Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kismamaként miért nem választh...

Kismamaként miért nem választhatom ki az idei évtől, hogy melyik kórházban szeretnék szülni? Miért csak a területileg illetékesben lehet állítólag?

Figyelt kérdés
Az sincs rendben, de tenni nem tudok ellene, hogy orvost sem választhatsz. Akinek nem tűnt volna fel, a hálapénz így sem tűnt el, s ugyanúgy adod egy orvosnak 9 hónapig, csak most már potyán, mert szüléshez be sem jöhet. Ezt a részét engedjük is el. Az viszont, hogy már a kórházat sem választhatom ki több, mint felháborító. Lényeg, hogy többszörösen veszélyeztetett terhes vagyok, tele van az egész komplikációval. S a területileg illetékes kórházban nem érzem szakmailag kellően felkészülve a nőgyógyászokat. Komplikációmentes szülés esetén megfelelne, így nem szeretném. Debrecenben szeretnék szülni, de terhesgondozásra sem engednek oda járni, többször elhajtottak, állítólag az idei évtől nem lehetséges. Ez valóban így van? Több ismerősöm szült még tavaly ott, ugyanebből a megyéből, mint én. Idén már nem lehet. Tudja valaki mely jogszabály alapján van ez? Vagy mi ez???
2023. márc. 19. 00:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
27%
pont ezért mert sok hobbikismama elment taktaharkányba szülni csak mert az ottanin orvos hű meg ha..
2023. márc. 19. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nincs debreceni rokonod, akihez átjelentkezhetsz?
2023. márc. 19. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

1 - nem az okra kérdeztem rá, hogy miért vezették ezt be, hanem a jogszabályra, ami ezt tartalmazza. Plusz, taktaharkányból nem akarna átmenni az ember máshova, ha ott is lenne értelmes orvos.


2 - sajnos nincsen.

2023. márc. 19. 00:44
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk sem lehetett választani,már 2021-ben sem. Így magán kórházban szültem.
2023. márc. 19. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy négyes írja, a hálapénz kivezetésével történt ez hivatalosan. A konkrét esetet nem tudom nálatok, de valószínűleg azért gyűrűzik fokozatosan, mert a kórházak az első időben nem vették komolyan az egészet, és később kezdett el meglátszani a finanszírozáson, ügyeleti beosztáson, hogy nem fog működni hogy boldog-boldogtalant fogadnak. Nálunk már jó ideje így van, nemcsak hogy terhesgondozásra nem fogadnak, de aktív szüléssel is simán elküldenek, ha van idő átmenni az illetékes kórházba.


Nem az a felháborító, hogy nem lehet császkálni, hanem hogy valóban nagy különbségek lehetnek hozzáállásban és szakmailag kórházak között. Azzal én tökéletesen egyetértek, hogy a kismagyar anarchiát felszámolták, csak a rosszabb színvonalú kórházakat fel kellett volna zárkóztatni...

2023. márc. 19. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
93%
Azt olvastam más anyaktol, hogyha maganba jársz terhesgondozásra, akkor kerhetsz befogadó nyilatkozatot abba a kórházba, ahol a doki dolgozik.
2023. márc. 19. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Én ezért is szültem magánban. Azt kiválaszthatod, sőt az orvost is. Drágább az tény, de akinek fontos ez és belefér anyagilag az szerintem jól jár vele.
2023. márc. 19. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
71%
Nem tudom, ez hogyan van, de én várandósgondozásra is körzetileg és megyén kívül is eső sztk-ba járok, soha nem volt gond belőle, és szülni is szülhetek ott. Talán a nagyobb nevű nívós intézmények szigorúbbak ebben?
2023. márc. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
8: azok az intézmények szigorítottak, ahol már megégették magukat vagy nem tudják kigazdálkodni emberben. Van még néhány hely, ahol feketén a programcsászárokat is megoldják fogadott orvossal, felénk még csak hozzánk sem nyúlhat a magánorvos államiban...
2023. márc. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Itt a torveny, 2021 januarjatol el, nem friss. Nem volt szamottevo tiltakozas ellene, ahogy semmi ellen ujabban…

[link]


Jogszeru megoldas tenyleg a maganellatas, 1-1,5 millio Ft jelenleg. De mar letezik reszletfizetesi lehetoseg. Es a szuleszeten kivul mas teruleteken is egyre inkabb ez lesz az opcio.

2023. márc. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!