttem (nyilván a köhögés, tüsszentés stb nem volt kellemes)

Az ikrekkel még annyira sem volt vészes. Hajnalban műtöttek, délben már húztam fel magam a lépcsőn a PICre hogy láthassam őket

2023. márc. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Első császár után 3 nappal úgy éreztem mintha semmi se történt volna, a másodiknál kb 5 nap kellett ehhez, pedig az orvosom azt mondta, a másodikból általában sokkal nehezebb felépülni. Hát az a pár nap eltérés nem volt sok :)

Ami a másodiknál rosszabb volt hogy a felkelésnél iszonyúan égett, feszült a hegem, ezt az elsőnél nem tapasztaltam, de aztán 3 nap fájdalomcsillapítózás után ez is elmúlt fokozatosan. 3 év telt el a két császár között.

2023. márc. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 10 év volt a 2 műtét közt, bár higy 5 vagy 10 év,szerintem édes mindegy. Viszont azt írod a fájdalom biztosan ugyanolyan. Esetemben egyáltalán nem, sőt, egy lapon nem lehet említeni a kettőt. Az első után könyörögtem a fájdalomcsillapítóért, de még orak múlva kaphattam csak a következőt. Az első felállás életem küzdelmének tűnt, fél órában telt pár méter megtétele. A másodiknál szintén erre számítottam, és nagyon kellemesen csalódtam. Egyetlen alkalommal nem kértem fájdalomcsillapítót, kérdezgették kérek-e ,nem hitték el,hogy nemet mondok. Szinte azt mondhatom nem voltak fájdalmaim. Az első felállás kellemetlen volt, de nem fájdalmas. Szóval fényévek voltak a kettő között. Remélem a harmadik is olyan lesz,mint a második. Most vagyok 21 hetes, most 2,5 év lesz a műtétek közt.
2023. márc. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!