Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek volt császármetszése...

Akinek volt császármetszése mi a véleménye róla? Milyen volt? Mennyi ideig tartott a felépülés?

Figyelt kérdés
37 hetes terhes vagyok, első várandósság, medencevégű fekvés miatt ma kiírtak császármetszésre a 39. hétre, azt mondták ez a protokoll, ha első terhességnél farfekvésben van a baba.

2023. máj. 3. 15:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%

Kulfoldon lakom, itt lehet valasztani, gondolkodas nelkul csaszart kertem ( igaz eu.-i dolgozo vagyok 20 eve, igy van tapasztalatom) .

12 oraval a csaszar utan otthon voltunk, 2 nap mulva mar setaltam a babaval a kornyeken, 1 het mulva mintha mi se tortent volna.

2023. máj. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Márciusban született meg a babám haránt fekvés miatt program császárral.

Nehéz nagyon főleg az első nap, de a baba majd motivál

2023. máj. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A teljes felépülés nekem 2 hét volt, de a műtét utáni napon már csoszogva, de járkáltam. Van aki meg 3 nap múlva ugy ment mint ha misem történt volna, van aki 2 hét után is csak görnyedve megy.
2023. máj. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Fogd fel úgy hogy örüljünk hogy van ilyen lehetőség is és megszülethet egészségesen a babánk. És vigyél panadolt az sokat segíthet és szoptatás alatt is lehet szedni. Kórházba nem nagyon osztogatják sajnos.
2023. máj. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
76%
Egy hét múlva nem fájt annyira,de műtét után pokolian fájt a fejem ezért "vértapaszt" kaptam,sima kórházban max hozzád vágnak egy algopirint.
2023. máj. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Első nap rossz volt felkelni, második nap már alkomról alkalomra könnyebb, harmadik nap már le-fel cirkáltam a folyosón, hogy engedjenek már ki, mert megőrülök bezárva 😆

Hogy mikor tudtam hasból felkelni, már nem emlékszem, de nem tartott olyan sokáig, talán néhány hét.

Azért egy program császár, ahol nem sok órás szenvedés után kapkodva visznek műteni nem annyira brutál, mint a sürgősségi. Nem lesz baj :)

2023. máj. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
73%

Nem lehet megmondani hogy alakul.


Van olyan ismerősöm aki két nap múlva szaladt. Én két hétig az életemért küzdöttem, másik ismerősömet újra kellett műteni belső vérzés miatt, 3 nap intenzív 1.5 hét kórház

2023. máj. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

2 sürgősségi 1 program császárom volt.


Az első teljesen lerúgott,fizikailag is mentálisan is. Sok vért vesztettem, de vérátömlesztést szerencsére nem kellett kapnom. Toxémiából lábadoztam. Talpra állítani is csak 18.óra elteltével mertek. Az sem tett jót, hogy másik város Pic osztályára kellett utazgatni amint kiengedtek. 2 évig az immunrendszerem 0 volt.

A második 2 órás nagy műtét volt mindenem mindennel össze nött, letapadt, a vastagbelem megcsavarodott. Másnap bélgyulladást kaptam, de még így is gyorsabban gyógyultam. Itt 12 óra múlva állítottak talpra.

4 hónapos volt a második lányunk mikor köldöksérvem lett, 7 hónapos volt mikor műtőttek.

A harmadiknál meg az előzményekre való tekintettel nem volt más lehetőségem csak a program csm.

itt is volt összenővésem, de elenyésző. Eleve enyhe gyulladt bél mellett műtőttek. Itt 6 óra múlva állítottak talpra. Aztán miután haza értem begyulladt a belső varratom. Azt hittem lekaparom a falat, 2 adag antibiotikumot kellett letolnom.

2023. máj. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
62%

Nekem volt mindkettő. Tudom, hogy az esetek igen nagy részében a császár után nehezebb felépülni, de remélem nem baj, hogy leírom a sztorimat.

Az elsőmet természetes úton szültem. Baromi nehezen lett meg. Indítottak, ami eléggé fájt. Majd kaptam az oxit, iszonyatos görcseim lettek. 14 óra vajúdás után jött a kitolás. De annyira elfáradtam, hogy nem tudtam kinyomni. Vákuummal szedték ki a nagylányomat. Vágtak+repedtem is. Összevarrtak, de igazán kókler módon. Hetekig gennyeztem a gátsebemből, ülni alig tudtam. A szex egy évig fájt a szülés után.

A második lányom programcsászár lett, mert faros volt. Nagyon féltem tőle, féltem, hogy megint úgy jár majd a sebem, csak most a hasamon. Maga az érzéstelenítő fájt, de utána semmit sem éreztem. Inkább az volt bizarr, hogy nem mozgathatom az altestemet és mégis érzem, hogy babrálnak ott a hasamnál. Nem is babrálás volt, hanem ráncigálás. Nem ijesztgetésképp írom, de tényleg erőt kell kifejteniük, hogy kivegyék a babát. Viszont utána nekem tök könnyen ment a felépülés. Igen, az első felülés fájt, de sokkal hamarabban és szebben gyógyult ez a sebem, mint a gátsebem. Az első 1-2 hét nehéz volt, de utána én már csak az előnyét láttam a császárnak, az előző szülésemhez képes. Minden szülés (akár természetes, akár császár) más. Ne félj előre. Túl lesztek rajta!

2023. máj. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia! :)

Nekem is PCS-m volt, kicsit féltem előtte, de nem kellett volna 🤣

1 hétig (míg a varratot nem szedték ki) fájt, nem tudtam lehajolni,se köhögni, se nevetni. Fájt. Az első felállás is pokol volt. A lényeg hogy mozogj minél többet, akkor hamarabb gyógyul. Ha gondolod vegyel hasleszoritot, nekem életet mentett, szépen egyben tartotta a belső dolgaimat😅 egyáltalán nem látszik már a seb, olyan mintha a bugyi szorította volna el. Ajánlom hogy kezdj el szedni kollagént, sokban hozzajarul a sebed gyógyulásához, és a bőröd állapotához. KB 2 hét volt mire azt mondtam hogy mi sem történt, de addig rohadtul szar érzés volt. Szóval hajrá, nem kell félni. Gyors települést! 😊

2023. máj. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!