Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Terhestornával, esetleg...

Terhestornával, esetleg valamilyen sporttal meg lehet előzni a szülés utáni testi problémákat (méhsüllyedés, húgyhólyag sérv, hasizom szétnyílása, hüvely lazaság)?

Figyelt kérdés

Most olvastam egy ilyen posztot a Facebookon egy anyukás-szüléses oldalon, ahol azt írták, ha nem tilt el az orvos, akkor bármilyen sportot/terhestornát lehet csinálni még terhesség alatt.


Akinek nagyon csúnya lett a hasa, tönkrement a teste szülés után, elfogadtátok, beletörődtetek?

Sok anyukától hallottam, hogy nagyon szomorú a csúnya teste miatt, és plasztikáztatni szeretne.


2023. ápr. 12. 20:47
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A hasizmon inkább szülés után lehet dolgozni.

A többi meg az intim torna kategória, bár mindent sajnos az sem véd ki/old meg.

2023. ápr. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem tudom hogy megelőzni meg lehet-e, mert még terhes vagyok (38+3), de én a 12. héttől végig tornáztam heti többször. Terhes jóga, pilates, 1 kg súlyzó... Csak olyanokat amiket terheseknek is lehet (szóval semmi olyat ami az egyenes hasizmokat igénybe venné), illetve intimtornát is csinálok, mióta enyhe inkontinencia fellépett, egy idő után vettem észre javulást.

Ha a megelőzésben nem is segít teljesen, mert azért a szülés igénybevesz nagyon, de nekem nagyon jó érzés hogy valamennyire fitten indulok majd neki a szülésnek, bízom benne hogy legalább a felépülés könnyebb lesz talán mintha nem sportoltam volna semmit. De ha nem, jelenleg akkor is jól esik és szerintem ez a legfontosabb.

2023. ápr. 13. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!