Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek hüvelyi szülése volt,...

Akinek hüvelyi szülése volt, ki hogyan élte meg? Mindenkinek megreped a hüvelye kitolás közben?

Figyelt kérdés
Én nem vagyok érintett a témában, csak kíváncsi vagyok. :)
2023. máj. 29. 19:54
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
75%

Nekem halál volt. Én nagyon nem viseltem jól. Csendben sem tudtam maradni akármennyire akartam.:/

Előtte jól lefáradtam mert két napig tartottak az 5-10 perces fájások.

Gát metszés volt. Az utána következő napok jók voltak. Ott már azt vártam hogy hazamenjünk. Tehát maga a szülés katasztrófa volt, de utána nem viselt meg.

2023. máj. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
90%
Nem reped mimdenki. Sőt.
2023. máj. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
81%
Én 9 hónapig rettegtem, mert félek a fájdalomtól. Szülés napján sem szülni mentem a korházba, csak az orvos kérte, hogy menjek be, megvizsgál miért hordom túl a terhességet, hiszen 3 hete már szülni kellett volna ha a kiírt dátumot nézzük. Amikor megvizsgált a doki, kérdezte, hogy érzem magam mert gyakorlatilag éppen szülök. Rögtön vittek a szülőszobába, még annyi időm sem volt, hogy felfogjam az egészet. 20 perccel később a fiam már a karomban volt. Gátvágás volt, de nem szenvedtem. Nem mondom, hogy nem fájt, de én inkább egy erősebb napi menzet fájdalomhoz hasonlítotam. Mindenki másképp éli át. De azt tudom. Nem szabad előre félni tőle.
2023. máj. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
67%

Csoporttársam szó szerint azt mondta a hüvelyi szüléséről, hogy neki olyan volt, mintha két lovaskocsival kétfelé húzták volna a lábát és szaggatták volna szét a testét.


Ebből arra következtetek, hogy nagyon nem volt jó élmény..

2023. máj. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
95%
Nem, nekem nem repedt semmi. Égető, feszítő érzés volt maga a kitolás. Kellemetlen volt, de sehol nem volt a fájdalom a méhszáj nyílásához képest. Megváltás volt a vajúdás után.
2023. máj. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
69%

Kérni kell epidurált, akkor nem fáj. Csak van aki attól is fél, hogy szúrják az emberek egy másik részét zavarja, hogy nem természetes a szülés.


Van két epidurált kapó ismerősöm is, akik szerint a szülés “rohadt hosszú és unalmas, a lényeg, hogy vigyek könyvet vagy filmet, mert tizen órákat vagy bent és nem történik semmi”.

2023. máj. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
81%
Nekem sem a vajúdás, sem a kitolás nem volt fájdalmas. Lehet, hogy nagyon ritka eset vagyok. Viszont szakadtam, kívül-belül varrtak, és a varrásnál azt hittem, hogy ott maradok, annyira fájt... nagyon lassan regenerálódtam, kellett kb. 1 év, hogy ne legyen érzékeny ott lent a varrás miatt.
2023. máj. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
78%

Első szülésem maga volt a pokol.


Reggel 8kor mentem be magzatviz szivárgással. Hülyének néztek, mert ilyen nincs. A magzatvíz vagy elfolyik vagy nem 🤦‍♀️ egész nap nem ehettem, rám sem néztek. Este jött a váltás doki, neki könyörögtem már kezdjen valamit mert érzem hogy valami nem jó. Csinalt egy uh-t, azonnal indította a szülést mert nem volt magzatvíz. Azonnal burkotrepesztett, oxitocint maxon nyomatta. 7óra kőkemény vajudás. Szó szerint sírva könyörögtem, hogy az sem érdekel ha császaroznak, csak szedjék ki vagy öljenek meg. Leírhatatlan fájásaim voltak. Végül meglett természetesen. De autómatice vágtak, mert első gyerek 🤦‍♀️

A vágást nem éreztem. Kívül 4 varrat, belül repedtem, matyóhímzés. Ennek ellenére aznap még kényelmetlen volt, másnap már semmi bajom nem volt. 6hetes kontrollra azt sem tudtam hol volt a vágás.


Ehhez képest a második szülés egy semmi volt. Itt is 7 órát vajudtam, de abból 5öt itthon, nyugiban. Fokozatosan erősödtek a fájások, nem bumm bele a közepébe. Az utolsó fél óra volt csak rossz. Simán megúsztam gátvédelemmel, repedés nélkül.

2023. máj. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
75%
Nekem az oxys vajúdás volt borzasztó. A kitolás alig fájt, ès ellàtàst nem igénylő bőrsèrülèsem lett csak.
2023. máj. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
94%

Keveset vajúdtam, gyors, de annál intenzívebb szülésem volt. Gátmetszésem is volt, repedtem is, a kisfiam letarolta kifelé a hüvelyfalam, majdnem 1 óráig varrtak.

Valahogy mégis nekem való szülés volt ez, hogy durván, de gyorsan letudtam. Persze ez nem kívánságműsor.

2023. máj. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!