Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért erőltetik szinte mindenh...

Miért erőltetik szinte mindenhol, mindenáron a természetes szülést?

Figyelt kérdés
Ha oxigénhiányos lesz a gyerek, ha az anya szanaszéjjel reped a végbeléig, vagy retteg a hüvelyi szüléstől...

2023. máj. 28. 01:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%

És császárnál ha szétnyílik a vágott seb, ha elfertőződik, ha összenövések lesznek a méhben? Ugyanezt lehetne kérdezni.

Ha minden rendben, akkor a természetes szülés kevesebb kockázattal jár. Ha nincs rendben, akkor meg programozott vagy sürgősségi császárral megoldják. Hálisten, hogy így is ki lehet venni a babát, így sok olyan gyerek épségben világra jöhet, aki másképp nem tudna. De a természet sem hülye. Tudja az a dolgát. Nemhiába történik úgy a szülés, ahogy. Sokan átestek már rajta.

2023. máj. 28. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
57%
Mert olcsóbb.
2023. máj. 28. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
24%

Szerintem azért, mert óriási pénz van benne. Biztos van aki elhiszi, hogy amit hirdet, az hasznos, de mögötte nagyon komoly üzleti érdekek vannak.


Kb., mint az esküvői biznisz. Biztos vagyok benne, hogy az összes fotós szerint nagyon jó, ha 30 év múlva gyönyörű képeket nézegethetsz és a boldogságodhoz sokat fog hozzátenni, hogyha a képek minősége kiemelkedő és nem csak átlagos. Biztos vannak párok, akik nagyobb örömmel fogják visszanézni, amit drónnal és remek minőségben vettek fel, bár nem tudom, hogy lényeges különbséget fognak-e látni a gyerekeink a drónnal 4K-ban felvett és a sima felvétel között, ahogy nekem sem igazán tűnik fel a különbség egy drága fekete-fehér fényképezővel készített kép (vagy akár színes gép) és egy olcsó között.


A természetes szüléspártiak a fotóshoz hasonlóan hisznek abban, hogy neked jobb természetesen szülni. Mert nekik fontos lett volna és nem gondolnak bele, hogy az emberek többségének mindegy, hogy hogyan szül (amíg nem fáj nagyon vagy nagyon hosszan), ahogy azt sem fogják fel, hogy pont az ő "magas elvárásaik" miatt van egy rakat traumatikus szülés.


Szülni tudsz ingyen. Bemész a kórházba, az orvos csinál valamit és kijössz. Van ingyenes szülésfelkészítő tanfolyam, majdnem minden kórházban.


Én 45 ezer forintot fizettem csak a szülésfelkészítő intimtornáért.


Voltam természetes szüléspárti (sőt félig otthonszülés párti) szülésfelkészítőn, ami olyan volt, mint azok a teleshop reklámok a "ha most megvásárolja, akkor kap mellé egy szoptatási leírást is 2 hónapra". Végighallgattam, hogy amúgy érdemes elmenni egy ilyen szülésfelkészítésre bábákkal, lehetőleg legalább 6 alkalmasra, ahol mindegyiken ott vagyok (persze darabja 10-20 ezer).


Végighallgattam, hogy amennyiben tehetem vigyek bábát a szülésre, ami szintén plusz összeg.


A másik, ami feltűnt, hogy a kórházi szülési gyakorlat is úgy lett család barátabb, hogy a kórházi dolgozóknak a szüleink idejéhez képest kevesebb dolga legyen.


Pl. régen az aranyóra helyett az első szoptatás után, a babát elvitték, hogy anyuka tudjon pihenni, anyukát meg 1-2 órán át megfigyelték rendszeresen, hogy épp nem vérzik-e el. Most apuka nézi, hogy a párja nem vérzik-e el.


Vagy a szüleink idejében az anyukák este legfeljebb kérésre kapták meg a babát, amúgy 3-4 napot regenerálódtak a szülés után a kórházban. Most két napig nálad van a baba. Mivel nem tápszerezik őket és cukros vizet sem adnak nekik, így az anyukáknál vannak általában a gyerekek és ugye elvárás a kórházak többségében, hogy iszsz szoptass. Leadni estére nem is nagyon lehet a kórházak többségében (ha szeretnéd sem, mert nem jó a babának. Az én kórházamban mondták, hogy leadhatom, de ha sír, akkor úgyis visszaadják).


