Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy éreztétek magatokat...

Hogy éreztétek magatokat hüvelyi/császáros szülés után? Mindenkinek nagyon hosszú a felépülés?

Figyelt kérdés
Milyen úton szültetek?
2023. márc. 17. 12:31
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
43%

Természetes úton, kívül belül varrni kellett. Nagyon jól ereztem magam már utána is, de ülni csak feloldalasan tudtam.

Zuhanyoztam, minimal smink, hogy külsőleg is jobban érezzem magam. Otthon meg már mintha mi se történt volna, csinosan , jókedvűen főztem, pakolasztam, babával voltam. Mindenki, orvosok is azt mondták mintha nem is szultem volna. Fáradt voltam nagyon, de a boldogságot ez nem befolyasolta.

2023. márc. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
65%

Mindkettő hüvelyi szülés volt. Elsővel gyenge voltam, mert nagyon hosszúra nyúlt a kitolási szak, volt 1-2 varratom is. De ülni tudtam, 1 nap után már tök jól voltam. Inkább az aranyerem fájt.

A másodiknál nem lett se aranyerem, varratom se volt. Szülés után azonnal jól éreztem magam, a doki is mondta, hogy nem úgy nézek ki, mint aki most szült XD 2 nap után hazaengedtek, másnap porszívóztam, főztem itthon, meg mentünk sétálni a picivel.

2023. márc. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
67%

1. császár

2. hüvelyi

3. császár


A császárok után nagyon sokáig tartott a felépülés. Nagyon fájdalmas a mozgás az első napokban. A hüvelyi szülés után szinte “szaladgáltam”. Na nem, de a császárhoz viszonyítva úgy éreztem. Aztán a 3. gyereknél megint császár lett, erre nagyon nem számítottam. Nem csak testileg, de lelkileg is odab…..ott.

2023. márc. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%
Császár és nehéz volt a felépülés de szinte egyből sétáltam vele a folyósón. úgy 1 hét volt mire tudtam hajolgatni,de túlélhető, a mellgyulladás jobban kikészített mint a császár.
2023. márc. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%

Csaszar, kulfoldon, 12 oraval kesobb mentunk haza.

Teljesen jol voltam, masnaptol mar mentem setalni a babaval.

Kb. 5 nap alatt olyan voltam mintha mi sem tortent volna.

2023. márc. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%

Első császár volt. Műtét után egy héttel már semmi bajom nem volt, simán tudtam vinni sétálni a lányomat.

Második 4 hete született hüvelyi úton. Vágtak és repedtem is. Még mindig kényelmetlen ülni, és fél óránál többet állni vagy sétálni.

2023. márc. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%
Császárral szültem, első nap nagyon fájt a hasam, de a baba egyből velem volt, el tudtam látni. Második nap még brutálisabb volt, az volt a mélypont szerintem. Utána viszont annyira rohamosan javulni kezdett, hogy a 6. nap már semmi bajom nem volt. 10 hete szültem.
2023. márc. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:

Utolsó, gratulálok!

Akkor úgy látszik, embere válogatja, hogy meddig tart a felépülés. :)

2023. márc. 17. 14:05
 9/35 A kérdező kommentje:
És a 6-osnak is gratulálok a babához.
2023. márc. 17. 14:05
 10/35 anonim ***** válasza:
75%
Hüvelyi volt, vágtak és repedtem is. Közvetlenül utána semmi bajom nem volt, nagyon fel voltam dobódva, rögtön tudtam sétálni is. Amint varrás után teljesen kiment a fájdalomcsillapító hatása, iszonyatos altáji fájdalmaim lettek, ülni 3 hétig nem tudtam rendesen, állni is csak nagyon rövid ideig voltam képes. Sajnos ez a durva fájdalom nagyon rányomta a bélyegét az első hetek hangulatára nálam.
2023. márc. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!