Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek az első gyerek...

Szerintetek az első gyerek mindig különlegesebb lesz a többi gyereknél?

Figyelt kérdés
Ti ,hogy gondolkodtok erről akiknek több gyerekük van esetleg? Az első mindig is különlegesebb lesz a többinél mivel első gyerek és általa lettetek szülők és család, általa tapasztaltátok meg a dolgokat? Vagy igazából minden gyerek különleges a maga módján?

2023. ápr. 25. 11:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekunk konnyen ossze jott mind a 3 gyerek es nem tartom az elsot kulonlegesebbnek a tobbinel. De viszont ismerek olyan csaladot ahol nehezen jott ossze az elso baba (7ev utan) , a masodik pedig egybol. Es az elso gyereket ok nagyon kulonlegesnek tartjak , amolyan “csodanak”. Mondjuk ezt meg ertem ennyi ev utan.


De szerintem nem kellene kulonbseget tenni a gyerekek kozott , foleg nem kell kimutatni ha meg igy is erezzuk. 🙂

Nekem ez a velemenyem.

2023. ápr. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Minden gyerek más miatt különleges. Más a személyiségük, így más miatt szeretjük őket.

Az első gyerek sem amiatt különleges, mert ő az első, hanem önmaga miatt. Ugyanígy a többi gyerek is.

2023. ápr. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

"Vagy igazából minden gyerek különleges a maga módján?"


Szerintem igen.

Nekem 2 gyerekem van. Én úgy látom ezt, hogy mind a 2 különleges, de máshogy, másban. Ég és föld a 2 gyerekem. Így a 2.kal kaptam egy másik különleges gyereket.

2023. ápr. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2023. ápr. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy gondolom, mint a korábbiak, két gyerekem van, de mindkettő egyforma mértékben különleges számomra, mert két külön egyéniség, akik másképp, más módon lesznek egyediek.
2023. ápr. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Értem mire gondolsz, és igen, nyilván második gyerek/unoka esetén nincs meg az újdonság varázsa, max. ha más nemű, de ez nem azt jelenti, hogy emiatt az elsőt jobban szeretnék, csak nyilván másodjára az ember rutinosabb. De idővel ez már elmosódik, pár éves gyerekeknél már eszébe sem jut az embernek, hogy egyik különlegesebb lenne mint a másik, csak mert nagyobb újdonság volt az érkezése.
2023. ápr. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Amellett, hogy mindkét gyerekem nagyon szeretem, nekem a kicsi olyan szempontból különlegesebb, hogy vele nem volt traumatikus a szülés, és az első időszak sem. Bevallom, nekem a nagyobbik gyerekemmel a szülés és az első fél év durva volt, illetve utána is 4 éves koráig, csak máshogy. Az egyik nagyszülőpáros részéről ő a különlegesebb, mert ő volt akkor még az első unoka. Viszont a másik nagyszülőpárosnak meg pont a kicsi a különlegesebb, mert sokkal könnyebben kezelhető, mint ennyi idősen annó a nagy.
2023. ápr. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mondom, mint középső gyerek. Ezért is gondoltam mindig úgy, hogy nekem maximum egy gyerekem lesz.

Érte ráadásul sokat küzdöttünk, így pláne különleges nekünk.

2023. ápr. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
77%

Az elsőt 18 évesen szültem, és teljesen természetesnek vettem, a m@sodik 20 évesen jött. A 3. közel a 40 hez őt érzem különlegesnek, hogy itt lehet, sajnos utána már nem sikerült egészséges terhességet összehozni.

Gondolom ezért is tartom őt csodának, hogy ő sikerült és egészséges.

2023. ápr. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
58%

Szerintem a válasz két igen.

Mégpedig igen, különleges az első mert első és igen mindegyik különleges a maga módján. Fintosnak tarzom elmondani, hogy a különleges nem egyenlő a kedvencel mert az közel sem biztos, hogy ő a legkedvesebb, legkedvencebb..(egy újabb vitatható dolog, hogy van e egyátalán kedvenc) de az, hogy különleges az első mert első és igen általa váltunk szülővé stb, az véleményem szerint vitán felüli. A kicsi meg azért különleges mert amikor a többiek felnönek ő még akkor is gyerek marad egy kicsit Xd

A középső meg azért mert....ja nem ő nem az. :D

A középső gyerek szerint tuti kedvenc is egyben az első az esetek 80%-ban :D :D de ez egyébként annyira nézőpont kérdése is. A kicsi szerint az első a különleges a szülőknek a nagy szerint a kicsi, a szülők meg állítják, hogy egyikük sem és mindkettőjük. :D


Nyilván csak viccelek a középsővel de nekem is van egy tesóm aki középső és mindigis úgy gindolta őt valahol csak úgy találtuk.. Xd

2023. ápr. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!