Nem szeretném persze jobban tudni, mint a több száz szülést látott csecsemősök, hogy mi a jó a babának, csak, mint megfigyelés jegyeztem meg, hogy ezt tapasztaltam.


A természetes szüléspártiak többségének meg úgy láttam, hogy azért elég komoly egyéb lelki problémáik voltak, amit vagy a csecsemő kori kötődés hiányára (pl. nem rakták rögtön mellre, ezért nem sikerült jól a párkapcsolata felnőttként) vagy a traumatikus szülésélményére fogott (oxi után császározni kellett).

2023. máj. 28. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
64%

Kicsit talán igaza van a 2.-nak, első gyerekes szülőként én is azért (is) ragaszkodtam a természetes szúléshez, mert féltem, hogy mi lesz utána, és legalább abban biztosra akartam menni, hogy a szülésnél mindent megtettem, hogy jól induljon minden :) /A nővéres részével abszolút egyet értek, nálunk arra is csúnyàn néztek, aki nem 0-24 órában tartotta a saját ágyában a babát, így én 2 napig egyáltalán nem aludtam a szülés után, egyszerűen nem mertem, mert álmomban ráfekszek, leesik,nem veszem észre, ha baj van stb. Persze ez császárnál is így lett volna./

De nagyon kíváncsi is voltam, milyen is életet adni egy gyereknek. Az, hogy szinte ugyanolyan lenne a "szülésem", mint mikor megműtöttek a balesetin, csak most egy babát is kivettek volna belőlem pluszba, valahogy viszolygással töltött el.

Valamint van egy barátnőm, aki 3 gyerkőcöt szült, mindet császárral (első sürgősségi, utána meg muszáj volt a program), és szokszor mondta, hogy mennyire sajnálja, hogy nem sikerült simán. Ettől is meg akartam kímélni magam.

Egyelőre nem bántam meg, szerintem a babának is, nekem is jó volt így.

2023. máj. 28. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
93%
A kórház részéről pedig, ha úgy értetted, akkor azért én hiszem, hogy azért cél a természetes szülés, mert jobb mindenkinek, nem azért, mert nekik könnyebb. Tizenórákig rohangálni be egy szülő nőhöz, azért nekik sem lehet leányálom, még ha nem is a doki csinálja :)
2023. máj. 28. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
58%
Mert mozgalmat csináltak belőle és megy a shaming, ha nem úgy szül az ember. Ahogy ugyanezt csinálják a szoptatással meg társaival is.
2023. máj. 28. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
50%
Kitudja...de mindenki úgy szül ahogy akar...pénz kérdése.
2023. máj. 28. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
90%

7!

Nem mindig. Nekünk az apás szülés fordult sürgősségi császármetszésbe...

2023. máj. 28. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
92%
Mert ugyanolyan kockázata a császáros szülésnek is, csak ugye az macerásabb, több orvos, nővér kell, műtős felszerelés stb. Ahol én szültem tényleg csak akkor császároztak, ha muszáj volt, komplikáció lépett fel. Ha nincs miért beavatkozni, miért is kéne? Ráadásul sokkal nehezebben épül fel vki császár után, gondolom ettől is meg akarják kímélni az anyukát.
2023. máj. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
57%

Na ugye, az évszázad kérdése, bennem is felmerült, hogy mi ez a kampány. Erre mondta a nőgyógyászom, hogy minisztériuni előírás, hogy kevesebb császár legyen (nem vicc) szó szerint ezt mondta-amúgy főorvos egy bp-i kórházban.

Azt mondta ő sem ért egyet ezzel, mert szerinte sokszor komplikáltabb az egész esemény és ők sem kényelemből műtenek, hanem mert azt érzik biztonságosabbnak bizonyos szituációkban.

Amúgy ez az egész természetesdi megint a ló tulsó oldala, beleértve a szoptatást is. Minden fullba van tolva. Csak az jó alapon. Nálunk semmi nem megy simán 😅

2023. máj. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!