Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ez így rendben van a szülészet...

Ez így rendben van a szülészeti protokol szerint? Farfekvéses baba, rátekeredett köldökzsinórral?

Figyelt kérdés
Nem szültem, így nem értek hozzá, ezért szeretném tudni, mik a tapasztalatok, illetve a helyes gyakorlat. Egy családtagom nemrég szörnyű szülésen ment keresztül. Farfekvéses volt a baba, rátekeredett a köldökzsinór (annyira, hogy sebesre vágta a babát), mégis erőltették a hüvelyi szülést. Nem sikerült, így sürgősségi császár lett. Gátmetszés + császáros heg, a gyereken is fájdalmas seb. Biztos, hogy ez így rendben van? Azért furcsállom, mert az az orvos, akihez terhesgondozásra járt, azt mondta a szülés előtt, hogy ha továbbra is farfekvéses marad, császár javasolt. Plusz volt előzmény: korábban elvesztett már egy babát és veszélyeztetett terhes volt. Tehát az egyik orvos császárt mondott, a másik erőltette a hüvelyit. Én úgy tudom, a császármetszést pont az ilyen esetekre találták ki.

2023. ápr. 22. 11:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon érdekelne ez melyik kórház volt, mert én alig hallok olyat, hogy magyar kórházban engedik a faros hüvelyi szülést. Tényleg nem kötözködés.
2023. ápr. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A szombathelyi kórház.
2023. ápr. 22. 11:56
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A szombathelyi kórház egy mészárszék. 2 barátnőm ott veszítette el a babáját szülés közben és még soha senkivel nem találkoztam, aki jó véleménnyel lett volna a kórházról.
2023. ápr. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
Most tök őszintén és mindenféle gúny nélkül kérdezem, hogy lehet gátmetszés és császár egyszerre? Ha már kint volt a popója visszahúzták a szülőcsatornából, vagy mi? Valaki nálam okosabb mondja már el, hogy ezt hogy lehet!
2023. ápr. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom, nekem ezt mondták. Ebbe így nem gondoltam bele, először megpróbálták hüvelyin,azért volt gátmetszés, aztán mivel nem ment császár lett. Én nem vagyok tisztában a technikai részletekkel.
2023. ápr. 22. 12:44
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy mikor történt. De éppen emiatt váltották le nemrég a szombathelyi szülészet főorvosát, mert túl sok értelmetlenül erőltetett és sajnos nem egyszer tragédiába fulladt hüvelyi szülés volt. Én megértem hogy a közel 50%-os császár arány nem ideális és sok esetben indokolatlanul történik császármetszes. De ez ami évekig ment Szombathelyen, ez a ló túloldala volt. Faros baba megszülethet hüvelyi úton, de ha látják, hogy baj van, akkor felesleges erőltetni, ott a császár lehetősége.
2023. ápr. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
64%
A lányom pontosan így született, mindenféle komplikáció nélkül.
2023. ápr. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is megakadt a szemem a gátmetszés + császármetszés kombón. Én sem igazán tudom elképzelni a helyzetet. Gátmetszés már akkor van, amikor egészen kint van a baba. Onnan már nem igazán szokás visszarángatni, vagy legalábbis nehezen elképzelhető, hogy ebből ép baba lesz.

Az, hogy a köldökzsinór rá van tekeredve a gyerekre, nem mindig derül ki egyértelműen szülés előtt. Ha már belevág a gyerekbe, akkor igen, mert akkor a szívhang esne, ergo cselekedni kell. Az hogy faros sem kell, hogy alap legyen a császárhoz, orvosa válogatja és megszokták kérdezni a kismamát, hogy megpróbálja-e így megszülni. Az sem alap császár indok, hogy veszített el már babát.

A sok kicsi tényező egy naggyá dagadt. De pl. jó lenne olyan részleteket tudni, minthogy az anya jelezte-e, hogy semmiképpen nem akarja megpróbálni farosan megszülni a babáját, vagy szerette volna megpróbálni és felvilágosították a lehetséges komplikációkról? Így önmagában, mellesleg a kórház ismerete nélkül én nem vonnék le messzemenő következtetéseket.

2023. ápr. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja, a szombathelyi kórház tényleg a balkáni ellátas legalja.
2023. ápr. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!